Media społecznościowe
TOP
Image Alt

wycieczki fakultatywne

Lecisz na wakacje do Meksyku i chciałbyś skorzystać z wycieczek fakultatywnych organizowanych po Półwyspie Jukatan?

Nie ważne  w jakim mieście się zatrzymujesz. Najlepsi przewodnicy przyjadą po Ciebie do Cancun, Playa del Carmen, Tulum, czy dowolnego resortu w okolicy.

Jednodniowe wycieczki to świetna okazja połączenia pobytu w hotelu z poznaniem  najpiękniejszych zakątków Półwyspu Jukatan. Z nami możesz odbyć kurs nurkowania, pływać z żółwiami, podziwiać flamingi i aligatory, wylegiwać się na najbardziej rajskich plażach regionu czy poznawać starożytne kultury. Jadąc na wycieczkę masz pewność, że Twoim przewodnikiem będzie osoba mówiąc po polsku i świetnie znająca kulturę i historię Meksyku. Sprawdź dostępne wycieczki i zapytaj o szczegóły.

Chitzen Itza i COBÁ – ruiny majów

Być na Jukatanie a nie być w Chitzen Itza to jak nie zobaczyć wieży Eiffla w Paryżu, czy Koloseum w  Rzymie. Ruiny Chitzen Itza to jeden z najważniejszych w cywilizacji majów i tolteków. Wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO nie bez powodu są jednymi z najczęściej odwiedzanych w Meksyku.  Urok temu miejscu daje nie tylko fakt, że najważniejsza piramida jest kalendarzem majów, ale również to, że została wybudowana na cenote.  To miejsce jest pełne znaczeń i niedopowiedzeń. Bez wątpienia idealne,  żeby od podszewki poznać  cywilizacje  zamieszkujące region, ich wierzenia, kulturę i zwykłe życie.

Zobaczymy również COBÁ – ruiny miasta Majów, nieco mniejszego lecz również imponującego “brata” Chitzen Itza ukrytego w gęstej dżungli. Na najwyższą z piramid można się nawet wspiąć, gdzie z wysokości 42 metrów czeka na nas imponujący widok.

Po wizycie w ruinach czeka nas kąpiel w cenote. Uważa się, że te krasowe studnie wypełnione wodą powstały po upadku asteroidy, które wybiła dinozaury. Według majów  były one przejściem do zaświatów. Bez wątpienia jest to miejsce magiczne i “must do” w trakcie pobytu w Meksyku.

Po południu poznamy tajniki wytwarzania najbardziej popularnego meksykańskiego alkoholu: Tequili. Zobaczymy plantację agawy, poznamy proces destylacji, różnice w smakach i oczywiście będziemy degustować. 🙂

Na koniec odwiedzimy urokliwe miasteczko Valladolid. Na miejscu czas wolny na spacer ulicami pomiędzy kolonialnymi, kolorowymi domami. To również szansa na podpatrzenie meksykańskiego życia.

Wieczorny powrót do hotelu.

Cena:

140USD dla osób powyżej 13 roku życia

85USD dla osób poniżej 13 roku życia

Tulum i snorkeling z żółwiami morskimi

Ta wycieczka to gratka dla miłośników prehiszpańskich kultur i zabytków, a także fanów podwodnych wrażeń. Dla tych, którzy chcą zobaczyć jak Majowie żyją do dziś!

Tulum to nie tylko miasteczko słynne z relacji na Instagramie i długiej, piaszczystej plaży, to także miejsce w którym można zobaczyć jedyny ruiny Majów położone przy tak malowniczym pejzażu. Zwiedzanie ruin położonych na kilkunastometrowym klifie, będzie połączone z podziwianiem pięknych, nadmorskich widoków.

Następnie wybierzemy się do rezerwatu, gdzie zanurzymy się wraz z morskimi żółwiami i poobserwujemy rafę koralową.

Pojedziemy również do pięknego cenote, możliwość pływania i zrobienia zdjęć, które będziecie podziwiać do końca życia.

W programie zaplanowaliśmy również wizytę w strefie hotelowej i zobaczenie imponującej rzeźby Daniela Poppera “Ven a la luz” (“wyjdź do świata”) oraz odwiedziny w wyjątkowej siłowni w dżungli.

cena:

130USD dla osób powyżej 13 roku życia

85USD dla osób poniżej 13 roku życia

 Rio Lagartos i Las Coloradas

Wycieczka całodniowa. Akcent na niesamowitą przyrodę. Przed nami różowe jeziora i pływanie łódką po lasach namorzynowych. Wyjeżdżamy wcześnie rano.

Rio Lagartos to miejscowość słynąca z lasów namorzynowych, które zamieszkują krokodyle i wiele gatunów ptaków: flamingi, pelikany, fregaty, inisy, czaple, czy rybołowy. Będziemy mogli je oglądać z łódki – przed nami rejs po kanałach.  Dla chętnych  majańskie Spa – maseczki błotne zawierające całą masę mikroelementów. Wierzy się, że po takiej maseczce nasza skóra wygląda 10 lat młodziej. Czy tak jest? Możecie sami się przekonać. 🙂  W planie także relaks na plaży.

