Media społecznościowe
TOP
Image Alt

Gwatemala

Gwatemala

9300PLN / za osobę

Odkryj jeden z najbardziej niezwykłych krajów Morza Karaibskiego – Gwatemalę. Bez wątpienia to miejsce, w którym każdego dnia zadziwi Cię coś nowego. Jeśli jesteś miłośnikiem podróżniczych przygód, ta wyprawa jest dla Ciebie. Będziemy zdobywać wulkany, obcować z wyjątkową naturą, poznawać kulturę Majów. Dla miłośników wody, mamy jeziora i plaże Pacyfiku, przeniesiemy się w czasie odwiedzając ruiny i piramidy Majów, i poznamy od podszewki plemiona Indiańskie.

Jeśli chcesz przeżyć niezwykłą podróż, Gwatemala jest dla Ciebie.

TERMINY:

26.12.2024 – 09.01.2025 (Sylwester 2024/25)

01 – 15.03.2025

Sprawdź nasze pozostałe wyprawy: Kuba, Meksyk, Peru. Szczegóły TUTAJ>>

Zobacz relację z naszej podróży po Gwatemali

 

 • Destynacja
 • W cenie
  atrakcje w cenie
  opieka pilota
  śniadania
  transfery lotniskowe

Program Wyprawy

1

Przylot

Dzień przylotów do Gwatemali. Staramy się, aby grupa leciała wspólnym lotem z Warszawy. W zależności od godzin przylotu czas na wspólną kolację.
2

Gwatemala City - Panajachel - jezioro Atitlan

Po śniadaniu spacer po Gwatemala city i wyjazd do Panajachel, nad jezioro Atitlan. Uważane za jedno z najpiękniejszych jezior świata położone jest pomiędzy trzema wulkanami. Okolice jeziora zamieszkiwane są przez różne plemiona Indian.
3

Chichicastenango

Jedziemy do Chichicastenango. Sam dojazd będzie atrakcją - czeka nas przejażdżka chickenbusami! Cichi nazywane jest żywym muzeum. Jak w żadnym innym miejscu, widać mieszankę kultury katolickiej z kosmowizją. Na głównym placu znajduje się kościół Świętego Tomasza, który został wybudowany w XVI w. na ruinach piramidy. Do środka wchodzi się po 18 schodach symbolizujących miesiące w kalendarzu Majów. Jednak to co zobaczymy w środku niewiele przypomina katolickie modły. Tutaj odnaleziono świętą księgę majów Popo Vuh, która do dzisiaj jest kopalnią wiedzy o tej kulturze. Tuż za miastem wejdziemy na wzgórze Pascual Abaj. Wejścia na święte wzgórze strzeże uzdrowiciel, który chętnie odczyta nam nasze majańskie znaki zodiaku. Przed nami także wizyta na kolorowym cmentarzu, gdzie również będziemy mogli przyglądać się modlitwom Indian. Wieczorny powrót do Panachajel.  
4

Jezioro Atitlan - San Juan

Dla chętnych wejście na punkt widokowy na majestatyczny wschód słońca nad jeziorem Atitaln. Dzisiaj poznamy okoliczne wioski zamieszkiwane przez indiańskie plemiona, które wciąż praktykują swoje niezwykłe wierzenia. Oczywiście przemieszczamy się łódkami. Popłyniemy do San Juan, gdzie przyjrzymy się wytwarzaniu rękodzieła. W Santiago Atitlan odwiedzimy Maximona (bóstwo czczone w górach Gwatemali odpowiadające za dobre plony i zdrowie).  
5

Antigua Guatemala

Rano wyruszamy do pierwszej stolicy Gwatemali (Antigua). To kwintesencja kultury i historii. Kolonialne miasto przepełnione klasztorami, kościołami i targami, to miejsce które urzeka odwiedzających. Przed nami  poznawanie miasta, czas na spacer magicznymi, wąskimi uliczkami. Odpoczywamy i nabieramy energii na jutrzejsze wejście na wulkan Acatenango.
6

