Media społecznościowe
TOP
Image Alt
Śladami Inków

Peru

Peru

9530PLN / za osobę
(3 Reviews)

Starożytne cywilizacje, zaginione kultury, ponad 40 różnych języków, niezwykłe wierzenia i cała masa atrakcji. Poznaj Peru. Jeśli chcesz przenieść się w czasie do kultury Inków, najazdu Hiszpanów, wierzeń w Pacha Mama (Matkę Ziemię) i dzikiej jeszcze nieskażonej przyrody – ta wyprawa jest dla Ciebie.

W trakcie dwutygodniowej przygody czeka na Ciebie dzika natura, poznasz endemiczne gatunki roślin, przemierzysz górskie szlaki. Przed nami jeden z najgłębszych kanionów na świecie (Kanion Colca), niezwykłe linie w Nazca, czy tajemniczy cmentarz Chauchilla. Przede wszystkim jeden z  ciekawszych zabytków starożytnych cywilizacji na naszej planecie: Machu Picchu. Spróbujemy liści koki i dowiemy się dlaczego to właśnie liście tej rośliny pomagały przetrwać w czasach niewolnictwa. A na deser, jedna z najlepszych kuchni świata i jej tradycyjne potrawy. Ta wyprawa to obcowanie z kulturą, naturą i ludźmi, bo w prawie każdym miejscy będziemy odwiedzać starych znajomych poznanych w trakcie mojego pobytu w Peru. Będziemy poznawać ludzi, którzy zmieniają innym życie, nauczymy się inaczej patrzeć na świat spędzając czas w szkole dla ubogich dzieci i poznając opowieści nigdzie nieopisane.

 

TERMINY:

30.06 – 14.07.2024  – Rabat Last minute!  Zapytaj

22.09 – 07.10.2024 – ostatnie wolne miejsca 

25.04 – 10.05.2025 – majówka 2025

10- 25.07.2025

 

 

 

Sprawdź nasze pozostałe wyprawy: Kuba, Meksyk, Gwatemala. Szczegóły TUTAJ>>

Obejrzyj filmowe podsumowanie wyprawy do Peru!

 

 

Co zobaczysz?


Lima

W programie oczywiście odwiedziny w stolicy Peru. Zobaczysz centrum miasta, przejdziesz się kolonialną dzielnicą Miramar, złożysz także wizytę w Pałacu Arcybiskupim. Dowiesz się, jak wygląda codzienne, peruwiańskie życie i dlaczego tutaj jest tak wiele różnych zawodów.

Dla chętnych – wizyta w muzeum złota.

 

 

 


Wyspy Ballestas i Rezerwat Przyrody Paracas

Miejsce dla miłośników zwierząt i bliskiego kontaktu z naturą. Na Wyspach Ballestas zobaczysz urocze pingwiny, wilki morskie i pelikany.

Następnie wizyta w Rezerwacie Przyrody Paracas (dla chętnych przejazd na rowerach) – niesamowita pustynia zachwyca swoją różnorodnością i niezwykłymi krajobrazami. Tutaj także znajduje się tajemniczy geoglif, który ma 128 metrów i nie jest znana historia jego pochodzenia.

 

 

 

 


Nazca

To słynna, peruwiańska pustynia, na której znajduje się kilkaset tajemniczych rysunków. Przedstawiają one różne rzeczy z życia codziennego – rośliny, zwierzęta, ludzi – i powstały najprawdopodobniej między 300 r. p.n.e. a 900 r. n.e.

Dodatkowo, możesz skorzystać z przelotu samolotem i podziwiać linie z góry.

 

 

 

 


Cmentarz Chauchilla

Przed Tobą wizyta na niesamowitym peruwiańskim cmentarzu – tutaj znajduje się mnóstwo zmumifikowanych ciał otoczonych podarkami, które miały służyć zmarłym po śmierci.  Jest on jednym z najlepiej zachowanych prehiszpańskich cmentarzy.

 

 

 


Arequipa

 

Uznawane za jedno z najpiękniejszych miast Peru, Arequipa słynie z charakterystycznych białych budowli. Odwiedzisz nie tylko najciekawsze zakątki tego miejsca, lecz również zobaczysz trzy wulkany znajdujące się nieopodal.

