Media społecznościowe
TOP
Image Alt
Śladami Inków

Peru

Peru

7800PLN / za osobę
(0 Reviews)

Starożytne cywilizacje, zaginione kultury, ponad 40 różnych języków, niezwykłe wierzenia i cała masa atrakcji. Poznaj Peru. Jeśli chcesz przenieść się w czasie do kultury Inków, najazdu Hiszpanów, wierzeń w Pacha Mama (Matkę Ziemię) i  dzikiej jeszcze nieskażonej przyrody – ta wyprawa jest dla Ciebie.

W trakcie dwutygodniowej przygody czeka na Ciebie dzika natura, poznasz endemiczne gatunki roślin, przemierzysz górskie szlaki. Przed nami jeden z najgłębszych kanionów na świecie (Kanion Colca), niezwykłe linie w Nazca, czy tajemniczy cmentarz Chauchilla. Przede wszystkim jeden z  ciekawszych zabytków starożytnych cywilizacji na naszej planecie: Machu Picchu. Spróbujemy liści koki i dowiemy się dlaczego to właśnie liście tej rośliny pomagały przetrwać w czasach niewolnictwa. A na deser, jedna z najlepszych kuchni świata i jej tradycyjne potrawy. Ta wyprawa to obcowanie z kulturą, naturą i ludźmi, bo w prawie każdym miejscy będziemy odwiedzać starych znajomych poznanych w trakcie mojego pobytu w Peru. Będziemy poznawać ludzi, którzy zmieniają innym życie, nauczymy się inaczej patrzeć na świat spędzając czas w szkole dla ubogich dzieci i poznając opowieści nigdzie nieopisane.

Terminy: 

10-24.05.2022

31.08-14.09.2022

Koszt wyprawy: 3400 zł + 1100 dolarów

Obejrzyj filmowe podsumowanie wyprawy do Peru!

 

 

 • Destynacja
 • Included
  atrakcje w cenie
  opieka pilota
  śniadania
  transfery lotniskowe

Program Wyprawy

1

Dzień 1.

Dzień przylotów. W zależności od godziny wspólna kolacja.
2

Dzień 2.

Zwiedzamy Limę. W stolicy Peru żyje prawie 1/3 ludności kraju. Nic dziwnego, że ludność, to mieszanka kulturowa całego kraju. Pospacerujemy po kolonialnej dzielnicy Miramar, dowiemy się, dlaczego jest tu tak dużo różnych zawodów i staramy się omijać urzędy – bo w peruwiańskim tempie moglibyśmy spędzić w nich naszą całą podróż. Przed nami także wizyta w centrum miasta i najsłynniejszych budowlach w Limie, katedrze, czy pałacu Arcybiskupim. Dla chętnych wizyta w muzeum złota (15$).
3

Dzień 3.

Po śniadaniu przejazd do Paracas i przepłynięcie łódką na Wyspy Ballestas. Na wyspach zobaczymy spektakularne życie zwierząt morskich Oceanu Spokojnego. Zamieszkane przez pingwiny, wilki morskie i pelikany nazywane są również małymi Galapagos. Wiele gatunków ptaków zatrzymuje się tam na odpoczynek w trakcie migracji.
4

Dzień 4.

Poranny przejazd do Nazca, gdzie będziemy mogli zobaczyć do dzisiaj niewyjaśnione linie wyżłobione na pustyni, układające się w przeróżne figury. Dla chętnych możliwość przelotu samolotem i oglądanie linii z góry (ok. 120 dolarów). Tego dnia zwiedzimy również cmentarz Chauchilla. Położony na pustyni jest najlepiej zachowanym prechiszpańskim cmentarzem, na którym do dzisiaj możemy zobaczyć zmumifikowane ciała, w towarzystwie drogich podarków, które według wierzeń, miały przydać się zmarłym po śmierci. Nocny przejazd do Arequipy wygodnym autokarem o podwyższonym standardzie.
5

Dzień 5.

Z samego rana dojedziemy do Arequipy. Nazywana białym miasteczkiem być może ze względu na białe budynki, według innych ze względu na białoskórych ludzi, którzy upodobali sobie to miejsce do życia. Jedno jest pewne - w Arequipie zobaczymy nie tylko kolonialne zabytki, ale również będziemy podziwiać widok na trzy wulkany położone blisko miasto.
6

Dzień 6.

