Media społecznościowe
TOP
Image Alt
Najlepsze miejsca

Meksyk

Meksyk

7600PLN / za osobę
(4 Reviews)

Zapraszamy Cię na niezwykłą wyprawę, na której poznasz najpiękniejsze miejsca w Meksyku.
Lubisz naturę? Chcesz dotrzeć do ruin Majów położonych głęboko w dżungli? Marzy Ci się nurkowanie w cenotes? A może chcesz odwiedzić najpiękniejsze kolonialne miasteczka Meksyku?

 

W trakcie wyprawy odwiedzisz jedno z największych miast świata (Mexico City), przeniesiesz się w czasie odwiedzając ruiny Majów i innych prehiszpańskich kultur. Zwiedzisz jedne z najpiękniejszych Pueblos Magicos (magiczne wioski), zatracisz się w folklorze Oaxaca i co najważniejsze poznasz naturę samą w sobie. Podróż bez komercyjnej ściemy – poznasz Meksyk taki, jaki jest naprawdę.

Terminy:

4-18.08.2022
24.10 – 07.11.2022 (Dia de los muertos) – weźmiemy udział w obchodach Święta Zmarłych!

5.12 -19.12.2022

Sylwester!

27.12.2022 -10.01.2023

Koszt wyprawy: 7600 zł

(3350 zł + 1000 dolarów)

marzec 2022  – zapytaj o dokładny termin

Sprawdź nasze pozostałe wyprawy: Kuba, Gwatemala, Peru. Szczegóły TUTAJ>>

Zobacz relację z naszej podróży po Meksyku

Riviera Maya i Tulum

Karaibskie wybrzeże to miejsce otoczone rajskimi plażami i krystalicznie czystą wodą. Od nich właśnie zaczniemy naszą wyprawę. Będzie czas na błogie lenistwo na plaży, snorkeling z żółwiami, zwiedzanie Tulum, czy jazdę na rowerach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cenoty

Są to studnie krasowe  powstałe w skałach wapiennych. Według kultury Majów cenoty były magicznym połączeniem świata żywych i umarłych.  Składali w nich ofiary swoim bogom. Dzisiaj w wielu cenotes można pływać i nurkować.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Chichen Itza

Ruiny Chitzen Itza to jeden z najważniejszych w cywilizacji majów i tolteków. Wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO nie bez powodu są jednymi z najczęściej odwiedzanych w Meksyku. Urok temu miejscu daje nie tylko fakt, że najważniejsza piramida jest kalendarzem majów, ale również to, że została wybudowana na cenote. To miejsce jest pełne znaczeń i niedopowiedzeń. Bez wątpienia idealne, żeby od podszewki poznać cywilizacje zamieszkujące region, ich wierzenia, kulturę i zwykłe życie.

 

 

 

 

 

 

 

Campeche, Becal, Pomuch

Najpiękniejsze miasto półwyspu Jukatan oraz najciekawsze wioski majańskie. Campeche to stolica stanu o tej samej nazwie. Samo miasto jest wyjątkowe: kolorowe domy z XVI wieku otoczone murami. Stare miasto wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

W okolicy odwiedzimy dwie miejscowości zamieszkiwane przez społeczności majów. W każdej z nich kultywuje się ciekawe tradycje.

W Becal poznamy proces wytwarzania kapeluszy jipijapa – tradycyjnych latynoskich kapeluszy, chroniących przed upalnym słońcem Jukatanu.

Pomuch to miejscowość znana szczególnie z obchodów Dia de los muertos, ale również poza tym terminem jest tam wiele do zobaczenia.

Lokalna ludność corocznie czyści kości zmarłych ze swojej rodziny i układa je na półkach cmentarnych. Zwiedzimy cmentarz oraz piekarnię w której wytwarza się: Pan de Muertos.

Chiapas

Najbiedniejszy stan Meksyku, to również jedno z najbardziej dziewiczych miejsc. Pośrodku dżungli znajdziemy ruiny w Palenque wpisane na listę UNESCO, popływamy w wodospadach Roberto Barrios. Odwiedzimy również kolejne magiczne miasteczko: San Cristobal de las Casas, nazywane Oia Negra (czarną dziurą). Kto raz tu przyjechał, nie chce z niego wyjeżdżać.  Kolonialne miasteczko zamieszkane przez rdzennych mieszkańców, którzy do dzisiaj używają swoich języków.