 

 

 

 


Kanion Colca

 

Najgłębszy kanion na Ziemi – ma aż 4200 metrów głębokości! Będziesz podziwiać jego piękno z punktów widokowych, rozmieszczonych na długości 120 kilometrów. Zobaczysz także jedne z największych ptaków na świecie – kondory. W programie również ośmiokilometrowy trekking na wysokości 3800m. n.p.m oraz relaksująca kąpiel w wodach termalnych w Chivay.

 

 

 


Puno – Jezioro Titicaca – Wyspy Uros i Aymara

Jezioro Titicaca to najwyżej położone jezioro żeglowe na Ziemi. Wierzy się, że ma ponad milion lat. Koniecznie trzeba je uwzględnić przy wizycie w Peru.

Przed Tobą również wizyta na Wyspach Uros i Wyspach Aymara – obie znajdują się na wspomnianym wyżej jeziorze, co więcej, są to wyspy pływające – przy chodzeniu czuć delikatne kołysanie się wody pod stopami. Zobaczysz, jak mieszkańcy pielęgnują dawne tradycje śladami swoich przodków.

 

 

 


Cuzco

W dosłownym tłumaczeniu – pępek świata. W Cuzco można znaleźć wiele pozostałości po kulturze Inków, ciekawe zabytki i architektoniczne perełki. Odwiedzisz lokalny targ, gdzie będziesz mógł zaopatrzyć się w lokalne wyroby, przejdziesz się po pięknej starówce, a także nauczysz się podstawowych zwrotów w używanym tam języku keczua.

Czeka na Ciebie również Ollantaytambo – najlepiej zachowana osada w świętej dolinie Inków oraz Moray gdzie dowiesz się, jak do dziś wydobywa się sól z tego miejsca.

 


Inca Jungle


Macchu Picchu

Punkt kulminacyjny naszej wyprawy. Na wysokości ponad 2000 m. n.p.m. będziesz mógł podziwiać wschód słońca – z pewnością ten niesamowity widok zapadnie Ci na długo w pamięć. Oprócz tego, czas wolny na robienie zdjęć oraz wycieczka z przewodnikiem.

Dla chętnych możliwość wejścia na Wayna Picchu (55$).

 

 

 


Rozszerz swoją wyprawę!

Trekking Santa Cruz

Czterodniowy trekking przy najwyższych punktach Peru. Przed nami do przejścia 53 kilometry. Wynagrodzą to nam niesamowite krajobrazy, których nie zobaczysz w żadnym innym miejscu na świecie. Do dyspozycji mamy osły, które będą niosły nasze bagaże.

W cenie:

 • Dwa nocne przejazdy autokarami o podwyższonej klasie
 • Wstęp do Parku Narodowego
 • Jedna noc w hostelu w Huaraz
 • 3 noclegi w namiotach w trakcie trekkingu
 • Wyżywienie w trakcie trekkingu
 • Sprzęt campingowy: namioty, śpiwory do -30 C, karimaty

Cena: 500 USD


Dżungla w Puerto Maldonado

Wycieczka dla prawdziwych fanów obcowania z naturą. Tutaj przespacerujesz się po prawdziwej dżungli i zobaczysz wyjątkowe rośliny i zwierzęta. Odwiedzisz niesamowite skupisko papug Guatamaya, wyruszysz w poszukiwaniu kajmanów i wydr olbrzymich. Przed Tobą również wizyta w ogrodzie botanicznym, gdzie poznasz różne gatunki drzew owocowych i medycznych.

Dla chętnych: spływ kajakowy na rzece Tambopata.

 

 

 

Cena: 500 USD

 


Trekking w Górach Tęczowych

 

Te góry zawdzięczają nazwę swoim niesamowitym kolorom. Te wielokolorowe cuda natury to idealne miejsce na trekking. Na ponad 5000 m. n.p.m. będziesz miał/a możliwość obcowania z prawdziwym pięknem Peru, a jeśli Ci się poszczęści – spotkasz również urocze, puchate alpaki, często ozdobione tradycyjnymi, własnoręcznie wykonanymi dodatkami.

 

 

 

Cena: 40 USD


Majówka  Peru i Boliwia – przedłużony plan

Dzień 9.

