Media społecznościowe
TOP
Image Alt

wycieczki fakultatywne

Lecisz na wakacje do Meksyku i chciałbyś skorzystać z wycieczek fakultatywnych organizowanych po Półwyspie Jukatan?

Nie ważne  w jakim mieście się zatrzymujesz. Najlepsi przewodnicy przyjadą po Ciebie do Cancun, Playa del Carmen, Tulum, czy dowolnego resortu w okolicy.

Jednodniowe wycieczki to świetna okazja połączenia pobytu w hotelu z poznaniem  najpiękniejszych zakątków Półwyspu Jukatan. Z nami możesz odbyć kurs nurkowania, pływać z żółwiami, podziwiać flamingi i aligatory, wylegiwać się na najbardziej rajskich plażach regionu czy poznawać starożytne kultury. Jadąc na wycieczkę masz pewność, że Twoim przewodnikiem będzie osoba mówiąc po polsku i świetnie znająca kulturę i historię Meksyku. Sprawdź dostępne wycieczki i zapytaj o szczegóły.

Chichen Itza – ruiny majów

Być na Jukatanie a nie być w Chitzen Itza to jak nie zobaczyć wieży Eiffla w Paryżu, czy Koloseum w  Rzymie. Ruiny Chitzen Itza to jeden z najważniejszych w cywilizacji majów i tolteków. Wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO nie bez powodu są jednymi z najczęściej odwiedzanych w Meksyku.  Urok temu miejscu daje nie tylko fakt, że najważniejsza piramida jest kalendarzem majów, ale również to, że została wybudowana na cenote.  To miejsce jest pełne znaczeń i niedopowiedzeń. Bez wątpienia idealne,  żeby od podszewki poznać  cywilizacje  zamieszkujące region, ich wierzenia, kulturę i zwykłe życie.

Po wizycie w ruinach czeka nas kąpiel w cenote. Uważa się, że te krasowe studnie wypełnione wodą powstały po upadku asteroidy, które wybiła dinozaury. Według majów  były one przejściem do zaświatów. Bez wątpienia jest to miejsce magiczne i “must do” w trakcie pobytu w Meksyku.

Po południu poznamy tajniki wytwarzania najbardziej popularnego meksykańskiego alkoholu: Tequili. Zobaczymy plantację agawy, poznamy proces destylacji, różnice w smakach i oczywiście będziemy degustować. 🙂

Na koniec odwiedzimy urokliwe miasteczko Valladolid. Na miejscu czas wolny na spacer ulicami pomiędzy kolonialnymi, kolorowymi domami. To również szansa na podpatrzenie meksykańskiego życia.

Wieczorny powrót do hotelu.

Cena: 115 dolarów/ 95 euro

Cena zawiera:

 • Przejazd klimatyzowanym busem
 • Bilety wstępu do Ruin Chitzen Itza oraz na cenote
 • Obiad w parkowej restauracji
 • Polskojęzycznego przewodnika
 • Zezwolenia na robienie filmów na terenie Chitzen Itza
 • Wodę (nielimitowane)
 • Jedno piwo
 • Atrakcję niespodziankę

Tulum i Cobá

Ta wycieczka to gratka dla miłośników prehiszpańskich kultur i zabytków. Dla tych którzy chcą zobaczyć jak Majowie żyją do dziś!

Tulum to nie tylko miasteczko słynne z relacji na Instagramie i długiej, piaszczystej plaży, to także miejsce w którym można zobaczyć jedyny ruiny Majów położone przy tak malowniczym pejzażu. Zwiedzanie ruin położonych na kilkunastometrowym klifie, będzie połączone z podziwianiem pięknych, nadmorskich widoków.

Później zmienimy nadmorskie pejzaże na tropikalny las. Tam właśnie położone są ruiny w Coba. Będziemy spacerować jak i jeździć rikszami rowerowymi.

Po obiedzie nad brzegiem jeziora jedziemy do pięknego cenote, możliwość pływania i zrobienia zdjęć, które będziecie podziwiać do końca życia.

Przed nami wiejski obiad w miejscowej restauracji.

Po obiedzie odwiedzimy tradycyjne majańskie miejsce gdzie poznamy współczesną kulturę Majów.

cena:

115 dolarów/ 95 euro

Cena zawiera:

 • przejazd klimatyzowanym busem
 • polskojęzyczny licencjonowany przewodnik
 • bilety wstępu do ruin w Tulum i Coba, cenote
 • przejażdżkę rikszami
 • obiad
 • nielimitowana woda
 • przekąska
 • piwo/soczek

Kupując pakiet dwóch wycieczek Chitzen Itza oraz Tulum i Coba płacisz tylko 200 dolarów. Zaoszczędzasz 30 dolarów!  

 Katakumby Tizimin, Rio Lagartos i Las Coloradas

Wycieczka całodniowa. Akcent na niesamowitą przyrodę. Przed nami różowe jeziora i pływanie łódką po lasach namorzynowych. Wyjeżdżamy wcześnie rano. Po drodze zwiedzimy katakumby w pomarańczowym miasteczku Tizmin.

Rio Lagartos to miejscowość słynąca z lasów namorzynowych, które zamieszkują krokodyle i wiele gatunów ptaków: flamingi, pelikany, fregaty, inisy, czaple, czy rybołowy. Będziemy mogli je oglądać z łódki – przed nami rejs po kanałach.  Dla chętnych  majańskie Spa – maseczki błotne zawierające całą masę mikroelementów. Wierzy się, że po takiej maseczce nasza skóra wygląda 10 lat młodziej. Czy tak jest? Możecie sami się przekonać. 🙂  W planie także relaks na plaży.

W Las Coloradas wydobywa się morską sól. Woda o różowym odcieniu przyciąga tu ciekawskich z całego świata. Niewielu jednak wie, że dzięki drobnoustrojom zamieszkującą wodę,  flamingi przybierają swój piękny, różowy kolor. To także miejsce na malownicze zdjęcia.

Zakończeniem dnia będzie lunch w Rio Lagartos.

CENA:

130USD od osoby 12+

80USD od osoby 4-12 lat

Cena zawiera:

 • przejazd
 • opieka polskiego przewodnika
 • wod
 • jedno piwo
 • opłaty wejść do zwiedzanyvh obiektów (katakumby, farma krokodyli, Las Coloradas, rejs po Río Lagartos)
 • obiad

Cena nie obejmuje napojów do obiadu oraz napiwków dla obsługi wycieczki.

Masz pytania? Chcesz zarezerwować wycieczkę?  Chcesz abyśmy zaplanowali wycieczki specjalnie dla Ciebie? Pisz! 

Informacje odnośnie przetwarzania danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności. Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka), w celu zapewnienia jak najlepszego jej funkcjonowania, na zasadach wskazanych w regulaminie. Czy wyrażasz na to zgodę?

You don't have permission to register