Odwiedzimy jedno z „Pueblos indigenas” – San Juan de Chamula. Pośrodku wioski stoi kościół w którym do dzisiaj odprawiane są   ciekawe obrzędy. Będziemy mogli w nich uczestniczyć.

Chiapas to również region najsłynniejszej meksykańskiej kawy i czekolady. Przygotujcie się na porządną dawkę kofeiny.

 

 

 

Oaxaca

Stan wielkości Portugalii w którym mówi się aż w 11 językach. Zamieszkiwany głównie przez zapoteków, którzy do dzisiaj kultywują swoje tradycje. Z tego stanu wywodzi się między innymi jeden z najważniejszych prezydentów Meksyku: Benito Juarez. W mieście Oaxaca zatracimy się w kolonialnych uliczkach i degustowaniu lokalnych przysmaków: mole, szarańcza, tlayudads..

Przed nami wizyta w destylarni mezcala wraz z degustacją, nauka wyrabiania dywanów, czy wejście na świętą górę zapoteków.

 

 

 

 

Teotihuacan

Nazwa miejsca mówi, że to właśnie tam, ludzie przemieniali się w bogów. Te niezwykłe piramidy do dzisiaj skrywają wiele tajemnic.

Ludzie z całego świata przyjeżdżają, żeby zaczerpnąć energii, która podobno jest tam skumulowana.

 

 

 

 

 

 

 

Mexico city

Mexico City to jedno z największych miast świata. Zamieszkiwane przez ponad 20 milionów mieszkańców. To mieszanka kulturowa całego kraju. Zobaczysz że w takim olbrzymie, można znaleźć miejsca, gdzie poczujesz się jak w małym, kolonialnym miasteczku z XVIII wieku. Poznamy historię powstania Tenotitchlan i najazdu prez hiszpanów. Dla chętnych lucha libre (wolne walki), czy wizyta w muzeum Frida Cahlo

Wulkan Ajusco

Miasto Meksyk otoczone jest wulkanami, w tym jednym czynnym (Popocatepetl). My natomiast udamy się na nieczynny wulkan Ajusco (3930 m n.p.m.). To sześciogodzinny trekking w trakcie którego będziemy mogli oglądać Miasto Meksyk z góry podziwiając przy tym widoki na okoliczne wulkany.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jedzenie

Nie bez powodu w 2019 roku meksykańska kuchnia został uznana za najlepszą na świecie. Jej głównym składnikiem jest kukurydza – wierzono, że człowiek został z niej stworzony. Na stołach nie braknie też awokado, czy fasoli. Najbardziej znanym daniem są tacos podawane z przeróżnym nadzieniem. W głównym menu można znaleźć wiele zup (pozole, sopa de tortilla, sopa azteca). Ale nie zapominajmy również o owocach morza. Ceviche podane z pikantnym sosem i limonką. Palce lizać. To wszystko doprawione dużą ilością sosu z pikantnego chilii. Meksykanie zapytani o to, czy sos jest pikantny, mówią: oczywiście, przecież to nie marmolada. Wbrew pozorom można znaleźć też słodycze z chilii. Miłośnicy nowych smaków mogą spróbować chapulines (koniki polne), czy escamoles (mrówki). Te wszystkie smaki czekają na nas w trakcie podróży.

 • Destynacja
 • W cenie
  atrakcje w cenie
  opieka pilota
  śniadania
  transfery lotniskowe

Program Wyprawy

1

Przylatujemy do Cancun. Dzień na przylot. Czas wolny na kolację i spacer po Playa del Carmen.
2

Zaczynamy pełną parą od karaibskiego wybrzeża - to iście rajskie plaże z białym piaskiem i krystalicznie czystą woda.̨ Jedziemy do Akumal, rybacka wioska, której wody zamieszkują żółwie. Przed nami plażowanie, dla chętnych snorekeling i gigantycznymi żółwiami.
3

Jedziemy do Tulum, miasta artystów i rajskich plaż. Przed nami dzień na rowerach (do przejechania ok 20 km) i plażowanie.
4

Nie możemy ominąć najsłynniejszych piramid znajdujących się w Chichen Itza. Te prekolumbijskie miasto skrywa zabytki dwóch najważniejszych kultur Półwyspu Jukatan: Majów i Tolteków. Majowie tak wybudowali swoje świątynie, by współgrały one ze słońcem. 21 marca w równonoc wiosenną, zachodzące słońce daje niesamowity spektakl świateł. Na ścianie piramidy ukazuje się pełznący wąż. Poznamy również słynne cenoty. Są to studnie wypełnione wodą. Według kultury Majów były one magicznym połączeniem świata żywych i umarłych. Składali w nich ofiary swoim bogom. Będziemy mogli poznać różne rodzaje tych studni krasowych. Przed nami oczywiście kąpiel w cenote
5

