Media społecznościowe
TOP
Image Alt
Dwa oblicza

Kuba

Kuba

7900PLN / za osobę
(8 Reviews)

„Żeby zrozumieć naprawdę co znaczy czuć się Kubańczykiem, musisz narodzić się na Kubie, musisz żyć na Kubie.”Aleksander Abreu

Możesz również wybrać się na Kubę z osobą, która zakochana w wyspie pokaże Ci jej prawdziwe oblicze. 

Zapraszamy Cię na niezwykłą wyprawę w celu poznania Kuby jeszcze nieodkrytej.

Cel podróży:  Od zachodu do wschodu 

TERMINY:  

30.11 – 14.12.2024 

27.12.2024 – 10.01.2025 Sylwester na Kubie

 

Sprawdź nasze pozostałe wyprawy: Gwatemala, Meksyk, Peru. Szczegóły TUTAJ>>

Rezerwacja bez ryzyka! Dostaniesz cały zwrot opłaty rezerwacyjnej w przypadku odwołania podróży z powodu pandemii. 

Dwutygodniowa wyprawa po Kubie, zmierzając w kierunku wschodzącego słońca. Przemierzymy prawie całą wyspę, by poznać różnice pomiędzy wschodem i zachodem. Pokażemy Ci Kubę bez komercyjnej ściemy  opowiadając przy tym słodko – gorzkie historie ludzi.

Będziemy żyli „al cubano” po kubańsku, odwiedzając po drodze małe plaże, klimatyczne miasteczka i wsie (gdzie będziesz mieć niepowtarzalną okazję poznania naszych kubańskich przyjaciół). W planie masa atrakcji: góry, wyprawy na rowerach, jazda konno, skręcanie cygar, nauka tańca i opalanie.

Nie pokażemy Ci samych komercyjnych plaż i hoteli, ale pomożemy o poznać prawdziwe kubańskie życie. Zasmakujesz „la vida cubana” jadąc „camion” – starą amerykańską ciężarówką przerobioną na autobus. To idealne miejsce, żeby zobaczyć, jak podróżują Kubańczycy. Wybierzemy się na przejażdżkę najbardziej popularnym środkiem transportu na wyspie „carros” – końską bryczką, udamy się w podróż oldtimerem, który od lat służy tu za taksówkę.

Wyprawa wyjątkowa, prowadzona kubańskimi historiami, niosąca za sobą nie tylko podziwianie widoków, ale również zrozumienie życia na Kubie, poprzez poznanie historii.

 

Zobacz film z podróży na Kubę

Hawana

To nie jest typowa stolica. To podróż w czasie. Hawana jest skansenem Kuby. Piękne, kolonialne kamienice znajdują się tuż obok walących się budynków, stare chevrolety przejeżdżają obok nowoczesnych aut. To mieszanka całego kraju. Miasto które się albo kocha, albo nienawidzi. My spróbujemy je pokochać. Poznamy nie tylko te bardziej znane zabytki, ale też mniej uczęszczane zakątki. Przed nami trochę chodzenia, bo właśnie tak, najlepiej poczuć klimat tego niezwykłego miasta. Zwiedzimy: Habana Vieja – stara, dzielnica Hawany w której znajdują się najważniejsze zabytki: capitolio, opera Plaza Vieja, paseo del Prado. Odwiedzimy miejsca znane przez Hemingway: hotel w którym mieszkał, La Floridita, czy la Bodegita del Medio. Poczujemy wiatr we włosach jeżdżąc zabytkowym autem po byłej luksusowej dzielnicy Vedado. 


Valle de Vinales

Nie  bez powodu polski pisarz, powiedział, że po zobaczeniu mogotów, można już umierać. Te wapienne góry wyrastające z równiny porośniętej tytoniem tworzą niezapomniane widoki. Przed nami wycieczka konna po plantacjach tytoniu i okolicznych jaskiniach.

 

 


Guardalavaca

Jedna z rajskich plaż w XVII wieku była schronieniem dla piratów. W XX wieku stała się jedną z destynacji turystycznych. Dla nas to czas na relaks na białym piasku i kąpiel w krystalicznej wodzie.

