Media społecznościowe
TOP
Image Alt
Najlepsze miejsca

Meksyk Półwysep Jukatan

Meksyk Półwysep Jukatan

6900PLN / za osobę

Terminy:

dowolny termin na zamówienie – zapytaj o szczegóły 

Koszt wyprawy: 6900 zł

 • Destynacja
 • W cenie
  atrakcje w cenie
  opieka pilota
  śniadania
  transfery lotniskowe

Program Wyprawy

1

Dzień przylotów. Naszą przygodę zaczniemy od Playa del Carmen. Tam na karaibskim wybrzeżu czeka na nas powitalne, meksykańskie asado (grill) z pierwszą degustacją alkoholu. 
2

Nasz pierwszy meksykański dzień i trochę aktywności. Po Playa del Carmen przemieszczamy się na rowerach. Zabierzemy Was w miejsca nieturystyczne. Czas na plażowanie.
3

Przed nami kolejne atrakcje. Możliwość snorkelingu z żółwiami i odpoczynek na rajskiej plaży. Po południu wizyta w cenote i przejazd do Tulum. 
4

Nie możemy ominąć najsłynniejszych piramid znajdujących się w Chichen Itza. Te prekolumbijskie miasto skrywa Najlepszym sposobem na zwiedzenie Tulum jest przemieszczanie się na rowerach. Zwiedzimy ruiny Majów położone tuż na wybrzeżu, przejedziemy przez słynną strefę hotelową i znajdziemy czas na leżakowanie na Playa Paraiso. Wieczorny wyjazd nad jezioro Bacalar. Przed nami noc w wygodnych namiotach (namioty mają normalne materace z łóżek) nad brzegiem jeziora. Będzie okazja do podziwiania gwiazd na niebie.
5

Jezioro Bacalar. To siedmiokolorowe jezioro zyskało swoją nazwę od różnych odcieni turkusu wody. Majańska nazwa znaczy: miejsce, gdzie rodzi się niebo. Czas na pływanie, dla chętnych kajaki lub rejs katamaranem.
6

Po południu jedziemy do Chetumual (stolicy stanu Quintana Roo). Po zwiedzeniu miasta, przejedziemy kręta drogą wzdłuż dżungli do Sotano de Murcielagos – każdego dnia o wschodzie i zachodzie słońca wylatuje, bądź wlatuje do niej kilka miliardów nietoperzy. Śpimy na skraju dżunglii.
7

Wcześnie rano jedziemy drogą prowadzącą przez dżunglę do ruin Calacmul. W trakcie drogi uwaga na dzikie pawie, małpy i pumy. Po 60 kilometrach w magicznych tropikach dojedziemy do Ruin w Calacmul. Rezerwat Przyrody Calacmul to jeden z największych lasów tropikalnych w Meksyku, żyją w nim jaguary, pumy, małpy i cała masa egzotycznych zwierząt. Pośrodku rezerwatu znajduje się ukryte miasto Majów. W Calacmul wybudowano najwyższą piramidę na półwyspie Jukatan (55m). Z samej góry, będąc nad koronami drzew, będziemy mieć widok na rezerwat. Powrót przez dżunglę.
8

Jedziemy do Campeche. Stolica stanu Jukatan z piękną kolonialną starówką położona nad samym morzem. Wieczorne zwiedzanie.
9

Droga do Meridy (białego miasteczka). Po drodze cała masa atrakcji: wyrabianie miejscowych kapeluszy, degustacja tradycyjnego chleba., czy zwiedzenie jednego z najdziwniejszych cmentarzy w Meksyku.  To czyste spotkanie z kulturą i ludźmi Po dojeździe do Meridy wizyta w mieście i degustacja miejscowych przysmaków
10

Zostajemy na wybrzeżu. Będziemy jechać drogą prowadzącą pomiędzy Zatoką Meksykańską, a jeziorami. Te okolice zamieszkują flamingi, które na pewno spotkamy w trakcie przejazdu. Wieczorem dojedziemy do Rio Lagartos.
11

W stanie Oaxaca wyrabia się najsłynniejszy meksykański alkohol. Mezcal, bo tak się nazywa, to brat tequili wytwarzany z agawy. Gorzki, mocny, uwielbiany przez miejscowych. Przed nami również wizyta w Teotitlan del Valle – miasteczka, w którym wyrabia się dywany. Poznamy tajniki barwienia i wyrobu. Dla chętnych wejście na Picacho – świętą górę . Ze szczytu rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na całą dolinę. Nocny przejazd do miasta Meksyk.
12

To chyba czas, by dotrzeć na karaibskie wybrzeże. Zanim jednak będziemy leniuchować na plaży, przed nami jeszcze Las Coloradas. Różowa laguna zamieszkiwana przez flamingi. Tam będziemy nie tylko podziwiać te przepiękne ptaki spacerujące po różowej wodzie, ale również udamy się na wyprawę łódką przez lasy namorzynowe zamieszkiwane przez aligatory. Po południu jedziemy do Valladolid (magiczne miasteczko).
13

Dzień na zwiedzanie Chitzen Itza – prekolumbijskie miasto skrywa zabytki dwóch najważniejszych kultur Półwyspu Jukatan: Majów i Azteków. Majowie tak wybudowali swoje świątynie, by współgrały one ze słońcem. 21 marca w równonoc wiosenną, zachodzące słońce daje niesamowity spektakl świateł. Na ścianie piramidy ukazuje się pełznący wąż. Na własne oczy zobaczymy dlaczego były jednym z najważniejszych siedzib w tym okresie, dlaczego piramida to kalendarz i w jaki sposób Majowie zyskali miano najlepszych obserwatorów gwiazd. Tego dnia wykąpiemy się także w Cenote – jaskiniami skalnymi, które w dawnych wierzeniach były przejściem do zaświatów.
14