Poranny przejazd do La Paz. Będziemy jechać wzdłuż jeziora Titicaca po jednej stronie mając widok na jezioro, po drugiej na góry. Zatrzymamy się w preinkaskiej świątyni płodności w Chucuito, natomiast w Pomata zobaczymy kościół z XVIII wieku. Po stronie boliwijskiej zwiedzimy ruiny miasta Tiahuanaco. Wieczorny dojazd do La Paz.  Dla chętnych wjazd kolejką na punkt widokowy. Nocleg w La Paz.

Dzień 10. 

Poranne zwiedzanie największego miasta Boliwii La Paz – centrum kulturowego i politycznego Boliwii.  Odwiedzimy targ czarownicy, gdzie będziemy mogli kupić amulety, magiczne płyny i udać się do szamanki. 

Przed nami także wizyta w Dolinie Księżycowej. Nazwa opisuje wygląd tego unikalnego miejsca.  Nocleg w La Paz.

Dzień 11.

W drodze powrotnej do Puno drodze zatrzymamy się w Copacabanie, gdzie znajduje się najważniejsze sanktuarium maryjne w Boliwii. Popłyniemy także na Wyspę Słońca, gdzie według mitologii Inków narodził się człowiek. Nocny przejazd do Cuzco.

 Dopłata: 350 USD

 

 

 

Zarezerwuj swoje miejsce już teraz!

 

 • Destynacja
 • Wylot
  Warszawa/Berlin/dowolne lotnisko - Lima
 • W cenie
  atrakcje w cenie
  opieka pilota
  śniadania
  transfery lotniskowe

Program Wyprawy

1

Przylot

Dzień przylotów. W zależności od godziny wspólna kolacja.
2

Lima

Zwiedzamy Limę. W stolicy Peru żyje prawie 1/3 ludności kraju. Nic dziwnego, że ludność, to mieszanka kulturowa całego kraju. Pospacerujemy po kolonialnej dzielnicy Miramar, dowiemy się, dlaczego jest tu tak dużo różnych zawodów i staramy się omijać urzędy – bo w peruwiańskim tempie moglibyśmy spędzić w nich naszą całą podróż. Przed nami także wizyta w centrum miasta i najsłynniejszych budowlach w Limie, katedrze, czy pałacu Arcybiskupim. Dla chętnych wizyta w muzeum złota (15$). Wieczorny przejazd do Paracas.
3

Wyspy Ballestas - Rezerwatu Przyrody Paracas - Oaza Huacachina

O poranku wsiadamy na łódki i płyniemy na Wyspy Ballestas. Na wyspach zobaczymy spektakularne życie zwierząt Oceanu Spokojnego. Zamieszkane przez pingwiny, wilki morskie i pelikany nazywane są również małymi Galapagos. Wiele gatunków ptaków zatrzymuje się tam na odpoczynek w trakcie migracji. Następnie jedziemy do Rezerwatu Przyrody Paracas (dla chętnych przejazd na rowerach). Ta wyjątkowa pustynia pełna życia, różnokolorowych plaż bogatych w minerały to miejsce wręcz bajkowe. Po południu wizyta w destylarni pisco (tradycyjny peruwiański alkohol), oczywiście z degustacją. A na zakończenie dnia wchodzimy na wydmy w oazie Huacachina. Dla chętnych buggi lub zjazd na sandboardzie przy zachodzie słońca. Nocleg w Nazca.
4

Nazca

W Nazca będziemy mogli zobaczyć do dzisiaj niewyjaśnione linie wyżłobione na pustyni, układające się w przeróżne figury. Dla chętnych możliwość przelotu samolotem i oglądanie linii z góry (ok. 120 dolarów). Tego dnia zwiedzimy również cmentarz Chauchilla. Położony na pustyni jest najlepiej zachowanym prechiszpańskim cmentarzem, na którym do dzisiaj możemy zobaczyć zmumifikowane ciała, w towarzystwie drogich podarków, które według wierzeń, miały przydać się zmarłym po śmierci. Nocny przejazd do Arequipy wygodnym autokarem o podwyższonym standardzie.
5

