Media społecznościowe
TOP
Image Alt

Argentyna i Chile

Argentyna i Chile

14900PLN / za osobę

Argentyna to kraj którego nie da się opisać w jednym zdaniu. Piękna natura występująca w Patagonii: wysokie góry, wielkie przestrzenie, jeziora, lodowce. To także wszechobecnie występujące dzikie zwierzęta. To kraj najlepszych na świecie steków i nie mniej znanego wina. To wszystko doprawione szczyptą argentyńskiego uśmiechu, popijane mate. 

Przed nami podróż przez miasta i miasteczka w trakcie której poznacie historię i kulturę tego olbrzymiego państwa odwiedzając jego najpiękniejsze atrakcje, obcując z lokalną ludnością, skupiając się górach i nieziemskiej przyrodzie. W planie masa atrakcji: wizyta na krańcu świata, trekkingi w Parkach Narodowych, rejsy w otoczeniu natury, nauka tango, tradycyjna parrillada i lokalna kultura.

TERMINY:

15.11 – 01.12.2024 – brak  miejsc

15.11 – 01.12.2025

Atrakcje w cenie:

 • zwiedzanie Buenos Aires
 • trekkingi w El Chalten (światowa stolica trekkingów)
 • godzinna lekcja tango (poziom podstawowy)
 • wizyta przy lodowcu Perito Moreno
 • trekking w Parku Narodowym Torres del Paine
 • wizyta i trekking w Parku Narodowym Ziemi Ognistej w Ushuaia
 • rejs katamaranem po kanale Beagle
 • zwiedzanie wodospadów Iguazu po stronie argentyńskiej i brazylijskiej
 • niezliczone litry wypitej mate
 • ponadto spotkania z lokalną ludnością i opowieści, których nie znajdziecie w przewodnikach

 

PRZECZYTAJ OPINIE UCZESTNIKÓW WYPRAWY DO ARGENTYNY

 

 

 • Destynacja
 • Wylot
  Warszawa/Berlin/dowolne lotnisko - Buenos Aires
 • W cenie
  atrakcje w cenie
  opieka pilota
  śniadania
  transfery lotniskowe

Program Wyprawy

1

Przylot

Dzień przylotów. Wspólna kolacja.
2

Buenos Aires

Buenos Aires jest jednym z najważniejszych miast Ameryki Południowej. To nie tylko stolica Argentyny, ale również centrum kulturalne i gospodarcze na kontynencie. Mając ok. 13 mln mieszkańców, Buenos Aires jest wyjątkowo energetycznym i tętniącym życiem miastem. Nasze zwiedzanie zaczniemy od klimatycznej dzielnicy Palermo. Odwiedzimy zabytkowy cmentarz Recoleta na którym pochowana jest między innymi Evita. Wieczorne zwiedzanie La Boca.
3

Ushuaia

Wczesny lot do Ushuaia. Wizyta w Parku Narodowym Tierra del Fuego. Przed nami 8 kilometrów trekkingu, który zabierze nas na sam koniec świata.    
4

Ushuaia

Półdniowy rejs po Kanale Beagle, który oddziela Argentynę od Chile. Oglądamy lwy morskie, kormorany, pingwiny. Będzie można podziwiać faunę i florę Ziemi Ognistej: wyspa ptaków z ogromną kolonią kormoranów, wyspa lwów morskich.  
5

Calafate

Przelot do Calafate. Zwiedzanie miasteczka.
6

Calfate - Perito Moreno - El Chalten

Rano jedziemy do Parku Narodowego Perito Moreno. Zatrzymamy się przy największym jeziorze w kraju (Lago Argentino). Na Curva de los suspiros (zakręt zachwytu) pierwszy raz zobaczymy lodowiec Perito Moreno, jego wysokość dochodzi do kilkudziesięciu metrów. Dla chętnych malowniczy rejs katamaranem po Lago Argentino, gdzie zobaczymy 3 wspaniałe lodowce. Największy z nich to Upsala, najwyższy – Spegazzini oraz najbardziej znany i spektakularny to Perito Moreno. Powrót do Calafate i przejazd do El Chalten.
7

El Chalten

Dzisiaj wyruszymy na spotkanie z urzekającą swym pięknem i mistycyzmem górą Fitz Roy. Cerro Fitz Roy (3405 m n.p.m.).  Poszarpana grań przyciąga turystów ze wszystkich stron świata, którzy spragnieni są niezapomnianych doznań wizualnych oraz nieco większej ilości adrenaliny. Jednodniowy trekking wiodący do zbocza góry.  
8

El Chalten - Calafate

Jednodniowy trekking po okolicy El Chalten. W zależności od grupy, pójdziemy do Laguna Torre (18 km), lub na Miradores de los Condores (6 km). Wieczorem przejazd do Calafate.
9

Chile - Puerto Natales

Przejazd do Puerto Natales. Zwiedzanie miasteczka. Dla chętnych wycieczka na rowerach, lub wizyta w okolicznych jaskiniach.
10

