Media społecznościowe
TOP
Image Alt
Dwa oblicza

Kuba

Kuba

7500PLN / za osobę
(0 Reviews)

„Żeby zrozumieć naprawdę co znaczy czuć się Kubańczykiem, musisz narodzić się na Kubie, musisz żyć na Kubie.” Aleksander Abreu

Możesz również wybrać się na Kubę z osobą, która zakochana w wyspie pokaże Ci jej prawdziwe oblicze. 

Zapraszamy Cię na niezwykłą wyprawę w celu poznania Kuby jeszcze nieodkrytej.

Cel podróży:  Od zachodu do wschodu 

Terminy najbliższych wypraw:  

10-24.03.2022

15-29.11.2022

27.12.2022-10.01.2023

Koszt wyprawy:  7500 zł + bilet lotniczy

Rezerwacja bez ryzyka! Dostaniesz cały zwrot opłaty rezerwacyjnej w przypadku odwołania podróży z powodu pandemii. 

Dwutygodniowa wyprawa po Kubie, zmierzając w kierunku wschodzącego słońca. Przemierzymy prawie całą wyspę, by poznać różnice pomiędzy wschodem i zachodem. Pokażemy Ci Kubę bez komercyjnej ściemy  opowiadając przy tym słodko – gorzkie historie ludzi.

Będziemy żyli „al cubano” po kubańsku, odwiedzając po drodze małe plaże, klimatyczne miasteczka i wsie (gdzie będziesz mieć niepowtarzalną okazję poznania naszych kubańskich przyjaciół). W planie masa atrakcji: góry, wyprawy na rowerach, jazda konno, skręcanie cygar, nauka tańca i opalanie.

Nie pokażemy Ci samych komercyjnych plaż i hoteli, ale pomożemy o poznać prawdziwe kubańskie życie. Zasmakujesz „la vida cubana” jadąc „camion” – starą amerykańską ciężarówką przerobioną na autobus. To idealne miejsce, żeby zobaczyć, jak podróżują Kubańczycy. Wybierzemy się na przejażdżkę najbardziej popularnym środkiem transportu na wyspie „carros” – końską bryczką, udamy się w podróż oldtimerem, który od lat służy tu za taksówkę.

Wyprawa wyjątkowa, prowadzona kubańskimi historiami, niosąca za sobą nie tylko podziwianie widoków, ale również zrozumienie życia na Kubie, poprzez poznanie historii.

 • Destynacja
 • Included
  atrakcje w cenie
  opieka pilota
  śniadania
  transfery lotniskowe

Program Wyprawy

1

Dzień przylotów i transferów. W zależności od godziny przylotu czas na spacer po Hawanie nocą i kolacja (opcjonalnie).
2

Pierwszy dzień spędzimy w Hawanie. To właśnie w stolicy wyspy zaczerpniemy pierwszego kubańskiego oddechu. Zobaczymy najważniejsze zabytki kubańskiej stolicy. Skupimy się na dzielnicach Habana Vieja i Centro Habana. Po południu przejazd do Viniales.
3

Konno pojedziemy na plantacje tytoniu położone w Valle de Viniales., by zobaczyć jak zwija się słynne kubańskie cygara. Po trasie wizyta w jaskini i możliwość pływania. Nauczymy się też wyrabiania rumu (oczywiście z degustacją). Wieczorem czas na salsę!
4

Poranny spacer po okolicy, wizyta na wsi i obcowanie z Kubańczykami. Dla chętnych wizyta w pobliskich jaskiniach. Po południu powrót do Hawany i nocy przejazd do Holguin. Dalej nasze drogi zamiast po typowych szlakach turystycznych przeniosą się na wschód wyspy – El Oriente.
Przed nami przygoda – przejazd camion. Nigdy nie wiesz co się w nim wydarzy – podróżowanie z przemytnikami, lekarzami, którzy wyjeżdżają na misje do Wenezueli, by po 3 latach pracy tam otrzymać 3000 dolarów i otworzyć własny biznes, psychologiem, który studiując w ZSRR odwiedził kiedyś Polskę – to istne spektrum osobowości i niespodzianek.
5

