Media społecznościowe
TOP
Image Alt

Meksyk z dziećmi

Meksyk z dziećmi

7000PLN / za osobę

Marzą Ci się meksykańskie wakacje z Twoim dzieckiem?  Ta wyprawa dedykowana jest nie tylko rodzicom, ale zarówno ich pociechom. Przed nami cała masa atrakcji i akcent na najmłodszych uczestników. Dorośli też nie będą się nudzić.

Terminy:

zapytaj o termin!

 

Program Wyprawy

1

Przylot do Cancun
2

Naszą przygodę zaczniemy od karaibskiego wybrzeża. Pierwszy dzień po przylocie to czas na relax i odpoczynek w Playa del Carmen. Możecie poleniuchować na plaży, popływać łódkami, czy wybrać się do największego na wybrzeżu parku rozrywki Xcaret. Tego dnia także dostaniecie pierwszą dawkę wiedzy o kulturze meksykańskiej, która pozwoli zrozumieć Wam ten kraj. Nauka połączona z grą dla dzieci.
3

Kolejnego dnia wyjeżdżamy po śniadaniu do Akumal. Przed Wami możliwość snoreklingu z żółwiami. Riviera Maya jest w światowej czołówce miejsc do nurkowania. Nie możecie przegapić okazji do poznania podwodnego świata. Będzie też czas na słodkie leniuchowanie na pięknej, porośniętej palmami plaży położonej w zatoce. Po południu przejazd do Tulum. Zwiedzanie miasteczka.
4

Nie moglibyśmy ominąć jednej z najsłynniejszych karaibskich plaż. Poranne plażowanie w Tulum. Dla chętnych możliwa wizyta w ruinach Majów (jedynych położonych na wybrzeżu). Po południu dalsze atrakcje wodne – pływanie w cenote. Cenotes to studnie wypełnione wodą. Według kultury Majów były one magicznym połączeniem świata żywych i umarłych. Pierwsze cenote, jakie zobaczycie znajduje się jest w jaskini. Atrakcją jest nie tylko pływanie tam, ale również podziwianie skamieniałości wapiennych. Wieczorny przejazd na nocleg w okolice Piste.
5

Poranne zwiedzanie ruin Chichen Itza. Te prekolumbijskie miasto skrywa zabytki dwóch najważniejszych kultur Półwyspu Jukatan: Majów i Azteków. Majowie tak wybudowali swoje świątynie, by współgrały one ze słońcem. 21 marca w równonoc wiosenną, zachodzące słońce daje niesamowity spektakl świateł. Na ścianie piramidy ukazuje się pełznący wąż. Tego dnia odwiedzimy również kolejne cenote, leżące na terenie byłej hacjend (posiadłości hiszpańskie). Wieczorny przejazd do Meridy, tam czas wolny, na spacer po stolicy stanu Jukatan. Nocny przejazd do Palenque.
6

Z samego rana, pośrodku dżungli znajdziemy ruiny w Palenque wpisane na listę UNESCO. To jedne z najważniejszych i lepiej zachowanych miejsc archeologicznych Meksyku. Zwiedzimy byłe królestwo Pacal (jednego z najsłynniejszych przywódców Majów). To wszystko przy akompaniamencie mieszkających tam małp. Po południu spacer po dżungli i poznanie leczniczych roślin. Noc w domkach w dżungli.
7

Jedziemy nad wodospady Roberto Barrios. To miejsce nie tylko na skoki do wody, czy chodzenie po dżungli, ale również na zjazdy z wodospadów i relaks przed dalszą podróżą. To wszystko w wodzie o niesamowitym kolorze. Po południu dla chętnych wizyta w refugio dla dzikich zwierząt pochodzących z okolic. Mieszkają w nim papugi, małpy pumy, czy jaguary.
8

Po śniadaniu wyruszamy do San Cristobal de las Casas, nazywane Oia Negra (czarną dziurą). Kto raz tu przyjechał, nie chce z niego wyjeżdżać. Kolonialne miasteczko zamieszkane przez rdzennych Indian, którzy do dzisiaj używają swoich języków. Zobaczymy najpiękniejsze place, odwiedzimy targ z ziołami uleczającymi „wszystkie choroby”. Znajdziemy również czas na zakup miejscowego rękodzieła.
9

Przed nami jedno z najbardziej emblematycznych miejsc w stanie Chiaps. Kanion Sumidero ma ściany dochodzące do 1100 m wysokości. Zamieszkiwany przez krokodyle, oceloty, czy czubacze. Przed nami rejs łódkami po kanionie. Po południu czas wolny w stolicy stanu: Tuxla. Wieczorny wyjazd do miasta Oaxaca (nocleg w autokarze).
10

Oaxaca to miasto przepełnione meksykańskim folklorem: prawie na każdym rogu słychać muzykę i widać kobiety ubrane w tradycyjne, długie suknie ręcznie haftowane. Przed nami zwiedzanie miasta.
11

W Oaxaca również wyrabia się najsłynniejszy meksykański alkohol. Mezcal, bo tak się nazywa, to brat tequili wytwarzany z agawy. Gorzki, mocny, uwielbiany przez miejscowych. W stanie Oaxaca wyrabia się słynne meksykańskie alebrijes (drewniane, kolorowe stworki). Możliwość zorganizowania warsztatów malowania alebrijes.
12

