Media społecznościowe
TOP
Image Alt
Najlepsze miejsca

Meksyk

Meksyk

7300PLN / za osobę
(0 Reviews)

Zapraszamy Cię na niezwykłą wyprawę, na której poznasz najpiękniejsze miejsca w Meksyku.
Lubisz naturę? Chcesz poznać najpiękniejsze atrakcje Meksyku? Chcesz dotrzeć do ruin Majów położonych głęboko w dżungli? Marzy Ci się nurkowanie w cenotes? A może chcesz poznać najpiękniejsze kolonialne miasteczka Meksyku?

 

W trakcie wyprawy odwiedzisz jedno z największych miast świata (Mexico City), przeniesiesz się w czasie odwiedzając ruiny Majów i innych prehiszpańskich kultur. Zwiedzisz jedne z najpiękniejszych Pueblos Magicos (magiczne wioski), zatracisz się w folklorze Oaxaca i co najważniejsze poznasz naturę samą w sobie. Podróż bez komercyjnej ściemy – poznasz Meksyk taki, jaki jest naprawdę.

Terminy:

27.01 – 09.02.2022 Last Minute! Zapytaj o RABAT
11-25.04.2022
22.10 – 04.11.2022 (Dia de los muertos)
5.12 -19.12.2022

Koszt wyprawy: 7300 zł

(3200 zł + 1000 dolarów)

 • Destynacja
 • Included
  atrakcje w cenie
  opieka pilota
  śniadania
  transfery lotniskowe

Program Wyprawy

1

Przylatujemy do Cancun. Dzień na przylot. Czas wolny na kolację i spacer po Playa del Carmen.
2

Zaczynamy pełną parą od karaibskiego wybrzeża - to iście rajskie plaże z białym piaskiem i krystalicznie czystą woda.̨ Jedziemy do Akumal, rybacka wioska, której wody zamieszkują żółwie. Przed nami plażowanie, dla chętnych snorekeling i gigantycznymi żółwiami.
3

Jedziemy do Tulum, miasta artystów i rajskich plaż. Przed nami dzień na rowerach (do przejechania ok 20 km) i plażowanie.
4

Nie możemy ominąć najsłynniejszych piramid znajdujących się w Chichen Itza. Te prekolumbijskie miasto skrywa zabytki dwóch najważniejszych kultur Półwyspu Jukatan: Majów i Tolteków. Majowie tak wybudowali swoje świątynie, by współgrały one ze słońcem. 21 marca w równonoc wiosenną, zachodzące słońce daje niesamowity spektakl świateł. Na ścianie piramidy ukazuje się pełznący wąż. Poznamy również słynne cenoty. Są to studnie wypełnione wodą. Według kultury Majów były one magicznym połączeniem świata żywych i umarłych. Składali w nich ofiary swoim bogom. Będziemy mogli poznać różne rodzaje tych studni krasowych. Przed nami oczywiście kąpiel w cenote
5

Dzień atrakcji. Odwiedzimy cmentarz w Pomch. Rodziny zmarłych czyszczą kości swoich najbliższych. Zasmakujemy też Pan de Muerto (specjalny chleb przygotowywany na Dia de los Muertos). W Becan zobaczymy jak plecie się tradycyjne kapelusze jipijapa, a w Campeche obejrzymy jeden z najpiękniejszych zachodów słońca. Przed nami także wieczorny spacer po Campeche (kolonialne centrum miasta zostało wpisane na listę UNESCO). Nocny przejazd do Palenque.
6

W Palenque zwiedzimy byłe królestwo Pacal (jednego z najsłynniejszych byłych przywódców Majów). To wszystko przy akompaniamencie mieszkających tam małp. Po południu spacer po dżungli i i poznanie lokalnych roślin. Noc w domkach w dżungli.
7

Wodospady  Roberto Barrios. To miejsce nie tylko na skoki do wody, czy chodzenie po dżungli, ale również na zjazdy z wodospadów. To wszystko w wodzie o niesamowitym kolorze. Po południu przejazd do San Cristobal de las Casas.
8