Kolejnego dnia poranna pobudka. Jedziemy do jednego z najgłębszych kanionów na ziemi. Kanion Colca ma aż 120 km długości i jego głębokość dochodzi do 4200 m. Krajobraz tego niezwykłego miejsca, przypomina ten księżycowy. Na punkcie widokowym, nad kanionem będziemy mogli zobaczyć jedne z największych ptaków na ziemi – kondory. Po wizycie dla relaksu kąpiel w wodach termalnych w Chivay. Nocny przejazd do Cuzco.
7

Dzień 7.

Cuzco to jedno z najbardziej znanych peruwiańskich miast, a zarazem jedno z najbardziej klimatycznych. Położone na wysokości 3399 m n.p.m. zamieszkiwane jest w większości przez potomków starożytnych ludów. Do dzisiaj najczęściej używanym językiem tuż po hiszpańskim jest keczua. Oczywiście, przed nami nauka podstawowych zwrotów. W miasteczku czeka na nas cała masa atrakcji – od poznania zabytkowej starówki, przez wizytę na jednym z największych peruwiańskich targów, gdzie będziemy mogli kupić miejscowe rękodzieła, aż do wizyty w szkole założonej przez Edu, zaprzyjaźnionego Peruwiańczyka, który pewnego dnia postanowił rzucić pracę na etacie i poświęcić się pomaganiu dzieciom. To będzie okazja do poznania innej strony życia w Cuzco. Przed nami nauka i zabawa z dziećmi. Tak naprawdę nie chcemy zwiedzać Cuzco, chcemy je pochłaniać, zobaczycie przywiązanie Indian keuczua do Matki Ziemii (pacha mama), poznać ich tradycję i wierzenia.
8

Dzień 8.

Przed nami zwiedzanie okolic Cuzco. Atrakcji nie zabraknie. Wizyta w Ollantaytambo. Jedziemy do świętej doliny Inków, gdzie znajduje się jedna z najlepiej zachowanych osad. Wydobywaliście kiedyś sól? Będziecie mieli okazję przyjrzeć się jak robili to Inkowie i do dzisiaj robią Peruwiańczycy. Wstąpimy też do Pisac, gdzie na miejscowym targu, do dzisiaj odbywa się handel wymienny.
9

Dzień 9.

Wyjeżdżamy w kierunku Machu Picchu. Dzień na przejazd przez góry i dojazd do Aguas Calientes. Po drodze zwiedzamy małe, klimatyczne wioski. Przed nami zmiana transportu i dwugodzinny marsz przy torach kolejowych. Dla chętnych możliwość przejazdu pociągiem (160 dolarów).
10

Dzień 10.

Wyruszamy z samego rana by dotrzeć na szczyt Machu Picchu (70 dolarów). Ścieżka prowadzi po stromych schodach. Trudy zostaną wynagrodzone na szczycie o wysokość 2430 m n.p.m. Przed nami zwiedzenie majestatycznych ruin. Dla chętnych wejście na Wayna Picchu (15 dolarów). Wieczorny powrót do Cuzco.
11

Dzień 11.

Czas na majestatyczną przyrodę. Jedziemy do Puerto Maldonado, gdzie zatopimy się w peruwiańskiej naturze. Całodniowy przejazd. Opcja zakupu biletów lotniczych (ok. 400 zł). Nocleg w bungalowach.
12

Dzień 12.

Wyruszamy łódką przez rzekę Madre de Dios w poszukiwani dzikiej przyrody i miejscowych zwierzą. Będziemy mogli podziwiać żółwie, czaple, kajmay i olbrzymie ryby paiche. Wieczorem płyniemy do Cocha Caiman, gdzie będziemy mogli obserwować czarne i białe kajmany, a także majestatyczny zachód słońca.
13

Dzień 13.

Dzień na pozostanie w dziewiczej dżungli. Przed nami lekki trekking do Cocha Perdida. To schronienie dla jaguarów, kajmanów, czy przeróżnych ptaków.
14

Dzień 14.

Powrót samolotem do Limy. Czas wolny na plażowanie.
15

Dzień 15.

