Media społecznościowe
TOP
Image Alt
Najlepsze miejsca

Meksyk Półwysep Jukatan

Meksyk Półwysep Jukatan

6900PLN / za osobę

Terminy:

 29.12.2023  – 8.01.2024 Sylwester 2023/2023 

Koszt wyprawy:

1100 USD + 2300 PLN

Atrakcje:

 •  Degustacja lokalnych smaków
 • Wstęp do Ruin Calacmul, Chitzen Itza
 • Pokaz wytwarzania kapeluszy jipijapa
 • Wstęp do sotano de los murcielagos
 • Wstęp do jednego cenote
 •  Wizyta na targu i degustacja lokalnych produktów
 • Powitanie Nowego Roku nad jeziorem Bacalar
 • Relaks na karaibskich plażach

 • Destynacja
 • W cenie
  atrakcje w cenie
  opieka pilota
  śniadania
  transfery lotniskowe

Program Wyprawy

1

Dzień przylotów. Naszą przygodę zaczniemy od Playa del Carmen.  Wieczorem wspólne wyjście na tacos. 
2

Relaks na karaibskim wybrzeżu!  Możliwość snorkelingu z żółwiami i odpoczynek na rajskiej plaży. Po południu wizyta w cenocie i przejazd do Tulum. 
3

Najlepszym sposobem na zwiedzenie Tulum jest przemieszczanie się na rowerach. Zwiedzimy ruiny Majów położone tuż na wybrzeżu, przejedziemy przez słynną strefę hotelową i znajdziemy czas na leżakowanie na Playa Paraiso. Wieczorny wyjazd nad jezioro Bacalar. Przed nami noc w wygodnych namiotach (namioty mają normalne materace z łóżek) nad brzegiem jeziora. W Bacalar przywitamy Nowy Rok, przed nami impreza! 
4

Jezioro Bacalar. To siedmiokolorowe jezioro zyskało swoją nazwę od różnych odcieni turkusu wody. Majańska nazwa znaczy: miejsce, gdzie rodzi się niebo. Czas na pływanie, dla chętnych kajaki lub rejs katamaranem. Po południu jedziemy do Chetumual (stolicy stanu Quintana Roo). Po zwiedzeniu miasta, przejedziemy kręta drogą wzdłuż dżungli do Sotano de Murcielagos – każdego dnia o wschodzie i zachodzie słońca wylatuje, bądź wlatuje do niej kilka miliardów nietoperzy. Śpimy na skraju dżunglii.
5

Wcześnie rano jedziemy drogą prowadzącą przez dżunglę do ruin Calacmul. W trakcie drogi uwaga na dzikie pawie, małpy i pumy. Po 60 kilometrach w magicznych tropikach dojedziemy do Ruin w Calacmul. Rezerwat Przyrody Calacmul to jeden z największych lasów tropikalnych w Meksyku, żyją w nim jaguary, pumy, małpy i cała masa egzotycznych zwierząt. Pośrodku rezerwatu znajduje się ukryte miasto Majów. W Calacmul wybudowano najwyższą piramidę na półwyspie Jukatan (55m). Z samej góry, będąc nad koronami drzew, będziemy mieć widok na rezerwat. Powrót przez dżunglę. Jedziemy do Campeche. Stolica stanu Jukatan z piękną kolonialną starówką położona nad samym morzem. Zwiedzanie starego miasta wpisanego na listę UNESCO. 
6

Droga do Meridy (białego miasteczka). Po drodze cała masa atrakcji: wyrabianie miejscowych kapeluszy, degustacja tradycyjnego chleba., czy zwiedzenie jednego z najdziwniejszych cmentarzy w Meksyku.  To czyste spotkanie z kulturą i ludźmi Po dojeździe do Meridy wizyta w mieście i degustacja miejscowych przysmaków. 
7

Zostajemy na wybrzeżu. Będziemy jechać drogą prowadzącą pomiędzy Zatoką Meksykańską, a jeziorami. Te okolice zamieszkują flamingi, które na pewno spotkamy w trakcie przejazdu. Wieczorem dojedziemy do Rio Lagartos.
8

To chyba czas, by wrócić na karaibskie wybrzeże. Zanim jednak będziemy leniuchować na plaży, przed nami jeszcze Las Coloradas. Różowa laguna zamieszkiwana przez flamingi. Tam będziemy nie tylko podziwiać te przepiękne ptaki spacerujące po różowej wodzie, ale również udamy się na wyprawę łódką przez lasy namorzynowe zamieszkiwane przez aligatory. Po południu jedziemy do Valladolid (magiczne miasteczko).
9

Dzień na zwiedzanie Chitzen Itza – prekolumbijskie miasto skrywa zabytki dwóch najważniejszych kultur Półwyspu Jukatan: Majów i Azteków. Majowie tak wybudowali swoje świątynie, by współgrały one ze słońcem. 21 marca w równonoc wiosenną, zachodzące słońce daje niesamowity spektakl świateł. Na ścianie piramidy ukazuje się pełznący wąż. Na własne oczy zobaczymy dlaczego były jednym z najważniejszych siedzib w tym okresie, dlaczego piramida to kalendarz i w jaki sposób Majowie zyskali miano najlepszych obserwatorów gwiazd. Tego dnia wykąpiemy się także w Cenote – jaskiniami skalnymi, które w dawnych wierzeniach były przejściem do zaświatów. Wieczorem powrót do Playa del Carmen. 
10

Lot powrotny do Polski.
Koszt wyprawy: 6900 (kwota płatna w dwóch walutach: 1100 USD + 2300 PLN) + bilet lotniczy

Loty:

 Można kupić bilet samodzielnie, po potwierdzeniu przez nas grupy i lotu,  lub skorzystać z agencji lotniczej. Grupa leci z Berlina, ale możesz dolecieć z dowolnego lotniska i kraju!