 

 

 


Baracoa

To najbardziej odizolowana część wyspy. To właśnie tu Kolumb wyszedł na ląd. Zobaczył tam naturę przepełnioną pięknem oraz różnorodność. Nad miastem góruje szczyt El Younke. Przed nami wejście na szczyt, ścieżką wiodącą przez dżunglę.

 

 

 

 


Kanion Jumuri

Mała wioska blisko Baracoa. Tam przepłyniemy łodzią pomiędzy tymi skałami, by dotrzeć do pięknej, kamienistej plaży. Odwiedzimy plantację kakao, gdzie wytwarza się kubańską czekoladę.

 

 

 

 

 


Plaża Maguana

Dziewicza plaża położona pomiędzy palmami kokosowymi. To będzie dzień aktywności połączonej ze słodkim leniuchowaniem i najlepszym na Kubie mojito. Na plażę pojedziemy na rowerach mijając po drodze małe wioski i piękne góry. 

 

 

 

 

 


Santiago de Cuba

To nie tylko muzyczna stolica Kuby, oraz miasto w którym można spotkać najwięcej afrokubańczyków, Santiago de Cuba odegrało ważną rolę w rewolucji kubańskiej. Tutaj pochowane są najważniejsze osoby w historii Kuby, Jose Marti, czy Fidel Castro. Spotkanie z santerią i synkretyzmem kubańskim. 

 

 

 

 


Trynidad

Kolonialne, kolorowe miasteczko położone w okolicy morza. Co noc w Casa de Musica rozbrzmiewają dźwięki salsy. Dla chętnych plażowanie lub jazda konno.

 

 

 

 

 

Biuro podróży Adventure Tess posiada wpis do rejestru Organizatorów Turystyki przez Marszałka Województwa Mazowieckiego (numer wpisu: 225),oraz Gwarancję Ubezpieczeniową w Signal Idiuna.

 • W cenie
  atrakcje w cenie
  opieka pilota
  śniadania
  transfery lotniskowe

Program Wyprawy

1

Przylot

Dzień przylotów i transferów. W zależności od godziny przylotu czas na spacer po Hawanie nocą i kolacja (opcjonalnie).
2

Hawana

Pierwszy dzień spędzimy w Hawanie. To właśnie w stolicy wyspy zaczerpniemy pierwszego kubańskiego oddechu. Zobaczymy najważniejsze zabytki kubańskiej stolicy. Skupimy się na dzielnicach Habana Vieja i Centro Habana. Po południu przejazd do Viniales.
3

Valle de Viniales

Konno pojedziemy na plantacje tytoniu położone w Valle de Viniales., by zobaczyć jak zwija się słynne kubańskie cygara. Po trasie wizyta w jaskini i możliwość pływania. Nauczymy się też wyrabiania rumu (oczywiście z degustacją). Wieczorem czas na salsę!
4

Valle de Viniales - Hawana - Holguin

Poranny spacer po okolicy, wizyta na wsi i obcowanie z Kubańczykami. Dla chętnych wizyta w pobliskich jaskiniach. Po południu powrót do Hawany i nocy przejazd do Holguin. Dalej nasze drogi zamiast po typowych szlakach turystycznych przeniosą się na wschód wyspy – El Oriente.
Przed nami przygoda – przejazd camion. Nigdy nie wiesz co się w nim wydarzy – podróżowanie z przemytnikami, lekarzami, którzy wyjeżdżają na misje do Wenezueli, by po 3 latach pracy tam otrzymać 3000 dolarów i otworzyć własny biznes, psychologiem, który studiując w ZSRR odwiedził kiedyś Polskę – to istne spektrum osobowości i niespodzianek.
5

Guardalavaca

Dzień plaży w Guardalavaca. Spędzimy ten dzień na słodkim leniuchowaniu, by nabrać sił do dalszej części szalonej wyprawy. To właśnie tam znajduje się uznana za najpiękniejszą kubańska plaża. Dla chętnych snorkeling.
6

