Media społecznościowe
TOP
Image Alt

Meksyk – od stolicy po Pacyfik

Meksyk – od stolicy po Pacyfik

8240PLN / za osobę

Wyjątkowa podróż po Meksyku w trakcie której zabierzemy Was w miejsca nie odwiedzane przez turystów z Polski. Przed nami magiczne miejscowości, w których poznamy kulturę i historię, będziemy degustować tequilę, lokalne wina i przysmaki. Miejsca szczególne przyrodniczo: jeden z największych monolitów świata, najmłodszy wulkan Meksyku, czy jedne z najpiękniejszych plaż… Lekkie trekkingi z pięknymi widokami. To podróż wypełniona atrakcjami! Nie wierzysz? Sprawdź!

TERMIN: zapytaj o termin 

ATRAKCJE W CENIE:

 • zwiedzanie strefy archeologicznej Teotihuacán
 • wejście na monolit o wschodzie słońca 
 • zwiedzanie Pueblos Mágicos: Peña de Bernal, San Miguel de Allende, Guanajuato, Tlaquepaque, Tequila
 • wycieczka do destylarni tequili wraz z degustacją
 • trekking na punkt widokowy w San Sebastian del Oeste
 • wycieczka łódkami po lasach namorzynowych w San Blas 
 • trekking na Cerro del Mono z widokiem na ocean
 • muzyka mariachi na żywo 
 • wejście na wulkan Paricutin

ATRAKCJE DODATKOWE:

 • wycieczka łódką na Islas Marietas
 • lekcja surfingu
 • oglądanie lucha libre na żywo
 • estudiantina w Guanajuato 
 • wycieczka kajakami w Mazatlán
 • lot balonem nad piramidami w Teotihuacan
 • pływanie Chinampas po kanałach w Xochimilco
 • degustacja win w Peña de Bernal 

 

 

MEXICO CITY

Stolica i najważniejsze miasto kraju. Jedno z największych miast świata, w którym panujący chaos staje się codziennością.  Współczesna stolica to połączenie azteckich zabytków, kolonialnych budowli oraz nowoczesnych dzielnic. Centrum historyczne, z głównym Placem Konstytucji zwanym Zócalo to miejsce, w którym rozpoczęła się historia tego niezwykłego miasta. Mówi się często, że miasto Meksyk uzależnia i w tym stwierdzeniu jest dużo prawdy. Stolica to połączenie wielowiekowych tradycji, niesamowitej kuchni, rozbrzmiewającej głośno muzyki i uśmiechniętych dookoła ludzi. Ogrom atrakcji, jakie oferuje to miasto sprawia, że nie sposób się w nim nudzić i każdy znajdzie coś dla siebie. Na miłośników historii czekają liczne muzea, zwolennicy natury mogą odpocząć od gwaru miejskiego wybierając się na rejs po kanałach w Xochimilco, a żądni wrażeń bez wahania powinni wybrać się na spektakularne walki lucha libre, gdzie adrenalina sięga zenitu!

 

 


TEOTIHUACÁN

To jedno z najbardziej tajemniczych miejsc w Meksyku, którego historia wciąż nie została w pełni ujawniona. Ruiny prekolumbijskiego miasta zostały odkryte przez Azteków i nazwane jako “miejsce,
w którym ludzie stają się bogami”. Według wierzeń to właśnie tutaj powstały słońce oraz księżyc, a ciemność oddzieliła się od światłości. Na terenie kompleksu znajdziemy 2 imponujących rozmiarów piramidy: Słońca i Księżyca.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


PEÑA DEL BERNAL

Imponujący monolit górujący nad niedużym miasteczkiem San Sebastian de Bernal. Peña del Bernal to jeden z najwyższych monolitów na świecie osiągający wysokość 433 metry. Wspinaczka, aby obejrzeć wschód Słońca ze szczytu monolitu to niepowtarzalne doświadczenie!

 

 

 

 

 

 

 

 

 


SAN MIGUEL DE ALLENDE

Mekka artystów, miejsce, które zostało uznane za zabytek narodowy Meksyku. San Miguel de Allende to klejnot Meksyku, kolonialne miasteczko przepełnione kolorami i wszechobecną historią. Wizytówką miasta jest kościół La Parroquia de San Miguel Arcángel ze strzelistą fasadą, do wybudowania którego inspiracją były europejskie budowle.