San Cristobal de las Casas, nazywane Oia Negra (czarną dziurą). Kto raz tu przyjechał, nie chce z niego wyjeżdżać. Kolonialne miasteczko zamieszkane przez rdzennych Indian, którzy do dzisiaj używają swoich języków. Przed nami oczywiście spotkanie z Indianami. Po południu wizyta na targu z rękodziełem i możliwość zakupu wyjątkowych pamiątek.
9

San Juan de Chamula to jedno z magicznych miejsc. Do dzisiaj widoczny jest tu synkretyzm religijny. Religia katolicka wymieszana jest z wierzeniami majańskimi. Sama wioska to także miejsce niezwykłe.Po południu czas wolny w San Cristobal de las Casas. Wieczorny wyjazd do miasta Oaxaca.
10

Miasto Oaxaca, to miasto przepełnione meksykańskim folklorem: prawie na każdym rogu słychać muzykę i widać kobiety ubrane w tradycyjne, długie suknie ręcznie haftowane. Przed nami zwiedzanie zabytkowego centrum, wizyta na targu z degustacją miejscowych przysmaków: szarańcza.
11

W stanie Oaxaca wyrabia się najsłynniejszy meksykański alkohol. Mezcal, bo tak się nazywa, to brat tequili wytwarzany z agawy. Gorzki, mocny, uwielbiany przez miejscowych. Przed nami również wizyta w Teotitlan del Valle – miasteczka, w którym wyrabia się dywany. Poznamy tajniki barwienia i wyrobu. Dla chętnych wejście na Picacho – świętą górę . Ze szczytu rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na całą dolinę. Nocny przejazd do miasta Meksyk.
12

Przyjazd do Mexico City – to jedno z największych miast świata. Zamieszkiwane przez ponad 20 milionów mieszkańców, jest według National Geographic najlepszą destynacją turystyczną 2019 roku. Zobaczymy, że w takim olbrzymie, można znaleźć miejsca, gdzie poczujesz się jak w małym, kolonialnym miasteczku z XVIII wieku.   Zwiedzimy centrum historyczne miasta, dowiemy się o kulturze Azteków i mieszance kulturowej jaka do dzisiaj zamieszkuje miasto Meksyk. Dla chętnych wyjście na lucha libre (narodowy sport Meksyku).
13

Jedziemy do Teotihuacan, by zobaczyć jedne z najważniejszych i najbardziej nieodkrytych piramid. Nazwa miejsca mówi, że to właśnie tam, ludzie przemieniali się w bogów. Do dzisiaj ludzie z całego świata przyjeżdżają, żeby zaczerpnąć energii, która podobno jest tam skumulowana.
14

Dla chętnych rejs po chinampas w Xochimilco i bonus: możliwość wejścia na nieczynny wulkan Ajusco (3960 m n.p.m) – to niezapomniane przeżycie i widoki zapierające dech w piersiach.
15

Lot powrotny do Polski.
Koszt wyprawy: 7300 zł + bilet lotniczy

Noclegi:

Śpimy w wygodnych i klimatycznych hostelach, hotelach we współdzielonych pokojach. 2 noce spędzimy w rejsowych autokarach (możliwość zamiany na loty wewnętrzne). Są bezpieczne i wygodne, jednak przygotuj się na noce poza łóżkiem. Dzięki temu zaoszczędzamy czas na przejazdy w ciągu dnia i możemy odwiedzić więcej miejsc.

Pilot:

Większość wypraw prowadzę osobiście – (Teresa Chudecka). Jestem podróżniczką zakochaną w latynoskich rytmach. W poszukiwaniu tańca przemierzyłam Amerykę Południową, karaibskie wyspy i Europę. Zamiłowana w backpackierskim stylu życia i zauroczona Meksykiem nie mogę z niego wyjechać. Pokażę Ci Meksyk, z całkiem innej perspektywy. Opowiem historie, których nie znajdziesz przewodniku. Więcej znajdziesz w zakładce O MNIE

Jeśli to nie ja będę pilotować Twój wyjazd, masz pewność, że pojedzie z Tobą doświadczony pilot znający kraj.