Wulkan Acatenango

Po śniadaniu wyruszamy na 5-6 godzinny marsz pod górę, by dotrzeć do obozu położonego na 3600 m n.p.m. w którym spędzimy noc w namiotach. Przed wschodem słońca czeka nas jeszcze półgodzinny marsz na szczyt Acatenango, z którego zobaczymy czynny wulkan Fuego, który co chwila wyrzuca lawę. Widoki zapierające dech w piersiach, a wschód słońca w tym miejscu to doświadczenie, którego nie można zapomnieć.
Dla osób które nie wchodzą na wulkan Acatanango, mogą wejść na wulkan Pacaya (łatwiejszy kondycyjnie trekking jednodniowy na czynny wulkan).
7

Wulkan Acatenango - Antigua Guatemala

O poranku wchodzimy na szczyt wulkanu Acatanango, by podziwiać malowniczy wschód słońca. Wracamy do Antigua Guatemala. Popołudnie wolne, aby rozkoszować się miastem.  
8

Qurigua

Przejazd z Antigua Guatemala nad karaibskie wybrzeże. Po drodze odwiedzimy wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO ruiny w Qurigua.
9

Rio Dulce

Słodka rzeka (Rio Dulce) to miejsce, gdzie spotkamy fascynujący świat flory i fauny, oraz Indian Q’equchi. Wody zamieszkują niezliczone gatunki ryb, krabów oraz manaty. To jedne z niewielu miejsc na świecie gdzie wciąż możemy zobaczyć te niezwykłe wodne ssaki. Lasy namorzynowe tworzą niepowtarzalny ekosystem, zamieszkiwany przez pelikany, czaple czy tukany.
10

Livingstone

Tego dnia popłyniemy łódką na spotkanie niezwykłym światem nad Oceanem. Nie ma tam żadnej drogi, więc i tak łódka nas nie ominie. Płyniemy do Livingstone. Dla chętnych plażowanie na karaibskiej plaży Isla Blanca.
11

Lanquin

Dzień na przejazd z Rio Dulce do Lanquin. Po drodze będziemy oglądać plantacje kardamonu i kawy. Zatrzymywać się w małych wioskach pośrodku gór, by poznać lokalną ludność. To spotkanie z przyrodą i kulturą poza utartymi szlakami.
12

Semuc Champey

Pośrodku tropikalnego lasu, znajduje się Semuc Champey. To miejsce zostało wpisane na listę 7 cudów świata. Przed nami szaleństwo w otoczeniu natury: kąpiele w naturalnych basenach, zjeżdżanie po skałach, a dla odważnych wizyta w Grutas K’anaba, mających kilkadziesiąt kilometrów.  
13

Isla de Flores

Droga do Isla de Flores. Flores – miasto położone na jeziorze Peten Itza jednym z najbardziej kolorowych miasteczek w Gwatemali. Wyspa znana jest ze swojej kolonialnej architektury i świetnej gastronomii. Znajdziemy czas na spacer wąskimi, kamienistymi uliczkami i wspólną kolację w restauracji z widokiem na jezioro. Dla chętnych rejs łódkami po jeziorze.
14

Tikal

Tikal – pośrodku rezerwatu przyrody znajduje się symbol kultury Majów – ruiny w Tikal. Nie bez powodu jako jedno z niewielu miejsc w Ameryce Środkowej zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Dzisiaj przeniesiemy się w czasie i nie tylko zwiedzamy ruiny miasta Majów, ale również poznamy historię ich panowania i najważniejsze osiągnięcia. Przygotujcie się na naprawdę dugi spacer i dużo schodów, by z obserwatorium astronomicznego umieszczonego na szczycie piramidy podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na dżunglę. Nocny przejazd  wygodnym autobusem podwyższonej klasy z Peten do Gwatemala City.  
15

Wylot do Polski

Lot powrotny do Polski.

Loty:

Nasi agenci lotniczy kupują dla Was bilety. Można też kupić bilet samodzielnie, po potwierdzeniu przez nas grupy i lotu. Grupa leci z Warszawy, ale możesz dolecieć z dowolnego lotniska i kraju!

Dla kogo wyprawa?

Dla kobiet i mężczyzn. Prawdziwych odkrywców, miłośników natury i gór. Aktywnych fizycznie – w trakcie wyprawy zdobywamy wulkan. Otwartych na kulturowe spotkania. Dla osób, którym niestraszne spanie w dwuosobowych łóżkach, czy namiotach. Ciekawskich, którzy nie szukają wczasów All Inclusive, a prawdziwej przygody.