Oriente de Cuba - Baracoa

Z dala od bumu turystycznego, jaki panuje w okolicach Hawany Oriente de Cuba codziennie walczy o przetrwanie. Im dalej na wschód wyspy, tym na drogach zamiast samochodów, więcej konnych bryczek (carros) i rowerów (bicicletas), domy zamiast z cegieł, pozbijane są z desek i wszystkiego co łatwiej znaleźć niż kupić.
Poranne plażowanie. Około południa wyjeżdżamy w kierunku Baracoa. W Baracoa nauczymy się żyć al cubano. Tam, gdzie czas nie ma znaczenia, i życie płynie wolno dowiemy się dlaczego na Kubie codziennie są czyjeś urodziny. Tam również, nasz zaprzyjaźniony kubańczyk nauczy nas kolejnych kroków salsy. Na własnej skórze przekonamy się, że Kuba to muzyka. To właśnie tu Kolumb wyszedł na ląd. Zobaczył tam naturę przepełnioną pięknem oraz różnorodność. Nad miastem góruje szczyt El Younke. W Baracoa odwiedzimy plantację kakao, gdzie wytwarza się kubańską czekoladę. Tak! Na Kubie wytwarza się czekoladę, której smak zapamiętasz do końca życia.
7

Jumuri

Wybierzemy się do Jumuri – małej wioski blisko Baracoa, by posłuchać opowieści z dawnych lat. Nazwa Jumuri, to krzyk. Krzych dawnych mieszkańców wyspy, którzy skakali z pobliskiej skały, woląc zginąć niż popaść w niewolę konkwistadorów, skacząc, krzyczeli: Jumuri – to krzyk ich wolności. Tam przepłyniemy łodzią pomiędzy tymi skałami, by dotrzeć do pięknej, kamienistej plaży. W mały domku na kamienistej plaży zjemy wspólnie kolację degustacyjną to jedna z niewielu okazji do spróbowania homara, żółwia, ośmiornicy, czy miejscowych ryb. Po południu wizyta na plantacji kakao.  
8

El Younke

Jedziemy do do rezerwatu El Younke, by wejść na szczyt góry, którą według podań zobaczył Kolumb po przypłynięciu na Kubę. Szlak wiedzie przez rzekę, plantacje kakao pomiędzy wielkimi paprociami, palmami i skałami wapiennymi. Ze szczytu widok na Ocean i góry.
9

plaża Maguana

Przed nami dzień kolejny dzień atrakcji. Na rowerach pojedziemy na jedną z najpiękniejszych i najbardziej dziewiczych plaż w okolicy – plaża Maguana.  W trakcie cała masa przystanków na podziwianie pięknych widoków. W nagrodę czeka na nas biały piasek i krystalicznie czysta woda. Dodatkową atrakcją jest obiad na plaży (opcjonalnie). To najbardziej odizolowana część wyspy.
10

Santiago de Cuba

Po drodze zajedziemy do miejsca, w którym turyści nie bywają – wizyta u kubańskich znajomych. Poznacie smak życia na Kubie. Masa niespodzianek. Po południu jedziemy do Santiago – gorącego serca Kuby. Pomimo tego, że to drugie co do wielkości kubańskie miasto, od Hawany dzieli je przepaść. Mieszkańcy Santiago to głównie Afrokubańczycy – potomkowie afrykańskich niewolników, którzy do dziś kultywują swoje wierzenia. W Santiago ulice rozbrzmiewają muzyką w dzień i w nocy.
11

Santiago de Cuba

W Santiago de Cuba wybierzemy się na cmentarz, gdzie znajduje się grób Fidela. Co Kubańczycy myślą o Fidelu już po jego śmierci, dowiecie się na miejscu. Zwiedzamy miasto: zatracamy się w małych uliczkach, odwiedzamy gród Fidela, dla chętnych Museo de la revolucion, proces wytwarzania najsłynniejszego kubańskiego rumu (oczywiście z degustacją na miejscu). Wybierzemy się również do najważniejszego sanktuarium na Kubie: El Cobre. Tam poznamy nietylko historię katolicyzmu na wyspie, ale również wierzenia Yoruba.
12

El Cobre

To dzień dla Was, dla wszystkich którzy chcą poznać coś więcej opcjonalnie zaplanowana wycieczka do El Cobre. Miejsce kultu afro kubańskich bogów oraz najważniejsze sanktuarium Maryjne na Kubie. Dla chętnych udział w imprezach karnawałowych. Nocny przejazd do Trynidad.
13

