Media społecznościowe
TOP
Image Alt

Kolumbia

Kolumbia

9400PLN / za osobę

Zapraszamy cię na wyprawę do jednego z najbardziej różnorodnych krajów Ameryki Południowej, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. 

Chcesz zobaczyć najwyższe palmy na świecie? Zrobimy to w bajkowej Valle de Cocora. 

Chcesz odbyć trekking do starożytnego, ukrytego miasta, wybudowanego jeszcze przed Machu Picchu? Odbędziemy 4-dniową wędrówkę przez dżunglę do Ciudad Perdida. A może pragniesz relaksu na karaibskiej plaży? Odpoczniemy na rajskiej Playa Blanca. Oprócz tego w programie zwiedzanie najsłynniejszych miast, kontakt z lokalną ludnością i kulturą oraz poznanie procesu produkcji kawy na jednej z plantacji. A dla amatorów ekstremalnych wrażeń oferujemy opcję lotu paralotnią nad jednym z największych kolumbijskich miast.

 

“Kolumbia to kraj, który daje Ci wszystko: góry, lasy deszczowe, morze, pustynię, historię, kulturę i najcenniejszy skarb – ludzi.” – Gabriel Garcia Marquez

TERMIN: 8.12. 2024 – 22.12.2024

lub 8.12.2024 – 25.12.2024

(opcja przedłużonego pobytu w dżungli amazońskiej)

ATRAKCJE:

 • Zwiedzanie Bogoty, Cartageny oraz Medellin
 • Zwiedzanie plantacji kawowej
 • Najwyższe palmy świata: Valle de Cocora
 • Gra w tradycyjną grę kolumbijską tejo
 • Lekcja salsy calena
 • Zwiedzanie miasteczka Guatape oraz wejście na skałę z widokiem El Peñol
 • Plażowanie na karaibskiej Playa Blanca
 • 4-dniowy trekking do ciudad Perdida
 • 2-dniowy trekking po parku Tayrona z noclegiem w hamakach
 • Tubing, czyli spływ po górskiej rzece w Palomino
 • Odwiedzenie rdzennych ludności zamieszkujących Sierra Nevada de Santa Marta
 • Opcjonalnie: lot paralotnią w Medellin
 • Opcja z dłuższym pobytem: DŻUNGLA AMAZOŃSKA (płatne dodatkowo 500 USD)


 

 

Bogota

To właśnie w stolicy Kolumbii rozpoczniemy naszą wyprawę. Miasto to pełne jest historii, kultury i smaków, które odkryjemy spacerując po centrum miasta oraz dzielnicy La Candelaria. Wizyta na na targu La Perseverancia pozwoli nam zakosztować lokalnej kuchni. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Medellín 

 

O Medellín, będącym drugim największym miastem Kolumbii, mówi się, że jest miastem wiecznej wiosny, ze względu na przyjemny klimat, który panuje tam przez cały rok. Jedną z najsłynniejszych części miasta jest Comuna 13. Dzielnica ta, niegdyś owiana złą sławą, przeszła liczne transformacje i dziś przyciąga turystów między innymi artystycznym klimatem tworzonym przez liczne murale i kolorowe graffiti.

 

Opcjonalnie: dla chętnych możliwość podziwiania miasta z lotu ptaka podczas lotu paralotnią.

 

 

 


 

El Peñol

El Peñol to wysoki na 220 metrów montolit skalny. Trud wspinaczki na jego szczyt po 702 schodach wynagrodzą nam zapierające dech w piersiach widoki na jezioro Guatapé oraz górzysty region Antioquia. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Guatape

To urokliwe miasteczko słynie z pięknych i kolorowych fasad swoich domów. Na każdej fasadzie w Guatapé znajdują się dekoracyjne płytki ceramiczne zwane “zócalos”. Przedstawiają one często sceny z życia codziennego, kwiaty, czy zwierzęta.

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Plantacje kawy

Kolumbia jest trzeci największym producentem kawy na świecie. Kawa odgrywa ważną rolę w kolumbijskiej kulturze i życiu społecznym, a ceremonia jej picia jest traktowana z szacunkiem i radością. W okolicach Salento odwiedzimy jedną z plantacji i poznamy proces powstawania tego napoju. 

 

 

 

 

 

 


 

Valle de Cocora

 

Ta zielona dolina oczarowuje swoją niezwykłą urodą i magicznym klimatem. Znajdujące się tam gigantyczne palmy woskowe są jednym z narodowych symboli Kolumbii. Valle de Cocora to część Parku Narodowego Los Nevados, w którym chroniony jest unikalny ekosystem wysokogórskich lasów mglistych, oraz rzadkie gatunki ptaków takie jak kondory andyjskie i kolibry. Do tego niezwykłego miejsca dotrzemy słynnymi amerykańskimi Jeepami Willy.