Dzień plaży w Guardalavaca. Spędzimy ten dzień na słodkim leniuchowaniu, by nabrać sił do dalszej części szalonej wyprawy. To właśnie tam znajduje się uznana za najpiękniejszą kubańska plaża. Dla chętnych snorkeling.
6

Z dala od bumu turystycznego, jaki panuje w okolicach Hawany Oriente de Cuba codziennie walczy o przetrwanie. Im dalej na wschód wyspy, tym na drogach zamiast samochodów, więcej konnych bryczek (carros) i rowerów (bicicletas), domy zamiast z cegieł, pozbijane są z desek i wszystkiego co łatwiej znaleźć niż kupić.
Poranne plażowanie. Około południa wyjeżdżamy w kierunku Baracoa. W Baracoa nauczymy się żyć al cubano. Tam, gdzie czas nie ma znaczenia, i życie płynie wolno dowiemy się dlaczego na Kubie codziennie są czyjeś urodziny. Tam również, nasz zaprzyjaźniony kubańczyk nauczy nas kolejnych kroków salsy. Na własnej skórze przekonamy się, że Kuba to muzyka. To właśnie tu Kolumb wyszedł na ląd. Zobaczył tam naturę przepełnioną pięknem oraz różnorodność. Nad miastem góruje szczyt El Younke. W Baracoa odwiedzimy plantację kakao, gdzie wytwarza się kubańską czekoladę. Tak! Na Kubie wytwarza się czekoladę, której smak zapamiętasz do końca życia.
7

Wybierzemy się do Jumuri – małej wioski blisko Baracoa, by posłuchać opowieści z dawnych lat. Nazwa Jumuri, to krzyk. Krzych dawnych mieszkańców wyspy, którzy skakali z pobliskiej skały, woląc zginąć niż popaść w niewolę konkwistadorów, skacząc, krzyczeli: Jumuri – to krzyk ich wolności. Tam przepłyniemy łodzią pomiędzy tymi skałami, by dotrzeć do pięknej, kamienistej plaży. W mały domku na kamienistej plaży zjemy wspólnie kolację degustacyjną to jedna z niewielu okazji do spróbowania homara, żółwia, ośmiornicy, czy miejscowych ryb.Po południu wizyta na plantacji kakao.  
8

W Baracoa nauczymy się żyć al cubano. Tam, gdzie czas nie ma znaczenia, i życie płynie wolno dowiemy się dlaczego na Kubie codziennie są czyjeś urodziny. Tam również czekają na nas lekcje salsy, a dla chętnych nocne salsoteki. Na własnej skórze przekonamy się, że Kuba to muzyka.
Jedziemy do do rezerwatu El Younke, by wejść na szczyt góry, którą według podań zobaczył Kolumb po przypłynięciu na Kubę. Szlak wiedzie przez rzekę, plantacje kakao pomiędzy wielkimi paprociami, palmami i skałami wapiennymi. Ze szczytu widok na Ocean i góry.
9

Przed nami dzień kolejny dzień atrakcji. Na rowerach pojedziemy na jedną z najpiękniejszych i najbardziej dziewiczych plaż w okolicy – plaża Maguana.  W trakcie cała masa przystanków na podziwianie pięknych widoków. W nagrodę czeka na nas biały piasek i krystalicznie czysta woda. Dodatkową atrakcją jest obiad na plaży (opcjonalnie). To najbardziej odizolowana część wyspy.
10

Po drodze zajedziemy do miejsca, w którym turyści nie bywają – wizyta u kubańskich znajomych. Poznacie smak życia na Kubie. Masa niespodzianek. Po południu jedziemy do Santiago – gorącego serca Kuby. Pomimo tego, że to drugie co do wielkości kubańskie miasto, od Hawany dzieli je przepaść. Mieszkańcy Santiago to głównie Afrokubańczycy – potomkowie afrykańskich niewolników, którzy do dziś kultywują swoje wierzenia. W Santiago ulice rozbrzmiewają muzyką w dzień i w nocy.
11