Trynidad

Trynidad to najpiękniejsze kolonialne miasto, nie tylko Kuby, ale również całej Ameryki Łacińskiej nie bez powodu ulubione przez turystów. Brukowane, wąskie uliczki i piękne kolonialne domy pamiętają jeszcze czasy hiszpańskich kolonizatorów. Jest perłą architektury kubańskiej. Kolorowe, brukowane uliczki. Będziemy mogli usiąść sobie w małej knajpce popijając canchancahra (tradycyjny kubański drink). Będzie czas na zwiedzanie tego kolonialnego miasteczka, plażowanie i nocne tańce w słynnej Casa de la musica. Istnieje możliwość wydłużenia wyjazdu o pobyt w hotelu przy plaży.
14

Trynidad - Hawana

Oczywiście nie ominiemy karaibskich plaż. W okolicach Trinidadu mamy dzień plażowania! Jasny piasek, krystalicznie czysta woda i drinki z palemką. To nasz dzień na nabranie energii na dalszą podróż. Po południu powrót do Hawany.
15

Wylot

Wylot do Polski
10.0
Superb
Rating 0
Jedzenie 0
Organizacja 0
Przygoda 0
 • Rafał

  Kuba 2019 – dla romantyków, spragnionych przygody, chłonnych salsy, w jedzeniu i piciu, potrzebujących luzu i oddechu.
  Wyprawa zgodna z oczekiwaniami i zapowiedzią, chyba nie dla wszystkich – bez obsługi all-inclusive ale co ważniejsze z poczuciem strefy komfortu i bezpieczeństwa przez cały czas.
  Naprawdę można dotknąć Kuby w całej krasie takiej jaka ona jest bez zbędnego turystycznego wizerunku. Nic tak nie daje się poznać jak kontakt z przypadkowo spotkanymi ludźmi, ich opowieści zachowania, gesty. Nieoczekiwane zdarzenia zapewnione. Jeśli dodamy do tego historię, architekturę prawdziwe uliczne życie, kuchnię, samochody, muzykę – nic więcej nie trzeba.
  Polecam Kubę w całej okazałości póki jeszcze jest pierwotna, a nikt nie będzie zawiedziony.
  Warunek – pozytywne nastawienie, włączenie luzu i maniany. Kuba da CI tyle, ile sam jesteś w stanie przyjąć. Nie trzeba wszystkiego rozumieć, w żadnym wypadku nie oceniać, tylko dać się ponieść, absolutnie niezbędne. Tu nikt się nie będzie czuł jak obcy i nikt go tak nie potraktuje.
  Całą sferę biznesową bierze na siebie Teresa i chwała jej za to, tak więc tylko bawić się i pochłaniać.
  Organizacja perfekcyjna – intensywność wyprawy dobrana idealnie, wszystko warto zobaczyć, dotknąć, zatańczyć.
  Jeśli ktoś chce poczuć co znaczy życzliwość i bycie wśród szczęśliwych ludzi nie mających za wiele to jest wspaniałe miejsce, na odnalezienie się i zweryfikowanie swoich własnych potrzeb.

  Rating Jedzenie Organizacja Przygoda
  10 marca 2022 at 02:31
 • Kasia

  Ja mawiała Mama Forresta Gumpa „życie jest jak pudełko czekoladek – nigdy nie wiadomo co Ci się trafi” – smak czekoladki, która mi (nam) się trafiła w postaci podróży z Tess przez Kubę zapamiętamy na zawsze! To były cudne 2 tygodnie!!! – cudne, bo…
  – to był bardzo aktywny urlop, a taki lubię najbardziej
  – Tess jest niezwykle czarującą osobą, która zaraża uśmiechem, z którą chce się być…
  – na Kubie, gdzie ciągle czegoś brakuje, Tess załatwi wszystko – taxi pomimo że nie ma benzyny, camion, który zaraz odjeżdża, autobus na który bilet trzeba kupić odpowiednio wcześnie, pyszny obiad na wsi pomimo, że tu i tam nie ma jedzenia…
  – Tess czyta w myślach – ledwo zdążyliśmy pomyśleć o rumie, a Ona zjawiała się z butelką… i to co rusz nowego, którego jeszcze nie smakowaliśmy:)
  – towarzyszyła nam muzyka kubańska – jedyna w swoim rodzaju… i poruszaliśmy się w rytmie salsy (najbardziej Tess, my ledwo co podjęliśmy próby)
  … i tak bym mogła wymieniać… żałując jedynie, że muszę o tym pisać w czasie przeszłym…
  POLECAM KAŻDEMU KTO NIE STRZELA FOCHA I KTO CHCE PRZEŻYĆ FANTASTYCZNĄ PRZYGODĘ W FANTASTYCZNYM MIEJSCU I Z MEGA-FANTASTYCZNĄ PRZEWODNICZKĄ