Noclegi:

Śpimy w wygodnych i klimatycznych hostelach, hotelach we współdzielonych pokojach.

Pilot:

Większość wypraw prowadzę osobiście – (Teresa Chudecka). Jestem podróżniczką zakochaną w latynoskich rytmach. W poszukiwaniu tańca przemierzyłam Amerykę Południową, karaibskie wyspy i Europę. Zamiłowana w backpackierskim stylu życia i zauroczona Meksykiem nie mogę z niego wyjechać. Pokażę Ci Meksyk, z całkiem innej perspektywy. Opowiem historie, których nie znajdziesz przewodniku. Więcej znajdziesz w zakładce O MNIE

Jeśli to nie ja będę pilotować Twój wyjazd, masz pewność, że pojedzie z Tobą doświadczony pilot znający kraj.

 

Transport:

W trakcie wyjazdu poruszamy się wynajętym busem.

Dla kogo wyprawa?

Dla kobiet i mężczyzn. Szukających nie tylko przygody, ale również interesujących się kulturą i historią Meksyku, szczególnie dla miłośników przyrody, obserwatorów ptaków i wielbicieli karaibskich plaż. To również wyprawa dla smakoszy, bo kuchnia meksykańska należy do najlepszych na świecie. Osób, którym nie straszne spanie w autobusie bądź dwuosobowym łóżku. Podróżników, którzy nie szukają wczasów All Inclusive, ale maja ochotę na podróż do przeszłości wypełnionej bogami kultury Azteków i Majów. Dla fanów filmowania i fotografii, bo Meksyk, to mieszanka kolorów zapierająca dech w piersiach.

Maksymalna liczba uczestników: 12 Mała, kameralna grupa sprawi, że poczujesz się jak podróżując z przyjaciółmi.

Rezerwacja bez ryzyka! Dostaniesz cały zwrot zaliczki w przypadku odwołania wyjazdu z powodu pandemii.

Koszt biletu lotniczego:

 ok 2500 – 3500 zł

Terminy:

29.12.2023 - 8.01.2024 Sylwester!

Rezerwacja miejsca na wyjazd Warunkiem rezerwacji jest skontaktowanie się ze mną, i wpisanie na listę. Opłata rezerwacyjna 1000 zł (zwracam całą kwotę w przypadku odwołania wyjazdu z powodu pandemii). Kwota w PLN płatna do 30 dni przed wylotem. Kwota w dolarach płatna w Meksyku po przylocie.

Cena zawiera

 • noclegi w wygodnych i klimatycznych hostelach i hotelach (pokoje 3-4 osobowe, często z dwuosobowymi łóżkami)
 • śniadania jeśli są dostępne w obiektach noclegowych
 • wszystkie transporty
 • transfery lotniskowe (wspólny transfer dla całej grupy)
 • autorski program wyprawy
 • opiekę pilota znającego kraj i biegle mówiącego po hiszpańsku
 • atrakcje na miejscu (bilety wstępu do ruin:  Chichen Itza, Tulum, Calacmul pływanie w jednym cenote, naukę wytwarzania tequili, wypożyczenie rowerów, wejście do sotano de murcielagos, wejście na cmentarz w Pomuch)
 • miejscowych przewodników na terenie ruin
 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna Economy
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • niezapomnianą przygodę

Cena nie zawiera

 • biletu lotniczego Berlin- Cancun - Berlin  (pomagamy przy zakupie biletu lotniczego)
 • pozostałego wyżywienia (ceny podobnie jak w Polsce)
 • zwyczajowych napiwków (10% do cen jedzenia)
 • ewentualnych dopłat do pokoi dwuosobowych
 • dodatkowych atrakcji dla chętnych (nurkowanie, kajaki, pływanie z żółwiami )

W zależności od pogody lub sytuacji politycznej istnieje możliwość zmiany planu wyprawy. 

 

Biuro podróży Adventure Tess posiada wpis do rejestru Organizatorów Turystyki przez Marszałka Województwa Mazowieckiego (numer wpisu: 225), oraz Gwarancję Ubezpieczeniową w Signal Idiuna.

 

Subscribe Now and Quench Your Wanderlust!

Informacje odnośnie przetwarzania danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności. Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka), w celu zapewnienia jak najlepszego jej funkcjonowania, na zasadach wskazanych w regulaminie. Czy wyrażasz na to zgodę?

You don't have permission to register