 

 

 

 

 


 

Cartagena

To znajdujące się na wybrzeżu karaibskim miasto zachwyca kolorowymi uliczkami i kwiecistymi balkonami. Oprócz historycznych, postkolonialnych zabytków – w tym znajdującej się na liście UNESCO starówki – Cartagena ma do zaoferowania karaibskie plaże z białym piaskiem i turkusową wodą.

 

 

 

 

 

 

 


 

Ciudad Perdida

Zaginione miasto to ukryta w dżungli osada, która pozostała nieodkryta, aż do lat 70. XX wieku. Zostało zbudowane jeszcze przed Machu Picchu. Wśród jego ruin znajdują się piramidy, kamienne ścieżki i pozostałości świątyń. Obecnie można tam dotrzeć jedynie poprzez kilkudniowy trekking. Teren zamieszkany jest przez lud Kogi, który żyje odizolowany od cywilizacji i do dzisiaj  praktykuje stare tradycje i zwyczaje.

 

 

 

 


 

Park Tayrona

Ten spektakularny Park Narodowy oferuje niezwykłe krajobrazy, dzikie plaże i liczne trasy trekkingowe. Wyróżnia go również bogactwo dzikiej przyrody i możliwość poznania kultury rdzennej ludności zamieszkującej te tereny. Nocleg w hamakach przy plaży uczyni nasz pobyt w tym miejscu jeszcze bardziej wyjątkowym.

 

 

 

 

 

 


 

Dżungla Amazońska

Jest to jeden z najbardziej niezwykłych i różnorodnych obszarów na ziemi. O bogactwie flory i fauny w tym miejscu świadczy fakt, iż szacunkowo znajduje się tam ponad 10% wszystkich znanych gatunków na świecie. Dżungla Amazońska jest domem między innymi dla jaguarów, kapibar, leniwców oraz wielu gatunków małp i ptaków. Czekają tam na nas takie atrakcje jak spływ łódką po Amazonce i nocleg u lokalnej ludności.

14-17 dni
 • Destynacja
 • Wylot
  Warszawa/Berlin/dowolne lotnisko - Bogota
 • W cenie
  atrakcje w cenie
  opieka pilota
  śniadania
  transfery lotniskowe

Program Wyprawy

1

Przylot Bogota

Zwiedzanie miasta wieczorem
2

Bogota

Zwiedzimy stolicę Kolumbii przechodząc przez centrum historyczne miasta i zagłębiając się w urokliwe uliczki artystycznej dzielnicy La Candelaria. Zjemy też na targu La Perserverancia znanym z odcinka dokumentu na Netflixie, Ameryka Łacińska: Uliczne jedzenie. Wieczorem przejazd autobusem do miejscowości Salento.

3

Valle de Cocora

Wybierzemy się na wędrówkę po Valle de Cocora, w której znajdują się najwyższe palmy na świecie sięgające nawet 60 m. Dostaniemy się tam słynnymi jeepami o nazwie Willy, które są wojskowymi amerykańskimi samochodami sprzedanymi Kolumbii po II Wojnie Światowej. Wieczorem czeka nas wybuchowa kolumbijska gra tejo, która polega na rzucaniu krążkiem w tarczę z z przyczepionymi papierowymi paczuszkami wypełnionymi prochem strzelniczym. Gra tejo pojawiła się w tle serialu Narcos (sezon 1, odcinek 6, ok. 21 minuta).
4

Salento - plantacja kawy

Okolice Salento słyną z uprawy kawy i to tutaj wybierzemy się na plantację kawy, żeby poznać proces powstawania tego trunku. Przejdziemy się też po urokliwym miasteczku Salento. Po południu przejazd do Medellin.
5

Medellin

Medellin zasłynęło z serialu Narcos. To właśnie stąd Pablo Escobar zarządzał swoimi działaniami i to to miasto najbardziej ucierpiało w trakcie kolumbijskiej wojny narkotykowej. Kilka lat temu miasto to zostało ogłoszone najbardziej rozwijającym się miastem Kolumbii. Wybierzemy się na spacer po mieście śladami Pablo Escobara i zajdziemy m.in. do słynnej Comuny 13, która jest wizytówką zmian, które w krótkim czasie zaszły w Medellin. Przejdziemy też przez centrum historyczne i wejdziemy na jeden z punktów widokowych. Dla chętnych wrażeń możliwość lotu paralotnią nad miastem (opcjonalnie). Wieczorem wybierzemy się na lekcję salsy w stylu Cali. Dla chętnych wieczorne wyjście na miasto.
6