 

 

 

 

 

 

 


GUANAJUATO

Ukryte wśród gór Guanajuato odzwierciedla w swoich barwnych kolorach prawdziwy Meksyk. Miasto tuneli, którymi pierwotnie płynęła rzeka Guanajuato, mieszkańcy przystosowali do ruchu samochodowego. W tym mieście można wybrać się do Muzeum Mumii i podziwiać zabalsamowane ciała oraz poznać ich ciekawe historie.

 

 

 

 

 

 

 

 


GUADALAJARA

Drugie największe miasto w Meksyku i miejsce pochodzenia najsłynniejszej muzyki meksykańskiej – Mariachi. Muzyka Mariachi to symbol głęboko zakorzenionej kultury Meksyku. Ich barwnie zdobione stroje, charakterystyczne sombrero i najpopularniejsze meksykańskie utwory towarzyszą Meksykanom podczas ważnych wydarzeń. Unikalność Mariachi została doceniona i zostali wpisani na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

 

 

 

 

 

 


TEQUILA 

Stolica meksykańskiego trunku znanego na całym świecie – Tequili. To miejsce przepełnione plantacjami agawy, gdzie można zobaczyć proces wytwarzania alkoholu oraz dokonać jego degustacji.

 

 

 

 

 

 

 

 


PUERTO VALLARTA

Nadmorskie miasteczko ulokowane na wzgórzach. Miejsce z meksykańskim duchem krążącym po wąskich, kolonialnych uliczkach. Podczas pobytu mamy możliwość odkrycia jednej z najbardziej ukrytych plaż należących do archipelagu Islas Marietas.

 

 

 

 

 

 

 

 


SAYULITA

 

Autentyczne pueblo magico. Hipsterski vibe i otaczający surferzy. To właśnie Sayulita – stolica relaksu nad Pacyfikiem. Czas na odpoczynek i plażowanie w Riviera Nayarit.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


PARK LA TOVARA

Bogactwo fauny i flory, której na co dzień nie zobaczymy w Polsce. Odwiedzimy Park La Tovara i wybierzemy się w rejs po lasach namorzynowych


PARICUTIN

Najmłodszy wulkan w Meksyku o wysokości 2800 m n.p.m., który  wyrósł w polu kukurydzy w 1953 roku i swoją lawą zalał okoliczną wioskę. Wybierzemy się na trekking, aby wejść na wulkan i podziwiać widoki z innej perspektywy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


MAZATLÁN

W Mazatlanie będzie  okazja wybrać się na wyspę ptaków oraz potańczyć do lokalnej muzyki.

 

 

 

 • Destynacja
 • Wylot
  Warszawa/Berlin/Dowolne lotnisko
 • W cenie
  atrakcje w cenie
  opieka pilota
  śniadania
  transfery lotniskowe

Program Wyprawy

1

Przylot

Dzień przylotów do Mexico City. Wieczorem wyjście na spacer po mieście i kolację.
2

Mexico City

Zwiedzanie stolicy Meksyku. Jedno z największych miast świata ma wiele do zaoferowania: od kolonialnego centrum po nowoczesne dzielnice Polanco z drapaczami chmur. Przed nami zwiedzanie najważniejszych atrakcji połączone z poznaniem historii Azteków i obecnego Meksyku. Wieczorem dla chętnych wyjście na pokazy lucha libre (wolne walki) - jeden z ulubionych sportów Meksykanów.
3

Teotihuacán

W Teotihuacán znajdują się jedne z najbardziej tajemniczych piramid. Aztekowie wierzyli, że tam ludzie zamieniali się w bogów. Zwiedzanie piramid (dla chętnych lot balonem nad piramidami). Po południu przejazd do Peña del Bernal, gdzie będziemy mogli spróbować lokalnych win i serów. Nocleg w Peña del Bernal.
4

Peña del Bernal - San Miguel de Allende - Guanajuato

W Peña del Bernal znajduje się jeden z najwyższych monolitów na świecie (433 metry). Wejście na monolit na wschód słońca. Po śniadaniu przejazd do San Miguel de Allende (miasteczko artystów). Miasto zostało uznane za zabytek narodowy Meksyku. Zwiedzanie barokowej katedry wraz z centrum. Po obiedzie przejazd do kolorowego Guanajuato, położone pomiędzy górami miasteczko legend. Wieczorem dla chętnych estudiantyna!  To spacer po mieście w towarzystwie lokalnych muzyków - najlepszy sposób na poznanie życia w Guanajuato.
5