Dzień atrakcji. Odwiedzimy cmentarz w Pomch. Rodziny zmarłych czyszczą kości swoich najbliższych. Zasmakujemy też Pan de Muerto (specjalny chleb przygotowywany na Dia de los Muertos). W Becan zobaczymy jak plecie się tradycyjne kapelusze jipijapa, a w Campeche obejrzymy jeden z najpiękniejszych zachodów słońca. Przed nami także wieczorny spacer po Campeche (kolonialne centrum miasta zostało wpisane na listę UNESCO). Nocny przejazd do Palenque.
6

W Palenque zwiedzimy byłe królestwo Pacal (jednego z najsłynniejszych byłych przywódców Majów). To wszystko przy akompaniamencie mieszkających tam małp. Po południu spacer po dżungli i i poznanie lokalnych roślin. Noc w domkach w dżungli.
7

Wodospady  Roberto Barrios. To miejsce nie tylko na skoki do wody, czy chodzenie po dżungli, ale również na zjazdy z wodospadów. To wszystko w wodzie o niesamowitym kolorze. Po południu przejazd do San Cristobal de las Casas.
8

San Cristobal de las Casas, nazywane Oia Negra (czarną dziurą). Kto raz tu przyjechał, nie chce z niego wyjeżdżać. Kolonialne miasteczko zamieszkane przez rdzennych Indian, którzy do dzisiaj używają swoich języków. Przed nami oczywiście spotkanie z Indianami. Po południu wizyta na targu z rękodziełem i możliwość zakupu wyjątkowych pamiątek. W okresie Dia de Muertos w San Cristobal weźmiemy udział w obchodach.
9

San Juan de Chamula to jedno z magicznych miejsc. Do dzisiaj widoczny jest tu synkretyzm religijny. Religia katolicka wymieszana jest z wierzeniami majańskimi. Sama wioska to także miejsce niezwykłe.Po południu czas wolny w San Cristobal de las Casas. Wieczorny wyjazd do miasta Oaxaca.
10

Miasto Oaxaca, to miasto przepełnione meksykańskim folklorem: prawie na każdym rogu słychać muzykę i widać kobiety ubrane w tradycyjne, długie suknie ręcznie haftowane. Przed nami zwiedzanie zabytkowego centrum, wizyta na targu z degustacją miejscowych przysmaków: szarańcza.   W okresie Święta Zmarłych weźmiemy udział w lokalnych obchodach!
11

W stanie Oaxaca wyrabia się najsłynniejszy meksykański alkohol. Mezcal, bo tak się nazywa, to brat tequili wytwarzany z agawy. Gorzki, mocny, uwielbiany przez miejscowych. Przed nami również wizyta w Teotitlan del Valle – miasteczka, w którym wyrabia się dywany. Poznamy tajniki barwienia i wyrobu. Dla chętnych wejście na Picacho – świętą górę . Ze szczytu rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na całą dolinę. Nocny przejazd do miasta Meksyk.
12

Przyjazd do Mexico City – to jedno z największych miast świata. Zamieszkiwane przez ponad 20 milionów mieszkańców, jest według National Geographic najlepszą destynacją turystyczną 2019 roku. Zobaczymy, że w takim olbrzymie, można znaleźć miejsca, gdzie poczujesz się jak w małym, kolonialnym miasteczku z XVIII wieku.   Zwiedzimy centrum historyczne miasta, dowiemy się o kulturze Azteków i mieszance kulturowej jaka do dzisiaj zamieszkuje miasto Meksyk. Dla chętnych wyjście na lucha libre (narodowy sport Meksyku).
13

Jedziemy do Teotihuacan, by zobaczyć jedne z najważniejszych i najbardziej nieodkrytych piramid. Nazwa miejsca mówi, że to właśnie tam, ludzie przemieniali się w bogów. Do dzisiaj ludzie z całego świata przyjeżdżają, żeby zaczerpnąć energii, która podobno jest tam skumulowana.
14