Mexico City – to jedno z największych miast świata. Zamieszkiwane przez ponad 20 milionów mieszkańców, jest według National Geographic najlepszą destynacją turystyczną 2019 roku. Zobaczymy, że w takim olbrzymie, można znaleźć miejsca, gdzie poczujemy się jak w małym, kolonialnym miasteczku z XVIII wieku. Zwiedzimy zabytkowe centrum stolicy. Możliwość rejsu po chinampas w Xochimilco, czy wizyta w muzeum archeologii.
13

Pojedziemy również do Teotihuacan, by zobaczyć jedne z najważniejszych i najbardziej nieodkrytych piramid. Nazwa miejsca mówi, że to właśnie tam, ludzie przemieniali się w bogów. Do dzisiaj ludzie z całego świata przyjeżdżają, żeby zaczerpnąć energii, która podobno jest tam skumulowana. Wieczorem planowana wizyta w Bazylice Matki Bożej z Guadelupe. W Mexico City zaczerpniemy ostatniego meksykańskiego oddechu, zjemy ostatnie meksykańskie tacos wsłuchując się w muzykę mariachi na żywo.
14

Wylot do Polski
W trakcie wyjazdu poznacie kuchnię meksykańską, będziemy jedli zarówno na ulicy, jak i w eleganckich restauracjach ucząc się o kulturze Meksyku.
 
Transport: Poza miastami mamy wynajęte busy/auta. 3 dłuższe przejazdy odbywamy rejsowymi autokarami (wygodne z rozkładanymi siedzeniami). Dzięki temu oszczędzamy czas na przejazdach w dzień. Będzie też trochę chodzenia – ale to najlepszy sposób na poznanie miejsc i kultury.   Dla kogo wyprawa? Dla rodzin z dziećmi. Szukających nie tylko przygody, ale również interesujących się kulturą i sztuką Meksyku. Dla osób, które chcą sprawić swojemu dziecku niezapomniane wakacje. Dla dla miłośników przyrody, obserwatorów ptaków i wielbicieli karaibskich plaż. To również wyprawa dla smakoszy, bo kuchnia meksykańska należy do najlepszych na świecie. Osób, którym nie straszne spanie w autobusie bądź dwuosobowym łóżku. Podróżników, którzy nie szukają wczasów All Inclusive, ale maja ochotę na podróż do przeszłości wypełnionej bogami kultury Azteków i Majów. Dla fanów filmowania i fotografii, bo Meksyk, to mieszanka kolorów zapierająca dech w piersiach.</div>
    Minimalna liczba uczestników: 6 Maksymalna liczba uczestników: 12     Mała, kameralna grupa sprawi, że poczujesz się jak podróżując z dobrymi znajomymi. Zapytaj o wolne miejsca lub inne terminy.   Masz grupę znajomych, którzy chcieliby pojechać na wspólne wakacje? Możemy zorganizować taką wyprawę tylko dla Was! Koszt wyprawy: 2600 zł + 1000 dolarów     Zniżka 10% dla dzieci do 8 lat. Rezerwacja bez ryzyka! Dostaniesz cały zwrot zaliczki w przypadku odwołania wyjazdu z powodu pandemii. Koszt biletu lotniczego: ok 2500zł – 3500 zł     Termin: Zapytaj o termin!     Rezerwacja miejsca na wyjazd Warunkiem rezerwacji jest skontaktowanie się ze mną i podpisanie umowy. Opłata rezerwacyjna 1000 zł (zwracam całą kwotę w przypadku odwołania wyjazdu z powodu pandemii). Kwota w PLN płatna do 30 dni przed wylotem. Kwota w dolarach płatna w Meksyku po przylocie. Cena zawiera
 • noclegi w wygodnych i klimatycznych hostelach i hotelach (pokoje 4 osobowe , często z dwuosobowymi łóżkami)
 • śniadania
 • wszystkie transporty do miast
 • transfery lotniskowe (wspólny transfer dla całej grupy)
 • autorski program wyprawy
 • opiekę pilota znającego kraj i biegle mówiącego po hiszpańsku
 • atrakcje na miejscu (bilety wstępu do ruin: Teotihuacan, Palenque, wejścia do rezerwatu Palenque, pływanie w jednym cenote, naukę wytwarzania mazcala, wizytę w kościele San Juan Chamula)
 • pływanie łódkami po kanionie Sumidero
 • ubezpieczenie podróżne NNW Signal Iduna Economy
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • niezapomnianą przygodę
Cena nie zawiera
 • biletu lotniczego Warszawa- Cancun, Mexico City-Warszawa
 • pozostałego wyżywienia (ceny podobnie jak w Polsce)
 • zwyczajowych napiwków (10% do cen jedzenia)
 • miejscowych przewodników na terenie ruin
 • ewentualnych dopłat do lotów wewnętrznych
 • ewentualnych dopłat do pokoi dwuosobowych
 • opłat za taksówki, dla tych, co nie lubią chodzić
 • dodatkowych atrakcji dla chętnych (nurkowanie, wypożyczenie rowerów, kajaki, pływanie z żółwiami, warsztaty wytwarznia alebrijes,… ) W zależności od pogody i sytuacji politycznej kraju istnieje możliwość zmiany planu wyprawy.

Biuro podróży Adventure Tess posiada wpis do rejestru Organizatorów Turystyki przez Marszałka Województwa Mazowieckiego (numer wpisu: 225), oraz Gwarancję Ubezpieczeniową w Signal Idiuna.

Masz pytania? Chcesz zgłosić się na wyprawę? Pisz!

Informacje odnośnie przetwarzania danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności. Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka), w celu zapewnienia jak najlepszego jej funkcjonowania, na zasadach wskazanych w regulaminie. Czy wyrażasz na to zgodę?

You don't have permission to register