  Rating Jedzenie Organizacja Przygoda
  10 marca 2022 at 02:32
 • Kasia

  Gdybym miała opisać jednym zdaniem wyprawę na Kubę z Tess to byłoby to: KUBA – pura vida cubana (tak „ściągnięte” z opisu wyprawy).

  Życie na Kubie na pewno nie jest łatwe. Jest to jeden z tych krajów gdzie jadąc warto mieć nastawienie: „Nie oczekuj niczego, bądź gotów na wszystko*.” (*George Leonard) Czas płynie tam inaczej i nie ma wielu rzeczy do których jesteśmy przyzwyczajeni. Ale jeżeli jesteś otwarty na poznawanie „innego” na pewno Ci się spodoba. Mnie Kuba zauroczyła pięknem krajobrazów i energią mieszkańców. I na pewno duża w tym zasługa Tess.

  Z czystym sumieniem daję ✳️✳️✳️✳️✳️
  Za zachowanie dobrych proporcji pomiędzy przygodą, podziwianiem widoków, poznawaniem ludzi ale też historii Kuby (krótko i treściwie przy tym ciekawie) i odpoczynkiem na plaży.
  Ale przede wszystkim za postawę Tess, jej zaangażowanie, spokój, uśmiech, ogarnianie wszystkiego w zmieniających się okolicznościach, konsekwencję w negocjacjach (szacun naprawdę), wrażliwość na innych ludzi i pomaganie im na ile się da.
  No i jeszcze salsa! Kuba to przecież taniec i muzyka. Tylko trzeba wiedzieć gdzie tego szukać. Widzieliście jak Tess tańczy? Od razu widać, że zna się na rzeczy I ten prywatny prawie koncert w „Casa de tradicion” w Santiago de Cuba na pewno na długo zostanie w mojej pamięci.

  Jeżeli chcesz tylko poleżeć na plaży w kurortach z all inclusive nie idź tą drogą Ale jeśli lubisz aktywny wypoczynek i chcesz poznać Kubę nie wahaj się ani chwili.

  Rating Jedzenie Organizacja Przygoda
  10 marca 2022 at 02:33
 • Amanda

  Polecam Kubę każdemu kto chce w swoim życiu docenić to co ma po wyprawie na Kubę uważam ze naprawdę każdy powinien cieszyć się w życiu każda chwila
  Sama wyprawa z Tess ? Nic bym nie zmieniła ! Potrafi na prawdę wszystko bardzo fajnie ogarnąć jest wiecznie uśmiechnięta i daje pozytywna energię ! Potrafi reagować na każda sytuacje :)! Tak – ZAŁATWIŁA MI KUBAŃCZYKA KTÓRY JECHAŁ ZE NNA NA KONIU BO SAMA SIĘ BAŁAM !:D
  Polecam z czystym sumieniem w 100%!!! I jak tylko mnie zabierze to z chęcią zobaczę z nią Meksyk ❤️