W Santiago de Cuba wybierzemy się na cmentarz, gdzie znajduje się grób Fidela. Co Kubańczycy myślą o Fidelu już po jego śmierci, dowiecie się na miejscu. Zwiedzamy miasto: zatracamy się w małych uliczkach, odwiedzamy gród Fidela, dla chętnych Museo de la revolucion, proces wytwarzania najsłynniejszego kubańskiego rumu (oczywiście z degustacją na miejscu). Wybierzemy się również do najważniejszego sanktuarium na Kubie: El Cobre. Tam poznamy nie
tylko historię katolicyzmu na wyspie, ale również wierzenia Yoruba.
12

To dzień dla Was, dla wszystkich którzy chcą poznać coś więcej opcjonalnie zaplanowana wycieczka do El Cobre. Miejsce kultu afro kubańskich bogów oraz najważniejsze sanktuarium Maryjne na Kubie. Dla chętnych udział w imprezach karnawałowych. Nocny przejazd do Trynidad.
13

Trynidad to najpiękniejsze kolonialne miasto, nie tylko Kuby, ale również całej Ameryki Łacińskiej nie bez powodu ulubione przez turystów. Brukowane, wąskie uliczki i piękne kolonialne domy pamiętają jeszcze czasy hiszpańskich kolonizatorów.
jest perłą architektury kubańskiej. Kolorowe, brukowane uliczki. Będziemy mogli usiąść sobie w małej knajpce popijając canchancahra (tradycyjny kubański drink). Będzie czas na zwiedzanie
o kolonialne miasteczko
miasta, plażowanie i nocne tańce w słynnej Casa de la musica.
Istnieje możliwość wydłużenia wyjazdu o pobyt w hotelu przy plaży.
14

Oczywiście nie ominiemy karaibskich plaż. W okolicach Trinidadu mamy dzień plażowania! Jasny piasek, krystalicznie czysta woda i drinki z palemką. To nasz dzień na nabranie energii na dalszą podróż. Po południu powrót do Hawany.
15

Wylot
Styl wyprawy:
KUBA – pura vida cubana. Prawdziwe życie na Kubie, bez turystycznej otoczki, jednak z akcentem na piękne miejsca, Będziemy prowadzeni prze ludzkie historie, rajskie plaże i dźwięki muzyki, która zaprowadzi nas aż do Santiago de Cuba – najbardziej roztańczonego miasta na Kubie. Salsa! Kuba jest tańcem i muzyką. Nie przekonacie się o tym na parkiecie szkoły tańca, ale tam gdzie rozgrzane kubańskie ciała wyrażają swoją miłość do muzyki i tańca.  Tańczenia będzie dużo, ale nie martw się, nawet jeśli jeszcze nie tańczysz, gwarantujemy wsparcie przez cały czas. Będziemy podążali za „Casas de Musica” domami muzyki”, gdzie co noc, Kubańczycy, bez względu na wiek, od małego dziecka, aż do 80-letniego staruszka, zbierają, się żeby wspólnie dzielić się swoją największą pasją. Kondycja! Nie będziemy chodzili z plecakami,  będziemy zrzucali je w kwaterach, jednak samego chodzenia trochę będzie. Przygotuj się również na wejście na szczyt El Younke (Jeśli nie chcesz wchodzić na szczyt, możliwe atrakcje zastępcze).
Noclegi:
Śpimy w Casas Particulares – kubańskich domach. Do dyspozycji pokoje 3-4 osobowe (z pojedynczymi i podwójnymi łóżkami, istnieje możliwość dopłaty do pokoju 2-osobowego). Dzięki temu będziemy mogli od środka zobaczyć kubańskie życie, poznać  zwyczaje i porozmawiać. W trakcie długich przejazdów po wyspie (2 noce), spędzimy w autobusach. Nie obawiaj się ich, po każdym takim przejeździe kolejny dzień będzie spokojniejszy, z możliwością wypoczynku.
Transport:
Przemieszczamy się typowo po Kubańsku: camiones, taxi colectivo, carros, stare auta, autobusy. To jedna z niewielu oferowanych na rynku wypraw, która daje możliwość przemieszczania się kubańskim transportem i dająca możliwość poznania Zachodu oraz Wschodu wyspy.
Pilot:
Wyprawę na Kubę poprowadzę osobiście (Teresa Chudecka). Jestem podróżniczką zakochaną w latynoskich rytmach. W poszukiwaniu tańca przemierzyłam Amerykę Południową, karaibskie wyspy i Europę. Zamiłowana w backpackierskim stylu życia i zauroczona Kubą pokażę Ci wyspę owianą legendami z całkiem innej perspektywy. Opowiem historie, których nie znajdziesz  przewodniku. Na Kubę wracam, jak do domu. Jak stwierdził celnik, kiedy wyjeżdżałam z Kuby – znasz wyspę dużo lepiej, niż większość Kubańczyków.
Więcej znajdziesz w zakładce O MNIE   Dla kogo wyprawa?
Dla kobiet i mężczyzn – szukających nie tylko przygody, ale chcących poznać prawdziwe oblicze Kuby.  Podróżników, którzy nie szukają wczasów All Inclusive, ale maja ochotę na podróż do przeszłości pełnej kubańskich absurdów. Dla fanów filmowania i fotografii, bo Oriente de Cuba, to widoki zapierające dech w piersiach.
Więcej informacji o wyprawach organizowanych przez Adventure Tess TUTAJ>>      Ilość uczestników:  do 12     Mała, kameralna grupa sprawi, że poczujesz się jak podróżując z przyjaciółmi.   Koszt wyprawy:  2900 zł +  1000 euro + bilet lotniczy     Koszt biletu lotniczego: ok  2000 zł – 3500 zł  