Guatape - El Peñol

Wejdziemy po 702 schodach na skałę El Peñol, z której roztacza się zapierający dech w piersiach widok na okolice. Odwiedzimy kolonialne i urokliwe miasteczko Guatape. Mówi się, że jest to najbardziej kolorowe miasto w Kolumbii. Po południu przelot wewnętrzny do Cartageny.  
7

Playa Blanca

Tego dnia zwolnimy na chwilę i pojedziemy na jedną z najpiękniejszych plaż Kolumbii, Playa Blanca. Zachwyci nas typowy karaibski widok jak z pocztówek, turkus wody i delikatny biały piasek. Wieczorem wybierzemy się na zwiedzanie Cartageny, a dla chętnych nocne wyjście na miasto.
8

Cartagena

Przejdziemy przez stare miasto otoczone murami, które jest zawsze pełne życia. Zanurkujemy w uliczkach starej artystycznej dzielnicy Getsemani i wybierzemy się do parku Centenario, w którym spotkać można leniwce oraz iguany. Przejazd wieczorem do miejscowości Santa Marta.
9

Trekking do Zaginionego Miasta (Ciudad Perdida)

Spędzimy 4 dni odkrywając kolumbijską dżunglę, z wysokimi szczytami Sierra Nevada de Santa Marta w tle. Do Zaginionego Miasta można dostać się tylko pieszo. Będziemy mieli okazję przejść przez wioski Indian Kogi, którzy w dalszym ciągu żyją bardzo tradycyjnie. Po trzech dniach dojdziemy do Zaginionego Miasta, które otoczone jest gęstą dżunglą. Cała trasa to ok. 40 km, przy czym nie należy jej umniejszać, bo klimat odpowiednio daje się tutaj we znaki.   Pierwszego dnia trekkingu, rano ruszamy z miejscowości Mamey w stronę Zaginionego Miasta. Czekają na nas strome podejścia, wąskie ścieżki, przeprawy przez potoki, a w nagrodę za trudy drogi kąpiel w wodospadach i naturalnie utworzonych basenach.   Dystans do pokonania: ok. 7 km
10

Trekking do Zaginionego Miasta (Ciudad Perdida) - dzień 2

Będziemy poruszać się wzdłuż rzeki Buritaca i przechodzić przez wioski rdzennych mieszkańców. Tego dnia zmieni nam się też krajobraz na bujnie porośnięte górskie zbocza Sierra Nevada de Santa Marta. Do snu ukołyszą nas dźwięki tropikalnego lasu.   Dystans do pokonania: ok. 14 km
11

Trekking do Zaginionego Miasta (Ciudad Perdida) - dzień 3

Tego dnia zdobędziemy Zaginione Miasto. Nie przyjdzie nam to z lekkością, bo będziemy przedzierać się przez zarośla i pokonywać kamienne schody, zachowane jeszcze od czasów pierwszych osadników.   Dystans do pokonania: ok. 9 km
12

Trekking do Zaginionego Miasta (Ciudad Perdida) - dzień 4

Ostatni dzień trekkingu i ostatnia szansa na kąpiele pod wodospadami w sercu tropikalnego lasu. Docieramy do wioski Mamey i stamtąd pod park Tayrona, gdzie będziemy nocować.   Dystans do pokonania: ok. 14 km
13

Park Tayrona

Wybierzemy się na krótki trekking po parku Tayrona, który został uznany najpiękniejszym parkiem naturalnym Kolumbii i znajduje się tuż nad Morzem Karaibskim. Nocleg w hamakach przy zatoce Cabo San Juan, położonej przy plaży.
14

Tubing w Palomino

Rano powrót z parku Tayrona oraz przejazd do pobliskiego Palomino, gdzie spłyniemy górską rzeką na oponie. Wieczorem przelot wewnętrzny do Bogoty.  
15

Powrót do Polski lub OPCJA DODATKOWA

Przelot do Leticii, miasteczka położonego na granicy trzech państw: Kolumbii, Brazylii i Peru, głęboko w dżungli amazońskiej. Można dostać się tutaj jedynie drogą powietrzną lub wodną po Amazonce lub jej dopływach.
16

