Media społecznościowe
TOP
Image Alt

Nikaragua

Nikaragua

8500PLN / za osobę

Majestatyczne wulkany, dziewicze plaże, lasy tropikalne… Nikaragua ma wiele do zaoferowania, a my
przemierzymy ją od wybrzeża Pacyfiku, aż po karaibskie wyspy. Zobaczymy lawę aktywnego wulkanu
Masaya, niedawno odkryty kanion Somoto, rezerwat przyrodniczy z farmami kawowymi i przepłyniemy kajakami pomiędzy wysepkami największego jeziora Ameryki Centralnej. Trochę adrenaliny zapewni nam zjazd na desce ze zbocza aktywnego wulkanu Cerro Negro i snorkeling pośród rafy koralowej na Morzu Karaibskim. Nie zabraknie też kulturalnych doświadczeń – zwiedzanie kolonialnych miasteczek Granady i Leon, wizyta w galerii artystycznej słynnego nikaraguańskiego malarza, warsztaty kuchni nikaraguańskiej i wiele innych atrakcji.
To przygoda dla prawdziwych podróżników. W pełni lokalne doświadczenie – nie tylko będziemy mieć okazję nocowania u nikaraguańskich rodzin i jedzenia z nimi domowych posiłków, jak np. Gallo Pinto – ryż z fasolą oraz jajkiem, ale również będziemy przemieszczać się jak lokalni mieszkańcy, tzw. chicken busami, czyli starymi amerykańskimi busami szkolnymi. Gotowi na nikaraguańską przygodę?

 

TERMIN:

15.02.2025 – 28.02.2025 

 

ATRAKCJE:

 • wulkanoboarding po zboczu czynnego wulkanu  Cerro Negro
 • zwiedzanie kolonialnego miasta Leon oraz Granada
 • trekking po kanionie Somoto
 • wędrówka po Parku Narodowym Macizo de Peñas Blancas w poszukiwaniu dzikich zwierząt
 • wizyta na plantacji kawy
 • oglądanie jeziora lawy na wulkanie Masaya wraz ze spacerem po Parku Narodowym 
 • pływanie kajakami pomiędzy Las Isletas 
 • krótki trekking na wodospad San Ramon z możliwością kąpieli
 • trekking na wulkan Maderas
 • plażowanie na karaibskich wyspach: Litte Corn Island i Big Corn Island
 • nauka przyrządzania lokalnej potrawy 

 

 • Destynacja
 • Wylot
  Warszawa/Berlin/Dowolne Lotnisko
 • W cenie
  atrakcje w cenie
  opieka pilota
  śniadania
  transfery lotniskowe

Program Wyprawy

1

Managua

Dzień przylotów do Managuy. Dla chętnych wspólna kolacja.
2

Cerro Negro - Leon

Będziemy zjeżdżać na desce ze zbocza aktywnego wulkanu Cerro Negro (volcano boarding). Wulkan ma 726 metrów wysokości i jest jednym z 25 wulkanów w tym kraju.  Prawdziwa przygoda i aktywność pełna adrenaliny, która na długo zapadnie w pamięci. Najszybsi jechali aż 89km/h. Odważysz się? :) Na kolację wybierzemy się na uliczne stragany w Leon (frituras). Tak lokalsi spożywają swoje wieczorne posiłki. Będzie można spróbować platanos fritos czy el quesillo. Palce lizac! Nocleg w kolonialnym miasteczku Leon. Dla chętnych życie nocne miasta.
3

Leon

Zwiedzimy miasto Leon – najstarsze miasteczko Nikaragui, w którym bardzo intensywnie odczuwa się lokalny klimat pośród urokliwych, kolonialnych uliczek. Wybierzemy się na dach największej katedry Ameryki Centralnej, z którego roztacza się przepiękny widok na miasto, pobliskie wulkany oraz las tropikalny. Jej białe elementy nadają uroku i świetnie nadają się do wyjątkowych zdjęć. Katedra została wpisana na listę UNESCO. Po południu przejazd w górzyste tereny do miejscowości Somoto.  
4