Guanajuato - Guadalajara

Poranne zwiedzanie Guanajuato, dla chętnych wizyta w muzeum mumi. Przejazd do drugiej co do wielkości metropolii w Meksyku: Guadalajara! Czas wolny w artystycznym Tlaquepaque. Wieczorne zwiedzanie zabytkowego centrum Guadalajary. 
6

Tequila - San Sebastian del Oeste - Puerto Vallarta

Tequila. Tej miejscowości nie trzeba przedstawiać. To właśnie stąd pochodzi słynny, meksykański trunek. Wizyta na plantacji agawy i degustacja. Następnie kierujemy się już w stronę wybrzeża. Jedziemy do San Sebastian del Oeste, gdzie wejdziemy na punkt widokowy (10 km).  Następnie przejazd do nadmorskiego Puerto Vallarta. Będziemy podziwiać zachód słońca na wybrzeżu.
7

Puerto Vallarta

Puerto Vallarta. Miasto położone nad Oceanem zauroczy każdego swoją zabytkową starówką i pięknymi plażami. Dla chętnych wycieczka na słynne Islas Marietas. To dzień na odpoczynek i plażowanie.
8

Cerro del Mono - Sayulita

O poranku trekking na piękny szczyt Cerro del Mono (2 godziny).  Przejazd na plażę do Sayulita. Meksykańska stolica surfingu i hippisów. Czas na relaks. Dla chętnych lekcja surfingu. Nocleg w Sayulita.
9

San Blas - Mazatlán

Z samego rana jedziemy do San Blas. Turystyczna wioska portowa. Popłyniemy w rejs po lasach namorzynowych Parku La Tovara. Wieczorny przejazd do Mazatlán i podziwianie zachodu słońca z Mirador del Cristal.
10

Mazatlán

Mazatlán. Po południu wycieczka kajakami na wyspę ptaków, a dla chętnych lekcja surfingu. Impreza z lokalną muzyką (banda). 
11

Mazatlán - Guadalajara

Poranne plażowanie. Wieczorem przejazd do Guadalajary. Będziemy mieli okazję posłuchać występu Mariachi na żywo. To właśnie stąd pochodzi ta słynna meksykańska muzyka. 
12

Nuevo San Juan - Morelia

Wczesnym rankiem jedziemy w kierunku Nuevo San Juan. Dzisiaj wejdziemy na najmłodszy wulkan w Meksyku. Paricutin 2800 m n.p.m. należy do czynnych wulkanów. W 1943 roku wulkan wyrósł w polu kukurydzy, zalewając lawą okoliczną wioskę. Dzisiaj o jej istnieniu świadczy tylko wystająca spod lawy wieża kościoła. W planie wejście na wulkan, chętni mogą wjechać konno. Wieczorem przejazd do zabytkowego miasta Morelia.
13

Mexico City

Wracamy do Miasta Meksyk. Możemy wybrać się na rejs po kanałach w Xochimilco, które są ulubionym sposobem weekendowego spędzenia czasu.. Następnie wizyta w Coyoacan - kolonialna dzielnica Miasta Meksyk, uwielbiana przez artystów. To właśnie tutaj mieszkała słynna malarka Frida Kahlo. 
14

Mexico City

Wylot do Polski
Koszt wyprawy: 8240 zł  (składowe ceny to 3200 zł + 1200 USD) + przeloty

Loty:

Nasi agenci lotniczy kupują dla Was bilety. Można też kupić bilet samodzielnie, po potwierdzeniu przez nas grupy i lotu. Grupa leci z Warszawy, ale możesz dolecieć z dowolnego lotniska i kraju!

Noclegi:

Śpimy w wygodnych i klimatycznych hotelach klasy turystycznej w pokojach dla 3-4 osób, większość z nich ma łóżka dwuosobowe. 

Transport:

Przemieszczamy się prywatnym busem. Po miastach chodzimy, ponieważ to najlepszy sposób na poznanie.