Trudność:

Większość odwiedzanych miejsc położonych jest na wysokości ponad 2000 m n.p.m. – może pojawić się choroba wysokościowa. W trakcie wyprawy wchodzimy na wulkan (3976 m n.p.m.), dlatego wymagana dobra kondycja fizyczna (wejście na wulkan nie jest obowiązkowe)/

Noclegi:

Śpimy hotelach, hotelikach w pokojach 3-4 osobowych. Część z nich ma dwuosobowe łóżka. Jedną noc spędzimy w namiotach na szczycie wulkanu. Czeka nas jeden nocny przejazd autokarem z Peten do Gwatemala city (dla chętnych możliwość zakupu biletu lotniczego na tej trasie).

TERMINY:

26.12.2024 - 09.01.2025 (Sylwester 2024/25)

01 - 15.03.2025

   

Transport:

Po miastach przemieszczamy się pieszo bądź taksówkami. Poza nimi korzystamy z transportu publicznego. Przed nami przygoda jazdy chickenbusem. Będzie też trochę chodzenia –  to najlepszy sposób na poznanie miejsc i kultury.

Ilość uczestników: do 12 osób - kameralna grupa sprawi, że poczujesz się jak podróżując z dobrymi znajomymi.

Koszt wyprawy: 4500 zł + 1200 dolarów 

Rezerwacja bez ryzyka! Dostaniesz cały zwrot opłaty rezerwacyjnej w przypadku  odwołania wyprawy z powodu pandemii. 

Koszt biletu lotniczego: ok. 2500 – 5500 zł. Wyloty z Berlina lub Warszawy.

Rezerwacja miejsca na wyjazd:

Warunkiem rezerwacji jest dokonanie wpłaty rezerwacyjnej (2500 zł). Kolejna wpłata w PLN zł do 40 dni przed wylotem. Pozostała kwota 1200 dolarów przekazywana w gotówce w Gwatemali po przylocie.

 

Cena zawiera:

 • noclegi w hostelach, hotelach i bambusowych chatkach w pokojach (3-4 osobowych)
 • noclegi w namiotach w trakcie trekkingu
 • wszystkie śniadania oraz wyżywienie w trakcie trekkingu na wulkan
 • wszystkie transporty do miast
 • przepłynięcie łódką do San Pedro la Laguna
 • transfery lotniskowe (możliwość dopłaty jeśli lecisz innym lotem niż grupa)
 • autorski, bogaty program wyprawy
 • opiekę pilota świetnie znającego kraj
 • atrakcje na miejscu (wizyta na targu i w kościele San Juan w Chichi, trekking na wulkan Acatenango wraz z przewodnikiem i podstawowym wyżywieniem, wycieczka łódką po 2 wioskach położonych przy jeziorze Atitlan, przepłynięcie łódką Rio Dulce, wstęp na wodospady Semuc Champey, wizyta w grutach K’anaba, wstęp do Ruin Majów Tikal)
 • niezapomnianą przygodę
 • miejscowych przewodników na terenie ruin Tikal
 • wpłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 zł)
 • ubezpieczenie podróżne NNW Signal Iduna Economy

Cena nie zawiera:

 • biletu lotniczego Warszawa – Gwatemala – Warszawa
 • pozostałego wyżywienia poza podanym (ceny podobnie jak w Polsce)
 • napiwków zwyczajowych do posiłków
 • dodatkowych atrakcji dla chętnych (wejście na punkt widokowy nad jeziorem Atitlan, naukę szydełkowania, wejście do ruin w Quirigua, przepłynięcia łódką na plażę)

Organizacyjnie:

Obywatele RP przebywający w Gwatemali w celach turystycznych nie dłużej niż 90 dni nie podlegają obowiązkowi wizowemu. Paszport powinien być ważny minimum 6 miesięcy od chwili przekroczenia granicy.

Wyprawy z Adventure Tess organizowane są na zasadzie trampingów. W zależności od pogody i sytuacji politycznej istnieje możliwość zmiany planu wyprawy.

Sprawdź nasze pozostałe wyprawy: Kuba, Meksyk, Peru. Szczegóły TUTAJ>>

Biuro podróży Adventure Tess posiada wpis do rejestru Organizatorów Turystyki przez Marszałka Województwa Mazowieckiego (numer wpisu: 225), oraz Gwarancję Ubezpieczeniową w Signal Idiuna.