Przejazd do Cancun. Po drodze zwiedzamy odwiedzamy inne cenote. W zależności od godziny dojazdu możemy popłynąć na Isla Mujeresi objechać wyspę dookoła. Widoki zapierające dech w piersiach. Tego dnia żegnamy się z motocyklami.
15

Lot powrotny do Polski.
Koszt wyprawy: 6900 zł + bilet lotniczy

Loty:

Nasi agenci lotniczy kupują dla Was bilety. Można też kupić bilet samodzielnie, po potwierdzeniu przez nas grupy i lotu. Grupa leci z Warszawy, ale możesz dolecieć z dowolnego lotniska i kraju!

Noclegi:

Śpimy w wygodnych i klimatycznych hostelach, hotelach we współdzielonych pokojach.

Pilot:

Większość wypraw prowadzę osobiście – (Teresa Chudecka). Jestem podróżniczką zakochaną w latynoskich rytmach. W poszukiwaniu tańca przemierzyłam Amerykę Południową, karaibskie wyspy i Europę. Zamiłowana w backpackierskim stylu życia i zauroczona Meksykiem nie mogę z niego wyjechać. Pokażę Ci Meksyk, z całkiem innej perspektywy. Opowiem historie, których nie znajdziesz przewodniku. Więcej znajdziesz w zakładce O MNIE

Jeśli to nie ja będę pilotować Twój wyjazd, masz pewność, że pojedzie z Tobą doświadczony pilot znający kraj.

 

Transport:

W trakcie wyjazdu poruszamy się wynajętym busem.

Dla kogo wyprawa?

Dla kobiet i mężczyzn. Szukających nie tylko przygody, ale również interesujących się kulturą i historią Meksyku, szczególnie dla miłośników przyrody, obserwatorów ptaków i wielbicieli karaibskich plaż. To również wyprawa dla smakoszy, bo kuchnia meksykańska należy do najlepszych na świecie. Osób, którym nie straszne spanie w autobusie bądź dwuosobowym łóżku. Podróżników, którzy nie szukają wczasów All Inclusive, ale maja ochotę na podróż do przeszłości wypełnionej bogami kultury Azteków i Majów. Dla fanów filmowania i fotografii, bo Meksyk, to mieszanka kolorów zapierająca dech w piersiach. Minimalna liczba uczestników: 4

Maksymalna liczba uczestników: 12 Mała, kameralna grupa sprawi, że poczujesz się jak podróżując z przyjaciółmi.

Rezerwacja bez ryzyka! Dostaniesz cały zwrot zaliczki w przypadku odwołania wyjazdu z powodu pandemii.

Koszt biletu lotniczego:

 ok 2500 – 3500 zł

Terminy:

ZAPYTAJ O TERMIN

Zorganizujemy wyprawę w wybranym przez Ciebie terminie

Rezerwacja miejsca na wyjazd Warunkiem rezerwacji jest skontaktowanie się ze mną, i wpisanie na listę. Opłata rezerwacyjna 1000 zł (zwracam całą kwotę w przypadku odwołania wyjazdu z powodu pandemii). Kwota w PLN płatna do 30 dni przed wylotem. Kwota w dolarach płatna w Meksyku po przylocie.

Cena zawiera

 • noclegi w wygodnych i klimatycznych hostelach i hotelach (pokoje 3-4 osobowe, często z dwuosobowymi łóżkami)
 • śniadania jeśli są dostępne w obiektach noclegowych
 • wszystkie transporty
 • transfery lotniskowe (wspólny transfer dla całej grupy)
 • autorski program wyprawy
 • opiekę pilota znającego kraj i biegle mówiącego po hiszpańsku
 • atrakcje na miejscu (bilety wstępu do ruin:  Chichen Itza, Tulum, Calacmul pływanie w jednym cenote, naukę wytwarzania tequili, wypożyczenie rowerów, wejście do sotano de murcielagos, wejście na cmentarz w Pomuch)
 • miejscowych przewodników na terenie ruin
 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna Economy
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • niezapomnianą przygodę

Cena nie zawiera

 • biletu lotniczego Warszawa- Cancun, Mexico City-Warszawa (pomagamy przy zakupie biletu lotniczego)
 • pozostałego wyżywienia (ceny podobnie jak w Polsce)
 • zwyczajowych napiwków (10% do cen jedzenia)
 • ewentualnych dopłat do pokoi dwuosobowych
 • dodatkowych atrakcji dla chętnych (nurkowanie, kajaki, pływanie z żółwiami )

W zależności od pogody lub sytuacji politycznej istnieje możliwość zmiany planu wyprawy. 

 

Biuro podróży Adventure Tess posiada wpis do rejestru Organizatorów Turystyki przez Marszałka Województwa Mazowieckiego (numer wpisu: 225), oraz Gwarancję Ubezpieczeniową w Signal Idiuna.

 

Subscribe Now and Quench Your Wanderlust!

Informacje odnośnie przetwarzania danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności. Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka), w celu zapewnienia jak najlepszego jej funkcjonowania, na zasadach wskazanych w regulaminie. Czy wyrażasz na to zgodę?

You don't have permission to register