Piloci wyprawy:

Teresa Chudecka - założycielka Adventure Tess, podróżniczka zakochana w latynoskich rytmach i kulturze. Jej życie nierozłącznie powiązane jest z Meksykiem, w którym mieszka przez część roku. Odbyła wiele podróży po prawie wszystkich meksykańskich stanach. Podróżując z Tess masz pewność, że zabierze Cię w miejsca nie opisane w przewodnikach i opowie wiele ciekawych historii. Więcej znajdziesz w zakładce O MNIE

Dla kogo wyprawa?

Dla kobiet i mężczyzn. Szukających nie tylko przygody, ale również interesujących się kulturą i historią Meksyku, szczególnie dla miłośników przyrody, obserwatorów ptaków i wielbicieli plaż. To również wyprawa dla smakoszy, bo kuchnia meksykańska należy do najlepszych na świecie. Podróżników, którzy nie szukają wczasów All Inclusive, ale mają ochotę na egzotyczne wakacje w miejscach poza szlakami. Dla fanów filmowania i fotografii, bo Meksyk to mieszanka kolorów zapierająca dech w piersiach.

Minimalna liczba uczestników: 8

Maksymalna liczba uczestników: 16 - mała, kameralna grupa sprawi, że poczujesz się jakbyś podróżował z przyjaciółmi.

Koszt biletu lotniczego: ok 2500 – 4500 zł

 

TERMIN: 30.03.2024 - 12.04.2024

 

Rezerwacja miejsca na wyjazd Warunkiem rezerwacji jest skontaktowanie się z nami i wpisanie na listę. Opłata rezerwacyjna 1500 zł (zwracamy całą kwotę w przypadku odwołania wyjazdu z powodu pandemii). Kwota w PLN płatna do 30 dni przed wylotem. Kwota w dolarach płatna w Meksyku po przylocie.

   

Cena zawiera:

 • noclegi w wygodnych i klimatycznych hotelach i hostelach (pokoje 3-4 osobowe z dwuosobowymi łóżkami)
 • gwarancję małej, kameralnej grupy. Nasze grupy mają maksymalnie do 16 osób
 • śniadania (jeśli są dostępne w obiektach noclegowych)
 • wszystkie transporty do miast
 • transfery lotniskowe (wspólny transfer dla całej grupy)
 • autorski program wyprawy
 • opiekę polskojęzycznego pilota znającego kraj i biegle mówiącego po hiszpańsku
 • atrakcje w cenie: 
  • zwiedzanie strefy archeologicznej Teotihuacán
  • wejście na monolit o wschodzie słońca 
  • zwiedzanie Pueblos Mágicos: Peña de Bernal San Miguel de Allende, Guanajuato, Tlaquepaque, Tequila
  • wycieczka do destylarni tequili wraz z degustacją
  • trekking na punkt widokowy w San Sebastian de Oeste
  • wycieczka łódkami po lasach namorzynowych w San Blas 
  • trekking na Cerro del Mono z widokiem na ocean
  • muzyka mariachi na żywo 
  • wejście na wulkan Paricutin
  • miejscowych przewodników na terenie ruin
 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna Economy
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy
 • niezapomnianą przygodę
Cena nie zawiera:
 • biletu lotniczego Warszawa - Mexico City - Warszawa (możesz lecieć z dowolnego lotniska, pomagamy przy zakupie biletu lotniczego)
 • pozostałego wyżywienia (ceny podobnie jak w Polsce)
 • zwyczajowych napiwków (10% do cen jedzenia)
 • ewentualnych dopłat do pokoi dwuosobowych
 • opłat za taksówki, dla tych, co nie lubią chodzić
 • dodatkowych atrakcji dla chętnych: wycieczka łódką na Islas Marietas, lekcja surfingu, oglądanie lucha libre na żywo, estudiantina w Guanajuato, chivas en el estadio Akron, lot balonem nad piramidami w Teotihuacan, degustacji win...
W zależności od pogody lub sytuacji politycznej istnieje możliwość zmiany planu wyprawy.    Biuro podróży Adventure Tess posiada wpis do rejestru Organizatorów Turystyki przez Marszałka Województwa Mazowieckiego (numer wpisu: 225), oraz Gwarancję Ubezpieczeniową w Signal Idiuna.  