Dla chętnych rejs po chinampas w Xochimilco i bonus: możliwość wejścia na nieczynny wulkan Ajusco (3960 m n.p.m) – to niezapomniane przeżycie i widoki zapierające dech w piersiach.
15

Lot powrotny do Polski.
10.0
Superb
Rating 0
Jedzenie 0
Organizacja 0
Przygoda 0
 • Whynot

  Dużo można mówić o Teresie, ale skracając to na maksa – dziewczyna jest świetna, bezkonfliktowa i w bardzo fajny, trochę backpakerski sposób pokazuje szeroki przekrój Meksyku – od plaż przez klimatyczne ruiny po małe miasteczka zagubione gdzieś w górach. To na pewno nie jest wycieczka Itaki, z przewodnikiem z parasolką Sam program jest bardzo zróżnicowany, dostosowywany czasem do zmieniającej się sytuacji i możliwości uczestników. Jest w nim i wspinaczka na wulkan (dosyć wymagająca), powolne wałęsanie się po miasteczkach, poznanie Mexico City i jego okolic, posmakowanie dżungli, snorkeling i cudowne wschody i zachody słońca. To z pewnością jest program bardziej krajoznawczy dla osób chcących popodglądać trochę naturę, trochę normalne życie, spróbować zwyczajnych potraw, odwiedzić lokalne sklepiki. Sugerujemy dodanie sobie we własnym zakresie lub z pomocą Tess 3-4 dni nad morzem na czysty chillout – daje to power po długiej podróży i lepiej pozwala porównać dwa światy – ten cukierkowy z all inclusive i ten prawdziwy w głębi Meksyku. Jeżeli dotychczas podróżowaliście bardziej “all-in” i chcecie zrobić krok w kierunku bardziej samodzielnego podróżowania, to ten program i sama Tess są świetnym sposobem na zmianę sposobu zwiedzania świata – z turysty w podróżnika.

  Rating Jedzenie Organizacja Przygoda
  10 marca 2022 at 03:19
 • Ewa

  Polecam z całego serca. Wyprawa po Meksyku to niepowtarzalna , przepiękna przygoda. Wakacje życia!!! Tess Bardzo Ci dziękujemy że dzięki Tobie mogliśmy te przgodę przeżyć

  Rating Jedzenie Organizacja Przygoda
  10 marca 2022 at 03:19
 • Krzysztof

  Wyjazd do Meksyku zorganizowany bardzo dobrze w niedużej grupie. Bardzo dobrze przygotowana merytorycznie Tess opowiedziała nam dużo o historii tego kraju jak i pokazała nam ten kraj nie tylko przez same zabytki ale również poprzez smaki gdzie mieliśmy okazje próbować lokalne przysmaki oraz napoje % produkowane w tym kraju. Mogę śmiało polecić wyjazdy z Tess.

  Rating Jedzenie Organizacja Przygoda
  10 marca 2022 at 03:22
 • Renata

  Polecam wyjazd z Adventure Tess!Organizacja na 6tkę!Czuje się ,że plan podróży przemyślany i przetestowany przez Tess wielokrotnie. Meksyk w wielu odsłonach. Intensywnie tak jak lubię A jednocześnie jest czas na plażing i cenoty .Smaki też rożnorodne i sprawdzone .Teresa to pasjonatka Ameryki Południowej z dużą wiedzą!

  Rating Jedzenie Organizacja Przygoda
  12 kwietnia 2022 at 04:39

Post a Comment

Koszt wyprawy: 7600 zł

(3350 zł + 1000 dolarów)

Loty:

Nasi agenci lotniczy kupują dla Was bilety. Można też kupić bilet samodzielnie, po potwierdzeniu przez nas grupy i lotu. Grupa leci z Warszawy, ale możesz dolecieć z dowolnego lotniska i kraju!

Noclegi:

Śpimy w wygodnych i klimatycznych hostelach, hotelach we współdzielonych pokojach.

Pilot:

Większość wypraw prowadzę osobiście – (Teresa Chudecka). Jestem podróżniczką zakochaną w latynoskich rytmach. W poszukiwaniu tańca przemierzyłam Amerykę Południową, karaibskie wyspy i Europę. Zamiłowana w backpackierskim stylu życia i zauroczona Meksykiem nie mogę z niego wyjechać. Pokażę Ci Meksyk, z całkiem innej perspektywy. Opowiem historie, których nie znajdziesz przewodniku. Więcej znajdziesz w zakładce O MNIE

Jeśli to nie ja będę pilotować Twój wyjazd, masz pewność, że pojedzie z Tobą doświadczony pilot znający kraj.