Arequipa

Z samego rana dojedziemy do Arequipy. Nazywana białym miasteczkiem być może ze względu na białe budynki, według innych ze względu na białoskórych ludzi, którzy upodobali sobie to miejsce do życia. Jedno jest pewne - w Arequipie zobaczymy nie tylko kolonialne zabytki, ale również będziemy podziwiać widok na trzy wulkany położone blisko miasto. Po wspólnym zwiedzaniu Arequipy, czas wolny.
6

Kanion Colca - wody termalne w Chivay

Kolejnego dnia poranna pobudka. Jedziemy do jednego z najgłębszych kanionów na ziemi. Kanion Colca ma aż 120 km długości i jego głębokość dochodzi do 4200 m. Krajobraz tego niezwykłego miejsca, przypomina ten księżycowy. Na punkcie widokowym, nad kanionem będziemy mogli zobaczyć jedne z największych ptaków na ziemi – kondory. Przed nami 8 kilometrów trekkingu na wysokości 3800 m n.p.m Po wizycie dla relaksu kąpiel w wodach termalnych w Chivay.
7

Kanion Colca - Puno

Kanion Colca. Z samego rana wyruszamy, by zobaczyć jedne z największych ptaków na ziemi – kondory, które wznoszą się nad wysokimi brzegami kanionu. Wizyta w okolicznych wioskach zamieszkiwanych przez lokalne społeczności. Po południu przejazd do Puno.
8

Puno - Jeziora Titicaca

Puno. Jezioro Titicaca to najwyżej położone jezioro żaglowe na świecie. Według wierzeń Inków to właśnie tutaj powstał świat. Zwiedzamy dwie wyspy położone na jeziorze: Wyspa Uros i Wyspa Aymara, gdzie mieszkańcy do dzisiaj praktykują dawne tradycje i wierzenia. Nocny przejazd do Cuzco.
9

Cuzco

Cuzco to jedno z najbardziej znanych peruwiańskich miast, a zarazem jedno z najbardziej klimatycznych. Położone na wysokości 3399 m n.p.m. zamieszkiwane jest w większości przez potomków starożytnych ludów. Do dzisiaj najczęściej używanym językiem tuż po hiszpańskim jest keczua. Oczywiście, przed nami nauka podstawowych zwrotów. W miasteczku czeka na nas cała masa atrakcji – od poznania zabytkowej starówki, przez wizytę na jednym z największych peruwiańskich targów, gdzie będziemy mogli kupić miejscowe rękodzieła Tak naprawdę nie chcemy zwiedzać Cuzco, chcemy je pochłaniać, zobaczycie przywiązanie Indian keuczua do Matki Ziemii (pacha mama), poznać ich tradycję i wierzenia.
10

Ollantaytambo

Przed nami zwiedzanie okolic Cuzco. Atrakcji nie zabraknie. Wizyta w Ollantaytambo. Jedziemy do świętej doliny Inków, gdzie znajduje się jedna z najlepiej zachowanych osad. Wydobywaliście kiedyś sól? Będziecie mieli okazję przyjrzeć się jak robili to Inkowie i do dzisiaj robią Peruwiańczycy.
11

Przełęcz Malaga - Santa Maria - Santa Teresa

Jedziemy na przełęczy Malaga, która znajduje się na wysokości 4316 m n.p.m. Przejazd przez małe miasteczka, pola owocowe, rzeki i strumienie,  jedziemy dalej  do miasta Santa María  i Santa Teresa. Nocleg w hotelu.   
12

Santa Teresa - Aguas Calientes

Po śniadaniu rozpoczniemy trekking (około 3 godzin) do hydroelektrowni.  Po obiedzie  idziemy dalej do miejscowości Aguas Calientes (11 km) przez około 3 i pół godziny, wzdłuż torów kolejowych.  Nocleg w Aguas Calientes. Dla chętnych: tyrolka (2 godz.)
13

Machu Picchu

O 4:00 rano przygotujemy się do przejścia do inkaskiej cytadeli Machupicchu (około półtorej godziny). Będziemy mieli okazję zobaczyć wschód słońca. Po wejściu do parku archeologicznego mamy 2 godziny zwiedzania z przewodnikiem. Poźniej czas na robienie zdjęć i zwiedzanie innych miejsc w obrębie Machu Picchu. Zejście z Machu Picchu i powrót do Hidroelectrica.  Możliwość przejazdu pociągiem (ok 80 USD).  Wieczorny powrót do Cuzco. Dla chętnych wejście na Wayna Picchu (15 dolarów)
14