Dlaczego warto podróżować z Adventure Tess?

Wyprawy z Adventure Tess powstały z olbrzymiej pasji założycielki do podróżowania. Zanim Tess zaczęła organizować wyprawy, wybrała się w kilkuletnią podróż po krajach Ameryki Łacińskiej. Dzisiaj zabieramy Cię w podróż po ukochanych miejscach starając się, żeby były to Twoje wakacje marzeń! Zabieramy tylko małe grupy, dając możliwość poznania nowych przyjaciół. Stawiamy na wysoką jakość przekazywanej wiedzy pokazując Ci nie tylko znane atrakcje turystyczne, ale zabierając często poza utarte szlaki.

Podróżując z nami masz pełną gwarancję bezpieczeństwa. Firma Adventure Tess jest wpisana na listę Organizatorów Turystyki. Za każdą podpisaną umowę odprowadza składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Ubezpieczeniowy.

To my szukamy dla grupy wygodnych i w miarę możliwości tanich biletów. Dostajesz od nas linka do zakupu. Jeśli jednak jest Ci wygodniej, Twój bilet może kupić zaprzyjaźniona z nami agencja lotnicza, która będzie czuwała nad Twoją rezerwacją.

Czy cała grupa leci tym samym lotem?

Staramy się tak dopasować loty, żeby w miarę możliwości grupa leciała wspólnym lotem. Jeśli boisz się, że zgubisz się na lotnisku przy przesiadce, w grupie zawsze raźniej. Zazwyczaj wylatujemy z Warszawy lub Berlina. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby Uczestnik doleciał z dowolnego lotniska na świecie. Ważne jest to, aby wszyscy Uczestnicy stawili się w wyznaczonej dacie na lotnisku przylotu.

Nie ważne w jakim miejscu na ziemi mieszkasz. Możesz wylecieć z dowolnego lotniska świata. Ważne, abyśmy zobaczyli się w dniu przylotów w umówionym miejscu. Jeśli potrzebujesz pomocy przy zakupie biletów, możesz nas o tym poinformować.

Tak. Jeśli chcesz dostać fakturę, napisz nam o tym w trakcie rezerwacji wyprawy.

Cena podzielona jest na część w PLN oraz w walucie (euro/dolar).Do trzech dni po podpisaniu umowy wpłacasz nam opłatę rezerwacyjną. Pozostałą część w PLN wpłacasz do 40 dni przed datą wylotu. Kwotę w walucie przekazujesz pilotowi na po przylocie, w dniu rozpoczęcia wyprawy.

Tak, możesz bezkosztowo zrezygnować z wyprawy do 60 dni przed datą wylotu.

Rezygnacja z wyjazdu po tym terminie wiąże się z umownymi kosztami. Jeśli chcesz mieć gwarancję zwrotu kosztów, wykup UBEZPIECZENIE OD REZYGNACJI.

Tak, Twoje ubezpieczenie obejmuje zachorowanie na COVID-19 poza Polską, w trakcie podróży. Polisa obejmuje koszty leczenia i transportu.

Na bieżąco informujemy jak wygląda sytuacja związana z COVID-19.

Jeśli wyprawa zostanie odwołana z powodu pandemii, możesz zamienić wyjazd na dowolny wyjazd z naszej oferty. Jeśli nie jesteś nim zainteresowany/a, w ciągu 14 dni zwracamy Ci 100% wpłat.

Przy podpisaniu umowy wysyłamy Ci niezbędnik pomagający przygotować się do wyprawy. Znajdziesz w nim między innymi informacje, co spakować.

Większość podróżujących z nami osób to single, więc nie musisz mieć osoby towarzyszącej. Śpimy w pokojach 2-4 osobowych. Zostaniesz dokwaterowany do pokoju z innymi osobami. Dzięki temu możesz poznać nowych super znajomych.

Z Adventure Tess podróżują osoby młode duchem. Nie ważne, ile masz lat, ważne, że czujesz się młodo i odpowiada Ci nasz styl podróżowania.

Informacje odnośnie przetwarzania danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności. Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka), w celu zapewnienia jak najlepszego jej funkcjonowania, na zasadach wskazanych w regulaminie. Czy wyrażasz na to zgodę?

You don't have permission to register