Kanion Somoto

Pojedziemy do jedynego geoparku w Ameryce Centralnej – kanionu Somoto. To zdecydowanie odkrywanie Nikaragui poza wydeptanym szlakiem. Kanion został odkryty dopiero w 2004r., więc nadal nie jest bardzo popularną atrakcją w tym państwie. A do zaoferowania ma nie tylko wędrówkę po jego zakamarkach, ale też kanioning oraz przepłynięcie jego fragmentu łódką. Po południu przejazd do regionu kawowego i zwiedzanie miasteczka Jinotega.
5

Rezerwat przyrody Macizo de Peñas Blancas

Wybierzemy się na wędrówkę po rezerwacie przyrodniczym Macizo de Peñas Blancas. W rezerwacie żyją między innymi leniwce, małpy kapucynki, wyjce, tapiry, jaguary, papugi i wiele innych egzotycznych zwierząt, ptaków i roślin. Zwiedzimy też jedną z farm kawy i dowiemy się w jaki sposób produkuje się ten trunek w regionie. Nocleg w agroturystyce w rezerwacie – pełne doświadczenie natury.
6

Wulkan Masaya

Jedziemy nad Jezioro Xolotlan z którego będzie mieli piękne widoki. Po południu wybierzemy się na aktywny wulkan Masaya. Jest to jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie można zobaczyć kotłującą się w kraterze płynną lawę. Przed nami krótki trekking po okolicy z niesamowitymi widokami, a przy zachodzie słońca zobaczymy czerwone jezioro lawy. Wieczorem dojazd do Granady.  
7

Isletas de Granada

Przepłyniemy kajakami przez bajeczne wysepki Granady (Isletas de Granada). Jest to archipelag aż 365 wysepek. Na jednej z nich zatrzymamy się na obiad. Po południu zwiedzanie kolonialnego miasteczka Granada. Wieczorny przejazd do San Juan del Sur. Słynne miasto surferów położone przy Oceanie Spokojnym. Podziwianie zachodów słońca z plaży.
8

San Juan del Sur

Dla chętnych możliwość lekcji surfingu oraz spróbowania langusty. Po południu wejdziemy na najwyższą figurę Jezusa w Nikaragui, skąd rozpościera się widok na plażę w San Juan del Sur i pobliskie wzgórza. Wieczorem przejazd promem na wyspę Ometepe położoną na największym jeziorze Ameryki Centralnej. Na wyspie znajdują się dwa wulkany.
9

Wodospad San Ramon

Pojedziemy na wodospad San Ramon o wysokości 50 m, położony u podnóża wulkanu Maderas. Dzięki trudnej drodze do wodospadu, nie jest to bardzo popularna atrakcja wyspy i pozwala nacieszyć się tym pomnikiem natury w bardzo ekskluzywnym gronie. Dla chętnych orzeźwiająca kąpiel. Po południu odwiedzimy galerię znanego w Nikaragui artysty Abela Vargasa i weźmiemy udział w warsztacie z obróbki jicaro (dzbaniwo kalebasowe). Kolacja z widokiem na zachód słońca w Casa del Artista.  
10

Wulkan Maderas

Wybierzemy się na wędrówkę na wulkan Maderas (1390 m n.p.m), przechodząc przez trzy różne wegetacje: las suchy, wilgotny oraz mglisty. Po drodze możemy spotkać dzikie zwierzęta.  Na szczycie dla chętnych ochłoda w wulkanicznej lagunie. Przejazd na nocleg do Managuy.
11

Little Corn Island

Polecimy z Managuy na karaibską Big Corn Island, skąd łódką przepłyniemy na Little Corn Island. Oprócz niebiańskich, piaszczystych plaż, wyspa jest również znana z pięknej i zdrowej, otaczającej ją, rafy koralowej oraz z wariacji potraw ze świeżych langust, krewetek i kokosów w bardzo dostępnej cenie.
12

Little Corn Island

Karaiby bez tłumów? Po intensywnych dniach odpoczniemy na dziewiczych karaibskich plażach i odkryjemy zakątki Little Corn Island. Na wyspie nie ma żadnych pojazdów mechanicznych, więc będziemy przemierzać ją pieszo i odpoczywać od miejskiego szumu. Dla chętnych snorkeling. Tour obejmuje trzy różne miejsca, gdzie będziemy mieli okazję obserwować zdrową rafę koralową oraz rzadkie gatunki zwierząt jak: żółwie morskie, kraby, czy barrakudy.
13