Dlaczego warto podróżować z Adventure Tess?

Wyprawy z Adventure Tess powstały z olbrzymiej pasji założycielki do podróżowania. Zanim Tess zaczęła organizować wyprawy, wybrała się w kilkuletnią podróż po krajach Ameryki Łacińskiej. Dzisiaj zabieramy Cię w podróż po ukochanych miejscach starając się, żeby były to Twoje wakacje marzeń! Zabieramy tylko małe grupy, dając możliwość poznania nowych przyjaciół. Stawiamy na wysoką jakość przekazywanej wiedzy pokazując Ci nie tylko znane atrakcje turystyczne, ale zabierając często poza utarte szlaki.

Podróżując z nami masz pełną gwarancję bezpieczeństwa. Firma Adventure Tess jest wpisana na listę Organizatorów Turystyki. Za każdą podpisaną umowę odprowadza składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Ubezpieczeniowy.

To my szukamy dla grupy wygodnych i w miarę możliwości tanich biletów. Dostajesz od nas linka do zakupu. Jeśli jednak jest Ci wygodniej, Twój bilet może kupić zaprzyjaźniona z nami agencja lotnicza, która będzie czuwała nad Twoją rezerwacją.

Czy cała grupa leci tym samym lotem?

Staramy się tak dopasować loty, żeby w miarę możliwości grupa leciała wspólnym lotem. Jeśli boisz się, że zgubisz się na lotnisku przy przesiadce, w grupie zawsze raźniej. Zazwyczaj wylatujemy z Warszawy lub Berlina. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby Uczestnik doleciał z dowolnego lotniska na świecie. Ważne jest to, aby wszyscy Uczestnicy stawili się w wyznaczonej dacie na lotnisku przylotu.

Nie ważne w jakim miejscu na ziemi mieszkasz. Możesz wylecieć z dowolnego lotniska świata. Ważne, abyśmy zobaczyli się w dniu przylotów w umówionym miejscu. Jeśli potrzebujesz pomocy przy zakupie biletów, możesz nas o tym poinformować.

Tak. Jeśli chcesz dostać fakturę, napisz nam o tym w trakcie rezerwacji wyprawy.

Cena podzielona jest na część w PLN oraz w walucie (euro/dolar).Do trzech dni po podpisaniu umowy wpłacasz nam opłatę rezerwacyjną. Pozostałą część w PLN wpłacasz do 40 dni przed datą wylotu. Kwotę w walucie przekazujesz pilotowi na po przylocie, w dniu rozpoczęcia wyprawy.

Tak, możesz bezkosztowo zrezygnować z wyprawy do 60 dni przed datą wylotu.

Rezygnacja z wyjazdu po tym terminie wiąże się z umownymi kosztami. Jeśli chcesz mieć gwarancję zwrotu kosztów, wykup UBEZPIECZENIE OD REZYGNACJI.

Tak, Twoje ubezpieczenie obejmuje zachorowanie na COVID-19 poza Polską, w trakcie podróży. Polisa obejmuje koszty leczenia i transportu.

Na bieżąco informujemy jak wygląda sytuacja związana z COVID-19.

Jeśli wyprawa zostanie odwołana z powodu pandemii, możesz zamienić wyjazd na dowolny wyjazd z naszej oferty. Jeśli nie jesteś nim zainteresowany/a, w ciągu 14 dni zwracamy Ci 100% wpłat.

Przy podpisaniu umowy wysyłamy Ci niezbędnik pomagający przygotować się do wyprawy. Znajdziesz w nim między innymi informacje, co spakować.

Większość podróżujących z nami osób to single, więc nie musisz mieć osoby towarzyszącej. Śpimy w pokojach 2-4 osobowych. Zostaniesz dokwaterowany do pokoju z innymi osobami. Dzięki temu możesz poznać nowych super znajomych.

Z Adventure Tess podróżują osoby młode duchem. Nie ważne, ile masz lat, ważne, że czujesz się młodo i odpowiada Ci nasz styl podróżowania.

Informacje odnośnie przetwarzania danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności. Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka), w celu zapewnienia jak najlepszego jej funkcjonowania, na zasadach wskazanych w regulaminie. Czy wyrażasz na to zgodę?

You don't have permission to register