Dżungla Amazońska – noc 1

Wybierzemy się na wyprawę pełną przygody do samego serca dżungli amazońskiej. Podczas dwudniowej wyprawy czeka nas wiele atrakcji, m.in.: nocleg u ludności rdzennej zamieszkującej te tereny, uczestniczenie i obserwacja ich życia. Spacer dzienny po dżungli, gdzie możemy spotkać m.in. małpy oraz leniwce.
17

Dżungla Amazońska – noc 2

Obserwacja ptaków. Nocna wyprawa łódką na obserwacje kajmanów. Nocny spacer po dżungli w poszukiwaniu tarantul, węży i innych nocnych stworzeń. Przepłynięcie łódką po Amazonce i obserwacja różowych delfinów. Huśtanie na lianach jak Tarzan. Dla chętnych możliwość noclegu w hamaku z moskitierą.
18

Powrót z dżungli do Leticii i wewnętrzny przelot do Bogoty

Powrót do Polski
Cena: 9400 PLN ( 5300zł + 1000 USD)  

Noclegi:

Śpimy w wygodnych i klimatycznych hotelach klasy turystycznej w pokojach dla 3-4 osób. 

Transport:

Przemieszczamy się wygodnym, prywatnym busem. Po miastach chodzimy, ponieważ to najlepszy  sposób na poznanie. 

Dla kogo wyprawa?

Dla kobiet i mężczyzn. Szukających nie tylko przygody, ale również interesujących się kulturą i historią Kolumbii, szczególnie dla miłośników przyrody, obserwatorów ptaków i wielbicieli plaż. Podróżników, którzy nie szukają wczasów All Inclusive, ale maja ochotę na w egzotyczne wakacje w miejscach poza szlakami. 

Minimalna liczba uczestników: 8

Maksymalna liczba uczestników: 16 - mała, kameralna grupa sprawi, że poczujesz się jak podróżując z przyjaciółmi.

Rezerwacja bez ryzyka! Dostaniesz cały zwrot zaliczki w przypadku odwołania wyjazdu z powodu pandemii.

Koszt biletu lotniczego: ok. 2500 – 4000 zł

 

TERMIN: 8.12. 2024 - 22.12.2024

lub 8.12.2024 - 25.12.2024

(opcja przedłużonego pobytu w dżungli amazońskiej)

 

Rezerwacja miejsca na wyjazd Warunkiem rezerwacji jest skontaktowanie się z nami, i wpisanie na listę. Opłata rezerwacyjna 1500 zł (zwracamy całą kwotę w przypadku odwołania wyjazdu z powodu pandemii). Kwota w PLN płatna do 30 dni przed wylotem. Kwota w dolarach płatna w Kolumbii po przylocie.

 

Cena zawiera:

 • przelot wewnętrzny z bagażem podręcznym
 • noclegi w wygodnych i klimatycznych hotelach i hostelach (pokoje 3-4 osobowe)
 • gwarancję małej, kameralnej grupy. Nasze grupy mają maksymalnie do 16 osób
 • śniadania jeśli są dostępne w obiektach noclegowych
 • wszystkie transporty do miast
 • transfery lotniskowe (wspólny transfer dla całej grupy)
 • autorski program wyprawy
 • opiekę polskojęzycznego pilota znającego kraj i biegle mówiącego po hiszpańsku
  • atrakcje w cenie:
 • zwiedzanie Bogoty, Cartageny oraz Medellin
 • zwiedzanie plantacji kawowej
 • grę w tradycyjną grę kolumbijską tejo
 • lekcja salsy
 • zwiedzanie miasteczka Guatape oraz wejście na skałę z widokiem El Peñol
 • plażowanie na karaibskiej Playa Blanca
 • 4-dniowy trekking do ciudad Perdida
 • 2-dniowy trekking po parku Tayrona z noclegiem w hamakach
 • tubing, czyli spływ po górskiej rzece w Palomino
 • odwiedzenie rdzennych ludności zamieszkujących Sierra Nevada de Santa Marta
 • trekking do Zaginionego Miasta wraz z wyżywieniem
 

Cena nie zawiera:

 • biletu lotniczego Warszawa - Bogota -Warszawa (możesz lecieć z dowolnego lotniska. pomagamy przy zakupie biletu lotniczego)
 • pozostałego wyżywienia (ceny podobnie jak w Polsce)
 • zwyczajowych napiwków (10% do cen jedzenia)
 • ewentualnych dopłat do pokoi dwuosobowych
 • opłat za taksówki, dla tych, co nie lubią chodzić
 • dodatkowych atrakcji dla chętnych: lotu paralotnią w Medellin, snorkelingu, wycieczki konnej
 • opcji przedłużonego pobytu w dżungli amazońskiej (płatne dodatkowo 500 USD)
 

W zależności od pogody lub sytuacji politycznej istnieje możliwość zmiany planu wyprawy. 