Góry Tęczowe

Dla chętnych trekking na góry tęczowe. To niedawno odkryte zostały uznane  przez National Geographic za jedną z najciekawszy atrakcji w Peru (wejście na wysokość 5000 m n. p. m).
15

Cuzco - Lima

O poranku czas wolny w Cuzco, z którego nie będziecie chcieli wyjeżdżać. Po południu przelot do Limy. Osoby chętne na przedłużenie wyprawy o trekking w Huaraz lub dżunglę w Puerto Maldonado dostają indywidualny plan. Prosimy o sprawdzenie planu w zakładce: ważne informacje
16

Wylot

Poranne zwiedzanie dzielnicy Miraflores. Wylot z Limy do Polski/Berlina.
10.0
Superb
Rating 0
Jedzenie 0
Organizacja 0
Przygoda 0
 • Daria

  Byla z Tess w Peru i dzieki niej spelnilam swoje najwieksze marzenie podroznicze. Wyjazd byl swietnie zorganizowany, bardzo ciekawa trasa. Caly czas cos sie dzialo. Swietna, mala grupa. Jeden z moich lepszych wyjazdow

  Rating Jedzenie Organizacja Przygoda
  7 lipca 2022 at 08:58
 • Arnold

  Wyprawa do Peru z Tess to spełnienie marzeń! Ciekawie zorganizowana, dużo aktywności, świetny plan. Nie tylko znane miejsca, ale również te mniej komercyjne. Zdecydowanie polecam

  Rating Jedzenie Organizacja Przygoda
  7 lipca 2022 at 08:59
 • Asia

  Pięknie, ciekawie, kolorowo. Wyjazd do Peru był super! Nie sądziłam, że przez dwa tygodnie, możemy przeżyć tyle przygód i poznać tyle niesamowitych miejsc. Świetnie przygotowanie planu. Widać, że Tess lubi swoją pracę i się w niej spełnia, dzięki temu my mieliśmy ciekawe opowieści i opiekę.

  Rating Jedzenie Organizacja Przygoda
  13 lipca 2022 at 09:05

Post a Comment

Dla kogo wyprawa?

Dla kobiet i mężczyzn. Prawdziwych odkrywców, miłośników natury i gór. Aktywnych fizycznie – w trakcie wyprawy chodzimy po górach, spędzamy dużo czasu na wysokościach powyżej 2000 m n.p.m, gdzie może wystąpić choroba wysokościowa. Otwartych na kulturowe spotkania. Ciekawskich, którzy nie szukają wczasów All Inclusive, a prawdziwej przygody.

Trudność:

Większość odwiedzanych miejsc położonych jest na wysokości ponad 2000 m n.p.m. – może pojawić się choroba wysokościowa. W trakcie wyprawy dużo chodzimy.

Noclegi:

Śpimy hotelach, hotelikach, bungalowach w pokojach 3-4 osobowych.  Czeka nas trzy nocne przejazdy autokarem. Są to wygodne rejsowe autokary.  

TERMINY:  

30.06 - 14.07.2024 - RABAT Last Minute! Zapytaj

22.09 - 07.10.2024 - ostatnie wolne miejsca

25.04 - 10.05.2024 - majówka 2025

10- 25.07.2025 

   

Loty:

Nasi agenci lotniczy kupują dla Was bilety. Można też kupić bilet samodzielnie, po potwierdzeniu przez nas grupy i lotu. Grupa leci z Warszawy, ale możesz dolecieć z dowolnego lotniska i kraju!

Transport:

Po miastach przemieszczamy się pieszo bądź taksówkami.  Na dłuższych dystansach mamy wynajęte busy, nocne przejazdy odbywamy autokarami o podwyższonej klasie. Będzie też trochę chodzenia –  to najlepszy sposób na poznanie miejsc i kultury.

Ilość uczestników: do 12 osób - kameralna grupa sprawi, że poczujesz się jak podróżując z dobrymi znajomymi.