Rezerwacja miejsca na wyjazd

Warunkiem rezerwacji jest dokonanie wpłaty rezerwacyjnej (500 zł). Kolejna wpłata w PLN płatna do 30 dni przed wylotem. Pozostała kwota 1000 euro przekazywana w gotówce na Kubie po przylocie.

Terminy wypraw:

10-24.03.2022

15-29.11.2022

27.12.2022-10.01.2023

Rezerwacja bez ryzyka! Dostaniesz cały zwrot opłaty rezerwacyjnej w przypadku odwołania podróży z powodu pandemii.    Cena zawiera
 • noclegi w casa particular (pokoje 3-4 osobowe)
 • śniadania (w casas particulares lub na mieście)
 • transfery lotniskowe  (jeden wspólny dla grupy)
 • wszystkie transporty do miast
 • autorski program wyprawy
 • opiekę pilota
 • atrakcje na miejscu (wypożyczenie rowerów, wstęp do rezerwatu el Younke z przewodnikiem, godzinną przejażdżkę oldtimerem po Hawanie, przejażdżkę bryczką, wizytę na plantacji kakao, przepłynięcie łódką kanionu Youmuri, wizytę w Parku Narodowym Valle de Viniales  wraz z przejażdżką konną, nauką zwijania cygar, godzinną lekcję salsy)
 • opłatę składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • ubezpieczenie podróżne NNW Signal Iduna Economy
 • niespodzianki
 • niezapomnianą przygodę
Cena nie zawiera
 • biletu lotniczego do Hawany
 • obowiązkowej karty turysty (koszt 125 zł)- w razie potrzeby pomagamy w zakupie
 • pozostałego wyżywienia (około 5-25 euro dziennie)
 • napiwków
 • dojazdu do plaż na obrzeżach miast, o ile będzie taka potrzeba
 • dodatkowych atrakcji dla chętnych
 • testu covid 19 jeśli nie posiadasz certyfikatu szczepienia

Subscribe Now and Quench Your Wanderlust!

Informacje odnośnie przetwarzania danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności. Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka), w celu zapewnienia jak najlepszego jej funkcjonowania, na zasadach wskazanych w regulaminie. Czy wyrażasz na to zgodę?

You don't have permission to register