Torres del Paine

Jednodniowy trekking w Parku Narodowym Torres del Paine. To jeden z najbardziej widowiskowych trekkingów Ameryku Południowej. Dotrzemy do podnóża słynnych Torres. Do przejścia 22 kilometry.
11

Torres del Paine

Drugi dzień zwiedzania Parku Narodowego w Torres del Paine. Zwiedzanie zakamarków Parku, podziwianie widoków i poszukiwanie pum, flamingów, guanako, lisów, czy strusi.
12

El Calafate

Przejazd do Calafate. Dla chętnych przejazd na rowerach, lub wizyta w Parku Laguna Niniez. Oglądanie okolicznej flory i fauny.
13

Buenos Aires

Przelot Calafate - Buenos Aires. W zależności od godziny spacer po mieście. Wieczorna lekcja tango, a później wspólne wyjście na milongę.
14

Puerto Iguazu

Lot Buenos  Aires - Iguazu Lecimy do Iguazu. Zwiedzamy miasteczko i punkt, w którym łączą się aż trzy granice: brazylijska, paragwajska i argentyńska.
15

Wodospady Iguazu

Dzień na zwiedzanie wodospadów Iguazu po stronie argentyńskiej. Spacer szlakiem z niesamowitym widokiem na wodospady. Będziemy podziwiać nie tylko wodospady, ale również otaczają nas faunę i florę. Wejdziemy na punkt widokowy z którego będziemy podziwiać to niesamowite miejsce. Dla chętnych przepłynięcie łódką.
16

Brazylia - Wodospady Iguazu

Po śniadaniu przekraczamy granicę i udajemy się do Parku Narodowego po stronie brazylijskiej. Wieczorny przelot do Buenos Aires.
17

Buenos Aires

Lot powrotny do Polski.
Koszt wyprawy: 4500 zł+ 2600 USD + lot

Loty:

Nasi agenci lotniczy kupują dla Was bilety. Można też kupić bilet samodzielnie, po potwierdzeniu przez nas grupy i lotu. Grupa leci z Warszawy, ale możesz dolecieć z dowolnego lotniska i kraju!

Noclegi:

Śpimy w wygodnych i klimatycznych hostelach, hotelach we współdzielonych pokojach.

Transport:

Prywatne busy,  taksówki, autobusy. Stawiamy na wygodę i poznanie kraju. Będzie też trochę chodzenia – ale to najlepszy sposób na poznanie miejsc i kultury. (nie chodzimy z bagażem głównym, zawsze zostawiamy go w miejscach noclegowych).

Dla kogo wyprawa?

Dla kobiet i mężczyzn. Dla miłośników przyrody, obserwatorów ptaków i wielbicieli trekkingów.  To również wyprawa dla smakoszy, nie tylko steków. Kuchnia argentyńska ma wiele do zaoferowania.  Podróżników, którzy nie szukają wczasów All Inclusive, ale przygody i aktywnego zwiedzania.

Minimalna liczba uczestników: 6

Maksymalna liczba uczestników: 16 - mała, kameralna grupa sprawi, że poczujesz się jak podróżując z przyjaciółmi.

Rezerwacja bez ryzyka! Dostaniesz cały zwrot zaliczki w przypadku odwołania wyjazdu z powodu pandemii.

Koszt biletu lotniczego: ok 3500 – 5500 zł

 

TERMINY:

15.11 - 01.12.2024

15.11 - 01.12.2025

 

Dowolny termin! Masz grupę znajomych i chcesz, żebyśmy zorganizowali dla Was podróż? Napisz do nas!

Rezerwacja miejsca na wyjazd Warunkiem rezerwacji jest skontaktowanie się z nami i wpisanie na listę. Opłata rezerwacyjna 1500 zł (zwracamy całą kwotę w przypadku odwołania wyjazdu z powodu pandemii). Kwota w PLN płatna do 30 dni przed wylotem. Kwota w dolarach płatna w Argentynie po przylocie.

 

W cenie: 

 • wszystkie transfery lotniskowe (jeden wspólny dla grupy) 
 • atrakcje opisane w programie (nie uwzględnione jako atrakcje dodatkowe) 
 • noclegi w hotelach klasy turystycznej lub zadbanych i klimatycznych (pokoje 3-4 osobowe) 
 • śniadania
 • bilety autobusowe na trasie: El Chalten - El Calafate - El Chalten, Calafate - Puerto Natales - Calafate 
 • transport do Parków Narodowych: El Calafate, Puerto Natales, Ushuaia
 • przeloty Buenos Aires - Calafate, Ushuaia - Buenos Aires, Buenos Aires - Iguazu - Buenos Aires, Buenos Aires - Puerto Iguazu - Buenos Aires 
 • transport do/z wodospadów Iguazu
 • rejs po kanale Beagle
 • opieka pilota polskojęzycznego 
 • lokalni przewodnicy 
 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna Economy 
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Ubezpieczeniowy 
Cena nie obejmuje:
 • biletów lotniczych Polska - Buenos Aires - Polska
 • pozostałego wyżywienia ok 15 -35 USD dziennie
 • opłat za taxi dla tych, którzy nie lubią chodzić
 • dopłaty do pokoju dwuosobowego
 • atrakcji dla chętnych  (wycieczka na obserwację pingwinów ok 50 USD, wycieczka motorówką przy wodospadach Iguazu ok 30 USD, lot widokowy nad wodospadami Iguazu ok 130 USD, rejs przy lodowcu Perito Moreno ok 20 USD)
W zależności od pogody lub sytuacji politycznej istnieje możliwość zmiany planu wyprawy.    Biuro podróży Adventure Tess posiada wpis do rejestru Organizatorów Turystyki przez Marszałka Województwa Mazowieckiego (numer wpisu: 225), oraz Gwarancję Ubezpieczeniową w Signal Idiuna.