Big Corn Island

Rano przepłyniemy z powrotem na Big Corn Island. Odwiedzimy zakątki większej wyspy i wybierzemy się na warsztaty kulinarne kuchni nikaraguańskiej w słynnej Darinia’s kitchen. Po południu lot do Managuy.  
14

Wylot

Dzień wylotów do Polski
Koszt wyprawy: 3700 zł+ 1200  USD + przeloty 

Loty:

Nasi agenci lotniczy kupują dla Was bilety. Można też kupić bilet samodzielnie, po potwierdzeniu przez nas grupy i lotu. Grupa leci z Warszawy, ale możesz dolecieć z dowolnego lotniska i kraju!

Noclegi:

Śpimy w wygodnych i klimatycznych hostelach, hotelach w pokojach 3-4 osobowych. 

Transport:

Prywatne busy,  taksówki, autobusy, chicen busy. Stawiamy na wygodę i poznanie kraju. Będzie też trochę chodzenia – ale to najlepszy sposób na poznanie miejsc i kultury. (nie chodzimy z bagażem głównym, zawsze zostawiamy go w miejscach noclegowych).  

Dla kogo wyprawa?

Dla kobiet i mężczyzn. Dla miłośników przyrody, obserwatorów ptaków i wielbicieli trekkingów.  To również wyprawa dla smakoszy, nie tylko steków.  Podróżników, którzy nie szukają wczasów All Inclusive, ale przygody i aktywnego zwiedzania. 

Minimalna liczba uczestników: 6  

Maksymalna liczba uczestników: 12 Mała, kameralna grupa sprawi, że poczujesz się jak podróżując z przyjaciółmi.

Koszt biletu lotniczego:  ok 3500 – 4500 zł  

 

TERMIN:

15.02.2025 – 28.02.2025 

 

Dowolny termin! Masz grupę znajomych i chcesz, żebyśmy zorganizowali dla Was podróż? Napisz do nas

 

Rezerwacja miejsca na wyjazd Warunkiem rezerwacji jest skontaktowanie się z nami, i wpisanie na listę. Opłata rezerwacyjna 1500 zł (zwracamy całą kwotę w przypadku odwołania wyjazdu z powodu pandemii). Kwota w PLN płatna do 40 dni przed wylotem. Kwota w dolarach płatna w Nikaragui po przylocie. 

 

W cenie: 

 • wszystkie transfery lotniskowe (jeden wspólny dla grupy) 
 • atrakcje opisane w programie (nie uwzględnione jako atrakcje dodatkowe) 
 • noclegi w hotelach klasy turystycznej lub zadbanych i klimatycznych
 • śniadania
 • wszystkie transporty do miejsc opisanych w planie
 • opieka pilota polskojęzycznego 
 • lokalni przewodnicy 
 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna Economy 
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Ubezpieczeniowy 
Cena nie obejmuje:
 • biletów lotniczych do Managuy
 • pozostałego wyżywienia ok 10 -20 USD dziennie
 • opłat za taxi dla tych, którzy nie lubią chodzić
 • atrakcji dla chętnych  
ATRAKCJE:
 • wulkanoboarding po zboczu czynnego wulkanu  Cerro Negro
 • zwiedzanie kolonialnego miasta Leon oraz Granada
 • trekking po kanionie Somoto
 • wędrówka po Parku Narodowym Macizo de Peñas Blancas w poszukiwaniu dzikich zwierząt
 • wizyta na plantacji kawy
 • oglądanie jeziora lawy na wulkanie Masaya wraz ze spacerem po Parku Narodowym 
 • pływanie kajakami pomiędzy Las Isletas 
 • krótki trekking na wodospad San Ramon z możliwością kąpieli
 • trekking na wulkan Maderas
 • plażowanie na karaibskich wyspach: Litte Corn Island i Big Corn Island
 • nauka przyrządzania lokalnej potrawy 
W zależności od pogody lub sytuacji politycznej istnieje możliwość zmiany planu wyprawy.    Biuro podróży Adventure Tess posiada wpis do rejestru Organizatorów Turystyki przez Marszałka Województwa Mazowieckiego (numer wpisu: 225), oraz Gwarancję Ubezpieczeniową w Signal Idiuna.