  Transport: Poza miastami mamy wynajęte busy/auta. 2 dłuższe przejazdy odbywamy rejsowymi autokarami (wygodne, pierwszej klasy z rozkładanymi siedzeniami i toaletą). Będzie też trochę chodzenia – ale to najlepszy sposób na poznanie miejsc i kultury. (nie chodzimy z bagażem głównym, zawsze zostawiamy go w miejscach noclegowych).

Dla kogo wyprawa?

Dla kobiet i mężczyzn. Szukających nie tylko przygody, ale również interesujących się kulturą i historią Meksyku, szczególnie dla miłośników przyrody, obserwatorów ptaków i wielbicieli karaibskich plaż. To również wyprawa dla smakoszy, bo kuchnia meksykańska należy do najlepszych na świecie. Osób, którym nie straszne spanie w autobusie bądź dwuosobowym łóżku. Podróżników, którzy nie szukają wczasów All Inclusive, ale maja ochotę na podróż do przeszłości wypełnionej bogami kultury Azteków i Majów. Dla fanów filmowania i fotografii, bo Meksyk, to mieszanka kolorów zapierająca dech w piersiach. Minimalna liczba uczestników: 4

Maksymalna liczba uczestników: 12 Mała, kameralna grupa sprawi, że poczujesz się jak podróżując z przyjaciółmi.

Rezerwacja bez ryzyka! Dostaniesz cały zwrot zaliczki w przypadku odwołania wyjazdu z powodu pandemii. Koszt biletu lotniczego: ok 2500 – 3500 zł

Terminy: 

27.01 – 09.02.2022 Last Minute Zapytaj o RABAT! 

11-25.04.2022 

22.10 – 04.11.2022 (Dia de los muertos)

5.12-19.12.2022

Rezerwacja miejsca na wyjazd Warunkiem rezerwacji jest skontaktowanie się ze mną, i wpisanie na listę. Opłata rezerwacyjna 1000 zł (zwracam całą kwotę w przypadku odwołania wyjazdu z powodu pandemii). Kwota w PLN płatna do 30 dni przed wylotem. Kwota w euro płatna w Meksyku po przylocie.

Cena zawiera

 • noclegi w wygodnych i klimatycznych hostelach i hotelach (pokoje 3-5 osobowe, często z dwuosobowymi łóżkami)
 • śniadania jeśli są dostępne w obiektach noclegowych
 • wszystkie transporty do miast
 • transfery lotniskowe (wspólny transfer dla całej grupy)
 • autorski program wyprawy
 • opiekę pilota znającego kraj i biegle mówiącego po hiszpańsku
 • atrakcje na miejscu (bilety wstępu do ruin: Teotihuacan, Palenque, wejścia do rezerwatu palenque, pływanie w jednym cenote, naukę wytwarzania mazcala, wizytę w kościele San Juan Chamula)
 • miejscowych przewodników na terenie ruin
 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna Economy
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • niezapomnianą przygodę

Cena nie zawiera

 • biletu lotniczego Warszawa- Cancun, Mexico City-Warszawa (pomagamy przy zakupie biletu lotniczego)
 • pozostałego wyżywienia (ceny podobnie jak w Polsce)
 • zwyczajowych napiwków (10% do cen jedzenia)
 • ewentualnych dopłat do pokoi dwuosobowych
 • opłat za taksówki, dla tych, co nie lubią chodzić
 • dodatkowych atrakcji dla chętnych (nurkowanie, wypożyczenie rowerów, kajaki, pływanie z żółwiami, wejście na wulkan.… )

W zależności od pogody lub sytuacji politycznej istnieje możliwość zmiany planu wyprawy. 

 

Biuro podróży Adventure Tess posiada wpis do rejestru Organizatorów Turystyki przez Marszałka Województwa Mazowieckiego (numer wpisu: 225), oraz Gwarancję Ubezpieczeniową w Signal Idiuna.

 

Subscribe Now and Quench Your Wanderlust!

Informacje odnośnie przetwarzania danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności. Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka), w celu zapewnienia jak najlepszego jej funkcjonowania, na zasadach wskazanych w regulaminie. Czy wyrażasz na to zgodę?

You don't have permission to register