 

Biuro podróży Adventure Tess posiada wpis do rejestru Organizatorów Turystyki przez Marszałka Województwa Mazowieckiego (numer wpisu: 225), oraz Gwarancję Ubezpieczeniową w Signal Idiuna.

Dlaczego warto podróżować z Adventure Tess?

Wyprawy z Adventure Tess powstały z olbrzymiej pasji założycielki do podróżowania. Zanim Tess zaczęła organizować wyprawy, wybrała się w kilkuletnią podróż po krajach Ameryki Łacińskiej. Dzisiaj zabieramy Cię w podróż po ukochanych miejscach starając się, żeby były to Twoje wakacje marzeń! Zabieramy tylko małe grupy, dając możliwość poznania nowych przyjaciół. Stawiamy na wysoką jakość przekazywanej wiedzy pokazując Ci nie tylko znane atrakcje turystyczne, ale zabierając często poza utarte szlaki.

Podróżując z nami masz pełną gwarancję bezpieczeństwa. Firma Adventure Tess jest wpisana na listę Organizatorów Turystyki. Za każdą podpisaną umowę odprowadza składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Ubezpieczeniowy.

To my szukamy dla grupy wygodnych i w miarę możliwości tanich biletów. Dostajesz od nas linka do zakupu. Jeśli jednak jest Ci wygodniej, Twój bilet może kupić zaprzyjaźniona z nami agencja lotnicza, która będzie czuwała nad Twoją rezerwacją.

Czy cała grupa leci tym samym lotem?

Staramy się tak dopasować loty, żeby w miarę możliwości grupa leciała wspólnym lotem. Jeśli boisz się, że zgubisz się na lotnisku przy przesiadce, w grupie zawsze raźniej. Zazwyczaj wylatujemy z Warszawy lub Berlina. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby Uczestnik doleciał z dowolnego lotniska na świecie. Ważne jest to, aby wszyscy Uczestnicy stawili się w wyznaczonej dacie na lotnisku przylotu.

Nie ważne w jakim miejscu na ziemi mieszkasz. Możesz wylecieć z dowolnego lotniska świata. Ważne, abyśmy zobaczyli się w dniu przylotów w umówionym miejscu. Jeśli potrzebujesz pomocy przy zakupie biletów, możesz nas o tym poinformować.

Tak. Jeśli chcesz dostać fakturę, napisz nam o tym w trakcie rezerwacji wyprawy.

Cena podzielona jest na część w PLN oraz w walucie (euro/dolar).Do trzech dni po podpisaniu umowy wpłacasz nam opłatę rezerwacyjną. Pozostałą część w PLN wpłacasz do 40 dni przed datą wylotu. Kwotę w walucie przekazujesz pilotowi na po przylocie, w dniu rozpoczęcia wyprawy.

Tak, możesz bezkosztowo zrezygnować z wyprawy do 60 dni przed datą wylotu.

Rezygnacja z wyjazdu po tym terminie wiąże się z umownymi kosztami. Jeśli chcesz mieć gwarancję zwrotu kosztów, wykup UBEZPIECZENIE OD REZYGNACJI.

Tak, Twoje ubezpieczenie obejmuje zachorowanie na COVID-19 poza Polską, w trakcie podróży. Polisa obejmuje koszty leczenia i transportu.

Na bieżąco informujemy jak wygląda sytuacja związana z COVID-19.

Jeśli wyprawa zostanie odwołana z powodu pandemii, możesz zamienić wyjazd na dowolny wyjazd z naszej oferty. Jeśli nie jesteś nim zainteresowany/a, w ciągu 14 dni zwracamy Ci 100% wpłat.

Przy podpisaniu umowy wysyłamy Ci niezbędnik pomagający przygotować się do wyprawy. Znajdziesz w nim między innymi informacje, co spakować.

Większość podróżujących z nami osób to single, więc nie musisz mieć osoby towarzyszącej. Śpimy w pokojach 2-4 osobowych. Zostaniesz dokwaterowany do pokoju z innymi osobami. Dzięki temu możesz poznać nowych super znajomych.

Z Adventure Tess podróżują osoby młode duchem. Nie ważne, ile masz lat, ważne, że czujesz się młodo i odpowiada Ci nasz styl podróżowania.

Informacje odnośnie przetwarzania danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności. Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka), w celu zapewnienia jak najlepszego jej funkcjonowania, na zasadach wskazanych w regulaminie. Czy wyrażasz na to zgodę?

You don't have permission to register