 

Transport:

Poza miastami mamy wynajęte busy/auta. 3 dłuższe przejazdy odbywamy rejsowymi autokarami (wygodne, pierwszej klasy z rozkładanymi siedzeniami i toaletą). Będzie też trochę chodzenia – ale to najlepszy sposób na poznanie miejsc i kultury. (nie chodzimy z bagażem głównym, zawsze zostawiamy go w miejscach noclegowych).

Dla kogo wyprawa?

Dla kobiet i mężczyzn. Szukających nie tylko przygody, ale również interesujących się kulturą i historią Meksyku, szczególnie dla miłośników przyrody, obserwatorów ptaków i wielbicieli karaibskich plaż. To również wyprawa dla smakoszy, bo kuchnia meksykańska należy do najlepszych na świecie. Osób, którym nie straszne spanie w autobusie bądź dwuosobowym łóżku. Podróżników, którzy nie szukają wczasów All Inclusive, ale maja ochotę na podróż do przeszłości wypełnionej bogami kultury Azteków i Majów. Dla fanów filmowania i fotografii, bo Meksyk, to mieszanka kolorów zapierająca dech w piersiach. Minimalna liczba uczestników: 6

Maksymalna liczba uczestników: 12 Mała, kameralna grupa sprawi, że poczujesz się jak podróżując z przyjaciółmi.

Rezerwacja bez ryzyka! Dostaniesz cały zwrot zaliczki w przypadku odwołania wyjazdu z powodu pandemii.

Koszt biletu lotniczego:

 ok 2500 – 3500 zł

Terminy: 

4-18.08.2022

24.10 – 07.11.2022  Święto Zmarłych (bierzemy udział w obchodach Dia de los Muertos) 

5.12-19.12.2022

27.12.2022 - 10.01.2023 Sylwester!

27.01 - 09.02.2023

Rezerwacja miejsca na wyjazd Warunkiem rezerwacji jest skontaktowanie się ze mną, i wpisanie na listę. Opłata rezerwacyjna 1000 zł (zwracam całą kwotę w przypadku odwołania wyjazdu z powodu pandemii). Kwota w PLN płatna do 30 dni przed wylotem. Kwota w dolarach płatna w Meksyku po przylocie.

Cena zawiera

 • noclegi w wygodnych i klimatycznych hostelach i hotelach (pokoje 3-4 osobowe, często z dwuosobowymi łóżkami)
 • śniadania jeśli są dostępne w obiektach noclegowych
 • wszystkie transporty do miast
 • transfery lotniskowe (wspólny transfer dla całej grupy)
 • autorski program wyprawy
 • opiekę pilota znającego kraj i biegle mówiącego po hiszpańsku
 • atrakcje na miejscu (bilety wstępu do ruin: Teotihuacan, Palenque, wejścia do rezerwatu palenque, pływanie w jednym cenote, naukę wytwarzania mazcala, wizytę w kościele San Juan Chamula, wizytę w fabryce mezcalu, wejście na wodospady Roberto Barrios)
 • miejscowych przewodników na terenie ruin
 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna Economy
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy
 • niezapomnianą przygodę

Cena nie zawiera

 • biletu lotniczego Warszawa - Cancun, Mexico City-Warszawa (pomagamy przy zakupie biletu lotniczego)
 • pozostałego wyżywienia (ceny podobnie jak w Polsce)
 • zwyczajowych napiwków (10% do cen jedzenia)
 • ewentualnych dopłat do pokoi dwuosobowych
 • opłat za taksówki, dla tych, co nie lubią chodzić
 • dodatkowych atrakcji dla chętnych (wejście na ruiny Chitzen Itza, nurkowanie, wypożyczenie rowerów, pływanie z żółwiami, wejście na wulkan.… )

W zależności od pogody lub sytuacji politycznej istnieje możliwość zmiany planu wyprawy. 

 

Biuro podróży Adventure Tess posiada wpis do rejestru Organizatorów Turystyki przez Marszałka Województwa Mazowieckiego (numer wpisu: 225), oraz Gwarancję Ubezpieczeniową w Signal Idiuna.

 

Informacje odnośnie przetwarzania danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności. Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka), w celu zapewnienia jak najlepszego jej funkcjonowania, na zasadach wskazanych w regulaminie. Czy wyrażasz na to zgodę?

You don't have permission to register