  Rating Jedzenie Organizacja Przygoda
  10 marca 2022 at 02:33
 • Maria

  Prawdą jest niewątpliwie,że dlugo można by się rozwodzić nad fenomenem Kuby – tu podzielam opinie z pozostałych komentarzy.
  Kuby trzeba pragnąć, otworzyc się na nią bez zbędnych wyobrażeń przed wylotem – dać się zaskoczyć, a Kuba z pewnością nie pozostawi nikogo w niedosycie owych zaskoczeń.
  Wyprawa jako całość – moim zdaniem optymalny pomysł na ten kierunek. Wiedza, doświadczenie i ponad przeciętne kompetencje w relacjach międzyludzkich u Tess sprawiają, że uczestnik może totalnie wyłączyć się z myślenia o sprawach organizacyjnych, których zawsze w podróży jest mnóstwo, a na Kubie to już ” level hard”.
  Poziom organizacji , dbałości o szczegóły, dodatkowe informacje , bycie z grupą na 100% to czynniki, które wyróżniają Organizatorkę dając możliwość zatopienia się w pełni na byciu tu i teraz, na przyglądaniu się kubańskiej rzeczywistości , chłonięcie wszystkiego co wokół.. a dzieje się dużo !
  Tess zna wyspę jak mało kto, to widać i czuć na każdym kroku. Potrafi sprawnie reagować na zmieniające się okoliczności , znajduje rozwiązania zanim grupa się zorientuje, że coś mogło pójść nie tak. To daje maksimum komfortu przeżywania podróży.
  Polecam każdemu, wyspa jest wspaniała, Tess – pełna profeska, a jako bonus – poznanie świetnych ludzi, którzy czują bluesa – razem to przepis na niesamowitą przygodę !

  Rating Jedzenie Organizacja Przygoda
  10 marca 2022 at 02:40
 • Iwona

  Cuba del Oriente To była wyjątkowa wyprawa

  Do grupy dołączyłam w sposób dość przypadkowy, szukając pomysłu na ciekawy wyjazd.

  Dotychczas korzystałam z ofert dużych biur, biur specjalistycznych lub organizowałam swoje wyjazdy sama. Nieznajomość j. hiszpańskiego była jednym z powodów, dla których zdecydowałam się dołączyć do wyprawy, która miała już nietuzinkowy program. To bowiem zdejmowało ze mnie czasochłonną organizację i logistykę. Wybierając się w podróż z Teresą nic o niej wcześniej właściwie nie wiedziałam ale urzekł mnie jej blog i program jaki proponowała. Zapowiadała się podróż z pasjonatką regionu. I taka była.
  To czego doświadczyłam w trakcie wyprawy, którą poprowadziła Tess, znacząco przekroczyło moje oczekiwania. To co w ramach programu i niespodzianek zapewniła nam organizatorka, to było creme de la creme prawdziwej Kuby .
  Imponująca kolekcja ciekawych muzealnych środków transportu, rozmowy z prawdziwymi Kubankami i Kubańczykami – idealne dla osób uczących się hiszpańskiego, kluby i muzyka, salsa dla początkujących i zaawansowanych, rum i mohito, trekking, zwiedzanie, przejażdżki rowerowe i konne delektowanie się jedzeniem, aktywny wypoczynek, kąpiele i plażowanie, masaże, nocne rozmowy, godziny śmiechu i dobrej zabawy, dla aktywnych i delektujących się z życiem. Jedzenie w podłych i dobrych knajpach.

  Tess do perfekcji zapanowała nad logistyką wyprawy nawet wtedy gdy zawodziły wcześniejsze rezerwacje. O nic nie musieliśmy się martwić, wszystko zorganizowała.
  Nieformalna wyprawa pozwoliła mi zobaczyć prawdziwe oblicze Kuby. Dzięki podróży w małej grupie z wyjątkowymi zdolnościami interpersonalnymi Teresy byliśmy blisko ludzi, kultury i prawdziwego życia – codzienności na Kubie. To zupełnie inna perspektywa niż ta, którą można zazwyczaj zobaczyć na zorganizowanych przez biuro wycieczkach z komfortowymi przejazdami, noclegami w hotelach poza centrum i zakazem wstępu dla mieszkańców, w dużej grupie z pełną standaryzacją obsługi oraz wysokimi oczekiwaniami uczestników….
  Wyprawa z Tess jest dla ludzi z poczuciem humoru, młodych duchem i gotowych na opuszczenie na ok. 2 tyg swoich komfortowych mieszkań na rzecz tych, które pamiętamy z lat 70 i 80, otwartych na doświadczenie wszystkich absurdów takich jak brak jajek, pieczywa, mąki, Internetu, wody, dwóch walut, sklepów z pustymi hakami lub 3 produktami….. braku wody, energii etc. Wisienką na torcie były niemalże codzienne „muzealnymi” samochodami, każdy inny i każdy w innym kolorze jakby kolor miał znaczenie ale na Kubie chyba właśnie ma.