W Las Coloradas wydobywa się morską sól. Woda o różowym odcieniu przyciąga tu ciekawskich z całego świata. Niewielu jednak wie, że dzięki drobnoustrojom zamieszkującą wodę,  flamingi przybierają swój piękny, różowy kolor. To także miejsce na malownicze zdjęcia.

Zawitamy także na farmie krokodyli, gdzie będziemy mogli poznać tajniki opiekowania się tymi pięknymi zwierzętami.

Zakończeniem dnia będzie lunch w Rio Lagartos.

CENA:

140USD od osoby powyżej 13 roku życia

85USD od osoby poniżej 13 roku życia

 Tulum+ Cobá + Chichén Itza oraz cenote

Wycieczka do trzech stref archeologicznych oraz cenote – kwintesencja Meksyku w jeden dzień. Przed nami ekscytująca wyprawa do najważniejszych punktów tego kraju – pozostałości kultury Majów widoczne są w tych miejscach na każdym kroku, a prehistoryczna aura wyczuwalna jest praktycznie w powietrzu. Przed nami również kąpiel w zapierających dech w piersiach cenote, gdzie spożyjemy także obiad w formie bufetu. Na koniec czeka na nas wizyta w destylarni, gdzie poznamy proces wytwarzania trunku, odbędziemy degustację oraz będziemy mieli możliwość zakupu różnych meksykańskich specjałów, takich jak cygara, kawa czy pikantne sosy.

Cena:

175USD dla osób powyżej 13 roku życia

95USD dla osób poniżej 13 roku życia

Park Narodowy Contoy + Isla Mujeres

Propozycja dla miłośników natury i snorkelingu. Zanurzymy się w pobliżu fantastycznej rafy koralowej, a następnie odwiedzimy bezludną wyspę w Parku Narodowym Contoy. Zapewniamy możliwość plażowania i kąpieli oraz wycieczki po tym miejscu z przewodnikiem. Później przeniesiemy się na drugą wyspę – Isla Mujeres – gdzie będziecie mieli godzinę wolnego czasu do rozdysponowania. Polecamy odwiedzić kolorowe centrum wyspy!

Cena:

140USD za osobę powyżej 11. roku życia

95USD za osobę poniżej 11. roku życia

Isla Mujeres katamaranem

Czyli lekka wariacja poprzedniej wycieczki, w której skupiamy się na wyspie Isla Mujeres. Wypływamy katamaranem z Cancún, skąd skierujemy się właśnie na Wyspę Kobiet (bo tak tłumaczymy tą nazwę z języka hiszpańskiego).  Możliwość dowolnego spędzania czasu, a jest tu co robić – od snurkowania  przez poznawanie natury aż po zwiedzanie. Dobra zabawa gwarantowana!

Cena:

140USD za osobę powyżej 11. roku życia

95USD za osobę poniżej 11. roku życia

Wyspa Holbox

Ta mała wyspa przypadnie do gustu osobom szukającym spokoju i bliskości natury. “Nieskażona” komercjalizmem, przepełniona różnorodną roślinnością i zwierzętami, a przede wszystkim – spokojem i kilometrami plaż do spacerowania.

Wypływamy z Chiquila, gdzie będziemy kierować się w stronę uroczej wysepki Isla Pasión. Stanowi ona schronienie dla wielu gatunków egzotycznych ptaków. Później przedostaniemy się łódkami na Punta Mosquito, gdzie w rezerwacie Yum Balam staniemy oko w oko z naturą – znajdują się tu m.in. krokodyle, jaguary, czy małpy. Skierujemy się również do samego centrum wyspy Holbox, gdzie będziemy mogli oglądać niezwykłe murale stworzone przez lokalnych artystów.

W programie również obiad w jednej z nadmorskich restauracji oraz czas przeznaczony na plażowanie.

Cena:

140USD dla osób powyżej 11 roku życia

95USD dla osób poniżej 11 roku życia

Quadem po jukatańskiej dżungli

Ta wycieczka z pewnością ucieszy fanów motoryzacji i adrenaliny. Oprócz eksploracji dżungli na quadach ATV przygotowaliśmy również  możliwość wizyty w jaskiniach cenotowych – niesamowitych formacjach skalnych, które z pewnością zapadną wszystkim w pamięci.

Cena:

135USD dla jednej osoby na quadzie

195USD dla dwóch osób na quadzie

Masz pytania? Chcesz zarezerwować wycieczkę?  Chcesz abyśmy zaplanowali wycieczki specjalnie dla Ciebie? Pisz! 

Informacje odnośnie przetwarzania danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności. Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka), w celu zapewnienia jak najlepszego jej funkcjonowania, na zasadach wskazanych w regulaminie. Czy wyrażasz na to zgodę?

You don't have permission to register