Dlaczego warto podróżować z Adventure Tess?

Wyprawy z Adventure Tess powstały z olbrzymiej pasji założycielki do podróżowania. Zanim Tess zaczęła organizować wyprawy, wybrała się w kilkuletnią podróż po krajach Ameryki Łacińskiej. Dzisiaj zabieramy Cię w podróż po ukochanych miejscach starając się, żeby były to Twoje wakacje marzeń! Zabieramy tylko małe grupy, dając możliwość poznania nowych przyjaciół. Stawiamy na wysoką jakość przekazywanej wiedzy pokazując Ci nie tylko znane atrakcje turystyczne, ale zabierając często poza utarte szlaki.

Podróżując z nami masz pełną gwarancję bezpieczeństwa. Firma Adventure Tess jest wpisana na listę Organizatorów Turystyki. Za każdą podpisaną umowę odprowadza składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Ubezpieczeniowy.

To my szukamy dla grupy wygodnych i w miarę możliwości tanich biletów. Dostajesz od nas linka do zakupu. Jeśli jednak jest Ci wygodniej, Twój bilet może kupić zaprzyjaźniona z nami agencja lotnicza, która będzie czuwała nad Twoją rezerwacją.

Czy cała grupa leci tym samym lotem?

Staramy się tak dopasować loty, żeby w miarę możliwości grupa leciała wspólnym lotem. Jeśli boisz się, że zgubisz się na lotnisku przy przesiadce, w grupie zawsze raźniej. Zazwyczaj wylatujemy z Warszawy lub Berlina. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby Uczestnik doleciał z dowolnego lotniska na świecie. Ważne jest to, aby wszyscy Uczestnicy stawili się w wyznaczonej dacie na lotnisku przylotu.

Nie ważne w jakim miejscu na ziemi mieszkasz. Możesz wylecieć z dowolnego lotniska świata. Ważne, abyśmy zobaczyli się w dniu przylotów w umówionym miejscu. Jeśli potrzebujesz pomocy przy zakupie biletów, możesz nas o tym poinformować.

Tak. Jeśli chcesz dostać fakturę, napisz nam o tym w trakcie rezerwacji wyprawy.

Cena podzielona jest na część w PLN oraz w walucie (euro/dolar).Do trzech dni po podpisaniu umowy wpłacasz nam opłatę rezerwacyjną. Pozostałą część w PLN wpłacasz do 40 dni przed datą wylotu. Kwotę w walucie przekazujesz pilotowi na po przylocie, w dniu rozpoczęcia wyprawy.

Tak, możesz bezkosztowo zrezygnować z wyprawy do 60 dni przed datą wylotu.

Rezygnacja z wyjazdu po tym terminie wiąże się z umownymi kosztami. Jeśli chcesz mieć gwarancję zwrotu kosztów, wykup UBEZPIECZENIE OD REZYGNACJI.

Tak, Twoje ubezpieczenie obejmuje zachorowanie na COVID-19 poza Polską, w trakcie podróży. Polisa obejmuje koszty leczenia i transportu.

Na bieżąco informujemy jak wygląda sytuacja związana z COVID-19.

Jeśli wyprawa zostanie odwołana z powodu pandemii, możesz zamienić wyjazd na dowolny wyjazd z naszej oferty. Jeśli nie jesteś nim zainteresowany/a, w ciągu 14 dni zwracamy Ci 100% wpłat.

Przy podpisaniu umowy wysyłamy Ci niezbędnik pomagający przygotować się do wyprawy. Znajdziesz w nim między innymi informacje, co spakować.

Większość podróżujących z nami osób to single, więc nie musisz mieć osoby towarzyszącej. Śpimy w pokojach 2-4 osobowych. Zostaniesz dokwaterowany do pokoju z innymi osobami. Dzięki temu możesz poznać nowych super znajomych.

Z Adventure Tess podróżują osoby młode duchem. Nie ważne, ile masz lat, ważne, że czujesz się młodo i odpowiada Ci nasz styl podróżowania.

Informacje odnośnie przetwarzania danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności. Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka), w celu zapewnienia jak najlepszego jej funkcjonowania, na zasadach wskazanych w regulaminie. Czy wyrażasz na to zgodę?

You don't have permission to register