Wylot do Polski/Berlina.
Dla kogo wyprawa? Dla kobiet i mężczyzn. Prawdziwych odkrywców, miłośników natury i gór. Aktywnych fizycznie – w trakcie wyprawy chodzimy po górach, spędzamy dużo czasu na wysokościach powyżej 2000 m n.p.m, gdzie może wystąpić choroba wysokościowa. Otwartych na kulturowe spotkania. Dla osób, którym niestraszne spanie w dwuosobowych łóżkach, czy bungalowach. Ciekawskich, którzy nie szukają wczasów All Inclusive, a prawdziwej przygody.
Trudność Większość odwiedzanych miejsc położonych jest na wysokości ponad 2000 m n.p.m. – może pojawić się choroba wysokościowa. W trakcie wyprawy dużo chodzimy, dlatego wymagana dobra kondycja fizyczna.   Noclegi Śpimy hotelach, hotelikach, bungalowach w pokojach 3-4 osobowych. Część z nich ma dwuosobowe łóżka. Czeka nas trzy nocne przejazdy autokarem. Są to wygodne rejsowe autokary.  

Terminy:  

10-24.05.2022

31.08 -14.09.2022

  Transport Po miastach przemieszczamy się pieszo bądź taksówkami. Korzystamy z busów i z transportu publicznego. Będzie też trochę chodzenia –  to najlepszy sposób na poznanie miejsc i kultury.  

Ilość uczestników: do 12 Kameralna grupa sprawi, że poczujesz się jak podróżując z dobrymi znajomymi.

Koszt wyprawy: 3400 zł + 1100 dolarów

Koszt biletu lotniczego ok. 2500 – 4000 zł. Wyloty z Berlina lub Warszawy.

 

Rezerwacja miejsca na wyjazd Warunkiem rezerwacji jest dokonanie wpłaty rezerwacyjnej (500 zł). Kolejna wpłata w PLN do 30 dni przed wylotem. Pozostała kwota 1100 dolarów przekazywana w gotówce w Peru po przylocie. W przypadku odwołania lotów z powodu COVID-19 dostajesz całkowity zwrot wpłat za wyprawę. 

    Cena zawiera
 • noclegi w hostelach, hotelach i bambusowych chatkach w pokojach (3-5 osobowych)
 • wszystkie śniadania
 • wszystkie transporty do miast
 • transfery lotniskowe (możliwość dopłaty jeśli lecisz innym lotem niż grupa)
 • autorski, bogaty program wyprawy
 • opiekę hiszpańskojęzycznego pilota
 • atrakcje na miejscu (zwiedzanie Limy, przepłynięcie łódką i zwiedzanie wysp Ballestas, wizyta na punkcie widokowym Kanionu Colca, wizyta na punkcie widokowym Liniach w Nazca, wejście do Ruin Machu Picchu, pociąg do Machu Picchu, wstęp na cmentarz Chauchilla, wejście do ruin Ollantaytambo, wejście do solanek,  atrakcje w Parku Maldando: przepłynięcie łodką do Madre de Dios),
 • niezapomnianą przygodę
 • wpłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 zł)
 • ubezpieczenie podróżne NNW Signal Iduna Economy
Cena nie zawiera
 • biletu lotniczego Warszawa – Peru – Warszawa
 • biletu lotniczego Puerto Maldonado – Lima (ok 350 zł)
 • pozostałego wyżywienia poza podanym (ceny podobnie jak w Polsce)
 • napiwków zwyczajowych do posiłków
 • miejscowych przewodników na terenie ruin (dla chętnych)
 • dodatkowych atrakcji ujętych w programie: lot nad liniami z Nazca (ok. 120 dolarów), wejście na Waya Picchu (15 dolarów), atrakcje w dżungli (120 dolarów)
 • testów PCR
 W zależności od pogody i sytuacji politycznej istnieje możliwość zmiany planu wyprawy. Organizacyjnie Obywatele RP przebywający w Peru w celach turystycznych nie dłużej niż 90 dni nie podlegają obowiązkowi wizowemu. Paszport powinien być ważny minimum 6 miesięcy od chwili przekroczenia granicy. Biuro podróży Adventure Tess posiada wpis do rejestru Organizatorów Turystyki przez Marszałka Województwa Mazowieckiego (numer wpisu: 225), oraz Gwarancję Ubezpieczeniową w Signal Idiuna. Sprawdź pozostałe wyprawy TUTAJ>>   Masz pytania? Chcesz się zgłosić na wyprawę? Pisz! 

Subscribe Now and Quench Your Wanderlust!

Informacje odnośnie przetwarzania danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności. Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka), w celu zapewnienia jak najlepszego jej funkcjonowania, na zasadach wskazanych w regulaminie. Czy wyrażasz na to zgodę?

You don't have permission to register