  Rating Jedzenie Organizacja Przygoda
  10 marca 2022 at 02:41
 • Daria

  Wspanialych i dobrych ludzi należy doceniać, więc chce się z wami czymś podzielić.

  Chcąc zaczac odkrywać na nowo siebie i otaczający mnie świat poszukiwalam online miejsc na samotna, zresztą pierwsza dla mnie wyprawę. Zupełnie przez przypadek, a może wcale nie, kto to wie, trafiłam na bloga Adveture Tess na którym opisywała jedna z autorskich wypraw na Kubę. Opis bardzo mi się spodobał, gdyż nie była to typowa wycieczka z biur podróży, ale propozycja zapoznania się z prawdziwą wyspą.

  Muszę Wam powiedzieć że żaden z tych opisów i tak nie oddaje w pełni tego czego doświadczyłam w ciągu tych wspaniałych dwóch tygodni na Kubie.

  Tess Chudecka nie jest jakimś tam przewodnikiem, organizatorem czy zwykłym opiekunem wycieczek, w niej Kuba oraz salsa zakorzenily się głęboko i na zawsze. Między nią a wyspą można wręcz poczuć prawdziwą bezwarunkowa miłość.
  Teresa żyje z tą wyspą, jej obyczajami czy mieszkańcami w pełnej symbiozie dzieki czemu mogłam poznać prawdziwą Kubę. Kubę daleka od turystycznych atrakcji czy szlaków, wyspę biedna ale roztanczona, zniszczona ale kolorowa. Dwa tygodnie pełne przygód, nieoczekiwanych zwrotów akcji, a każdy dzien był lepszy od poprzedniego. Teresa jest osoba o przyjaznym usposobieniu, pozytywna, zabawna oraz bardzo otwarta a przy tym niesamowicie profesjonalna, wyprawa pod jej patronatem to istna przyjemność.

  Polecam serdecznie autorskie wyprawy z Teresą, ja mogłabym pojechać z tą kobietą na koniec świata i jeszcze dalej. Jeśli mi finanse pozwolą to na każdą następną wyprawę w nowe miejsca na świecie napewno się z nią udam. A na Kubę kiedyś wrócę, może nawet odważę się sama.

  Jeśli chcesz przeżyć prawdziwą przygodę, sprawdzić siebie, zobaczyć zupełnie inna prawdziwa rzeczywistość nie zastanawiaj się ani chwili z nią to jest możliwe. Nie licz na wygody ale na przygody Ja zaczelam od Kuby i już planuję oraz czekam na więcej!

  Teresa, bardzo Ci dziękuję za te dwa tygodnie na Kubie, Twoje zaangażowanie i piękna duszę.

  Rating Jedzenie Organizacja Przygoda
  10 marca 2022 at 02:44
 • Tomasz

  KUBA. Od dawna marzyłem o wyjeździe na Kubę. Ale takim, by poznać ten kraj i prawdziwe życie Kubańczyków w tym jednym z ostatnich bastionów komunizmu. Nie interesowało mnie żadne „all inclusive” w wyizolowanym hotelu, czy objazdówki po oklepanych trasach z tłumami turystów. Chciałem zobaczyć prawdziwą Kubę z jej biedą, nocnym życiem, poznać codzienność zwykłych ludzi, ich stosunek do otaczającej ich dziwacznej rzeczywistości, która nie tak dawno była też i naszą codziennością. Bardzo spodobał mi się plan i pomysł autorstwa Teresy, by żyć i podróżować jak autochton. Połączony z niewygodami, ale to było dokładnie to, o co mi chodziło. Przeczytałem parę książek poleconych przez Teresę. Byłem tak napalony, że zacząłem się obawiać czy moje nadzieje i wyobraźnia nie spowodują rozczarowania. Często tak bywa jak oczekiwania i wyobrażenia są wybujałe.
  Teraz po paru tygodniach, gdy ochłonąłem mogę wydać wyważoną recenzję.
  JESTEM ZACHWYCONY.
  Wszystkich znajomych zamęczam opowieściami o dzikiej Kubie, jej przyrodzie i klimacie. Nie tyle zwrotnikowym, co żywego skansenu – coś jak PRL z przełomu 80-tych i 90-tych lat, ale z Kubańskim radosnym podejściem do życia, salsą, nocnymi klubami, gościnnością i bezpośredniością tych biednych, a mimo to pogodnych i niezwykle przyjaznych ludzi.
  Teresa pokazała o wiele więcej tego niezwykłego kraju niż się spodziewałem. Bez jej towarzystwa i kubańskich przyjaciół nie byłoby to możliwe, choćbym spędził na tej egzotycznej ze wszech miar wyspie nawet kilka miesięcy.
  To była najfajniejsza wyprawa w jakiej uczestniczyłem, choć w wielu egzotycznych miejscach już byłem.
  Teraz czas na Peru – ale TYLKO z Teresą!!!
  Wyprawy z Nią są dla podróżników koneserów
  Tomasz