Dlaczego warto podróżować z Adventure Tess?

Wyprawy z Adventure Tess powstały z olbrzymiej pasji założycielki do podróżowania. Zanim Tess zaczęła organizować wyprawy, wybrała się w kilkuletnią podróż po krajach Ameryki Łacińskiej. Dzisiaj zabieramy Cię w podróż po ukochanych miejscach starając się, żeby były to Twoje wakacje marzeń! Zabieramy tylko małe grupy, dając możliwość poznania nowych przyjaciół. Stawiamy na wysoką jakość przekazywanej wiedzy pokazując Ci nie tylko znane atrakcje turystyczne, ale zabierając często poza utarte szlaki.

Podróżując z nami masz pełną gwarancję bezpieczeństwa. Firma Adventure Tess jest wpisana na listę Organizatorów Turystyki. Za każdą podpisaną umowę odprowadza składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Ubezpieczeniowy.

To my szukamy dla grupy wygodnych i w miarę możliwości tanich biletów. Dostajesz od nas linka do zakupu. Jeśli jednak jest Ci wygodniej, Twój bilet może kupić zaprzyjaźniona z nami agencja lotnicza, która będzie czuwała nad Twoją rezerwacją.

Czy cała grupa leci tym samym lotem?

Staramy się tak dopasować loty, żeby w miarę możliwości grupa leciała wspólnym lotem. Jeśli boisz się, że zgubisz się na lotnisku przy przesiadce, w grupie zawsze raźniej. Zazwyczaj wylatujemy z Warszawy lub Berlina. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby Uczestnik doleciał z dowolnego lotniska na świecie. Ważne jest to, aby wszyscy Uczestnicy stawili się w wyznaczonej dacie na lotnisku przylotu.

Nie ważne w jakim miejscu na ziemi mieszkasz. Możesz wylecieć z dowolnego lotniska świata. Ważne, abyśmy zobaczyli się w dniu przylotów w umówionym miejscu. Jeśli potrzebujesz pomocy przy zakupie biletów, możesz nas o tym poinformować.

Tak. Jeśli chcesz dostać fakturę, napisz nam o tym w trakcie rezerwacji wyprawy.

Cena podzielona jest na część w PLN oraz w walucie (euro/dolar).Do trzech dni po podpisaniu umowy wpłacasz nam opłatę rezerwacyjną. Pozostałą część w PLN wpłacasz do 40 dni przed datą wylotu. Kwotę w walucie przekazujesz pilotowi na po przylocie, w dniu rozpoczęcia wyprawy.

Tak, możesz bezkosztowo zrezygnować z wyprawy do 60 dni przed datą wylotu.

Rezygnacja z wyjazdu po tym terminie wiąże się z umownymi kosztami. Jeśli chcesz mieć gwarancję zwrotu kosztów, wykup UBEZPIECZENIE OD REZYGNACJI.

Tak, Twoje ubezpieczenie obejmuje zachorowanie na COVID-19 poza Polską, w trakcie podróży. Polisa obejmuje koszty leczenia i transportu.

Na bieżąco informujemy jak wygląda sytuacja związana z COVID-19.

Jeśli wyprawa zostanie odwołana z powodu pandemii, możesz zamienić wyjazd na dowolny wyjazd z naszej oferty. Jeśli nie jesteś nim zainteresowany/a, w ciągu 14 dni zwracamy Ci 100% wpłat.

Przy podpisaniu umowy wysyłamy Ci niezbędnik pomagający przygotować się do wyprawy. Znajdziesz w nim między innymi informacje, co spakować.

Większość podróżujących z nami osób to single, więc nie musisz mieć osoby towarzyszącej. Śpimy w pokojach 2-4 osobowych. Zostaniesz dokwaterowany do pokoju z innymi osobami. Dzięki temu możesz poznać nowych super znajomych.

Z Adventure Tess podróżują osoby młode duchem. Nie ważne, ile masz lat, ważne, że czujesz się młodo i odpowiada Ci nasz styl podróżowania.

Informacje odnośnie przetwarzania danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności. Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka), w celu zapewnienia jak najlepszego jej funkcjonowania, na zasadach wskazanych w regulaminie. Czy wyrażasz na to zgodę?

You don't have permission to register