Koszt wyprawy: 4200  zł + 1300 dolarów

Wyprawa majówka 2024 Cena: 4200 zł + 1650 USD

Koszt biletu lotniczego ok. 2500 – 4000 zł. Wyloty z Berlina lub Warszawy.

 

Rezerwacja miejsca na wyjazd Warunkiem rezerwacji jest dokonanie wpłaty rezerwacyjnej (1500 zł). Kolejna wpłata w PLN do 40 dni przed wylotem. Pozostała kwota 1300 dolarów przekazywana w gotówce w Peru po przylocie. W przypadku odwołania lotów z powodu COVID-19 dostajesz całkowity zwrot wpłat za wyprawę. 

   

Cena zawiera:

 • noclegi w hostelach, hotelach,  w pokojach (2,3 i 4 osobowych w zależności od dostępności)
 • niektóre śniadania, jeśli dostępne w obiektach noclegowych i pełne wyżywienie w trakcie Inca Jungle
 • bilet lotniczy Cuzco - Lima z bagażem podręcznym (8 kg)
 • wszystkie transporty do miast
 • transfery lotniskowe (możliwość dopłaty jeśli lecisz innym lotem niż grupa)
 • autorski, bogaty program wyprawy
 • opiekę polskojęzycznego pilota
 • atrakcje na miejscu (zwiedzanie Limy, przepłynięcie łódką i zwiedzanie wysp Ballestas,  wizyta w Rezerwacie Paracas, wizyta na wydmach Huacachina, wizyta na punkcie widokowym Kanionu Colca, wizyta na punkcie widokowym Liniach w Nazca, wejście do Ruin Machu Picchu, pociąg powrotny z Machu Picchu, wstęp na cmentarz Chauchilla, wejście do ruin Ollantaytambo, wejście do solanek, Inca Jungle)
 • lokalnych przewodników
 • niezapomnianą przygodę
 • wpłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 zł) oraz Turystyczny Fundusz Ubezpieczeniowy
 • ubezpieczenie podróżne NNW Signal Iduna Economy
Cena nie zawiera:
 • biletu lotniczego Warszawa – Peru – Warszawa
 • pozostałego wyżywienia poza podanym (ceny podobnie jak w Polsce)
 • napiwków zwyczajowych do posiłków
 • dopłaty do pokoju dwuosobowego
 • dodatkowych atrakcji ujętych w programie: lot nad liniami z Nazca (ok. 120 dolarów), wejście na Waya Picchu (55 dolarów),
 • testów PCR jeśli będą wymagane (obecnie nie ma takich wymogów
 

OPCJONALNIE Trekking Santa Cruz

Cztery dni trekking pięknym szlakiem wiodącym pomiędzy najwyższymi peruwiańskimi szczytami. Do przejścia 53 kilometry. Przed nami widoki zapierające dech w piersiach, wschody i zachody słońca, których nie zapomnicie do końca życia. W trakcie trekkingu mamy do dyspozycji osły, które niosą nasze bagaże.  

Cena trekkingu: 500 USD

  W cenie:
 • Dwa nocne przejazdy autokarami o podwyższonej klasie
 • Wycieczka aklimatyzacyjna na lodowiec Pastoruri
 • Wstęp do Parku Narodowego
 • Jedna noc w hostelu w Huaraz
 • 3 noclegi w namiotach w trakcie trekkingu
 • Pełne wyżywienie w trakcie trekkingu
 • Sprzęt campingowy: namioty, śpiwory do -30 C, karimaty
   W zależności od pogody i sytuacji politycznej istnieje możliwość zmiany planu wyprawy.  

Organizacyjnie Obywatele RP przebywający w Peru w celach turystycznych nie dłużej niż 90 dni nie podlegają obowiązkowi wizowemu. Paszport powinien być ważny minimum 6 miesięcy od chwili przekroczenia granicy. Biuro podróży Adventure Tess posiada wpis do rejestru Organizatorów Turystyki przez Marszałka Województwa Mazowieckiego (numer wpisu: 225), oraz Gwarancję Ubezpieczeniową w Signal Idiuna.

 

Sprawdź pozostałe wyprawy TUTAJ>>

 

Masz pytania? Chcesz się zgłosić na wyprawę? Pisz! 

FAQ

   

Dlaczego warto podróżować z Adventure Tess?

Wyprawy z Adventure Tess powstały z olbrzymiej pasji założycielki do podróżowania. Zanim Tess zaczęła organizować wyprawy, wybrała się w kilkuletnią podróż po krajach Ameryki Łacińskiej. Dzisiaj zabieramy Cię w podróż po ukochanych miejscach starając się, żeby były to Twoje wakacje marzeń! Zabieramy tylko małe grupy, dając możliwość poznania nowych przyjaciół. Stawiamy na wysoką jakość przekazywanej wiedzy pokazując Ci nie tylko znane atrakcje turystyczne, ale zabierając często poza utarte szlaki.

Podróżując z nami masz pełną gwarancję bezpieczeństwa. Firma Adventure Tess jest wpisana na listę Organizatorów Turystyki. Za każdą podpisaną umowę odprowadza składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Ubezpieczeniowy.

To my szukamy dla grupy wygodnych i w miarę możliwości tanich biletów. Dostajesz od nas linka do zakupu. Jeśli jednak jest Ci wygodniej, Twój bilet może kupić zaprzyjaźniona z nami agencja lotnicza, która będzie czuwała nad Twoją rezerwacją.

Czy cała grupa leci tym samym lotem?

Staramy się tak dopasować loty, żeby w miarę możliwości grupa leciała wspólnym lotem. Jeśli boisz się, że zgubisz się na lotnisku przy przesiadce, w grupie zawsze raźniej. Zazwyczaj wylatujemy z Warszawy lub Berlina. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby Uczestnik doleciał z dowolnego lotniska na świecie. Ważne jest to, aby wszyscy Uczestnicy stawili się w wyznaczonej dacie na lotnisku przylotu.

Nie ważne w jakim miejscu na ziemi mieszkasz. Możesz wylecieć z dowolnego lotniska świata. Ważne, abyśmy zobaczyli się w dniu przylotów w umówionym miejscu. Jeśli potrzebujesz pomocy przy zakupie biletów, możesz nas o tym poinformować.

Tak. Jeśli chcesz dostać fakturę, napisz nam o tym w trakcie rezerwacji wyprawy.

Cena podzielona jest na część w PLN oraz w walucie (euro/dolar).Do trzech dni po podpisaniu umowy wpłacasz nam opłatę rezerwacyjną. Pozostałą część w PLN wpłacasz do 40 dni przed datą wylotu. Kwotę w walucie przekazujesz pilotowi na po przylocie, w dniu rozpoczęcia wyprawy.

Tak, możesz bezkosztowo zrezygnować z wyprawy do 60 dni przed datą wylotu.

Rezygnacja z wyjazdu po tym terminie wiąże się z umownymi kosztami. Jeśli chcesz mieć gwarancję zwrotu kosztów, wykup UBEZPIECZENIE OD REZYGNACJI.

Tak, Twoje ubezpieczenie obejmuje zachorowanie na COVID-19 poza Polską, w trakcie podróży. Polisa obejmuje koszty leczenia i transportu.

Na bieżąco informujemy jak wygląda sytuacja związana z COVID-19.

Jeśli wyprawa zostanie odwołana z powodu pandemii, możesz zamienić wyjazd na dowolny wyjazd z naszej oferty. Jeśli nie jesteś nim zainteresowany/a, w ciągu 14 dni zwracamy Ci 100% wpłat.

Przy podpisaniu umowy wysyłamy Ci niezbędnik pomagający przygotować się do wyprawy. Znajdziesz w nim między innymi informacje, co spakować.

Większość podróżujących z nami osób to single, więc nie musisz mieć osoby towarzyszącej. Śpimy w pokojach 2-4 osobowych. Zostaniesz dokwaterowany do pokoju z innymi osobami. Dzięki temu możesz poznać nowych super znajomych.

Z Adventure Tess podróżują osoby młode duchem. Nie ważne, ile masz lat, ważne, że czujesz się młodo i odpowiada Ci nasz styl podróżowania.

Subscribe Now and Quench Your Wanderlust!

Informacje odnośnie przetwarzania danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności. Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka), w celu zapewnienia jak najlepszego jej funkcjonowania, na zasadach wskazanych w regulaminie. Czy wyrażasz na to zgodę?

You don't have permission to register