  Rating Jedzenie Organizacja Przygoda
  10 marca 2022 at 02:48

Post a Comment

Styl wyprawy:
KUBA – pura vida cubana. Prawdziwe życie na Kubie, bez turystycznej otoczki, jednak z akcentem na piękne miejsca, Będziemy prowadzeni prze ludzkie historie, rajskie plaże i dźwięki muzyki, która zaprowadzi nas aż do Santiago de Cuba – najbardziej roztańczonego miasta na Kubie. Salsa! Kuba jest tańcem i muzyką. Nie przekonacie się o tym na parkiecie szkoły tańca, ale tam gdzie rozgrzane kubańskie ciała wyrażają swoją miłość do muzyki i tańca.  Tańczenia będzie dużo, ale nie martw się, nawet jeśli jeszcze nie tańczysz, gwarantujemy wsparcie przez cały czas. Będziemy podążali za „Casas de Musica” domami muzyki”, gdzie co noc, Kubańczycy, bez względu na wiek, od małego dziecka, aż do 80-letniego staruszka, zbierają, się żeby wspólnie dzielić się swoją największą pasją. Kondycja! Nie będziemy chodzili z plecakami,  będziemy zrzucali je w kwaterach, jednak samego chodzenia trochę będzie. Przygotuj się również na wejście na szczyt El Younke (Jeśli nie chcesz wchodzić na szczyt, możliwe atrakcje zastępcze).

Loty:

Nasi agenci lotniczy kupują dla Was bilety. Można też kupić bilet samodzielnie, po potwierdzeniu przez nas grupy i lotu. Grupa leci z Warszawy, ale możesz dolecieć z dowolnego lotniska i kraju!
Noclegi:
Śpimy w Casas Particulares – kubańskich domach. Do dyspozycji pokoje 3-4 osobowe (z pojedynczymi i podwójnymi łóżkami, istnieje możliwość dopłaty do pokoju 2-osobowego). Dzięki temu będziemy mogli od środka zobaczyć kubańskie życie, poznać  zwyczaje i porozmawiać. W trakcie długich przejazdów po wyspie (2 noce), spędzimy w autobusach. Nie obawiaj się ich, po każdym takim przejeździe kolejny dzień będzie spokojniejszy, z możliwością wypoczynku.
Transport:
Przemieszczamy się typowo po Kubańsku: camiones, taxi colectivo, carros, stare auta, autobusy. To jedna z niewielu oferowanych na rynku wypraw, która daje możliwość przemieszczania się kubańskim transportem i dająca możliwość poznania Zachodu oraz Wschodu wyspy.
 

Loty:

Nasi agenci lotniczy kupują dla Was bilety. Można też kupić bilet samodzielnie, po potwierdzeniu przez nas grupy i lotu. Grupa leci z Warszawy, ale możesz dolecieć z dowolnego lotniska i kraju!

Dla kogo wyprawa?

Dla kobiet i mężczyzn – szukających nie tylko przygody, ale chcących poznać prawdziwe oblicze Kuby.  Podróżników, którzy nie szukają wczasów All Inclusive, ale maja ochotę na podróż do przeszłości pełnej kubańskich absurdów. Dla fanów filmowania i fotografii, bo Oriente de Cuba, to widoki zapierające dech w piersiach.

Więcej informacji o wyprawach organizowanych przez Adventure Tess TUTAJ>> 

 

Ilość uczestników:  do 12 osób - mała, kameralna grupa sprawi, że poczujesz się jak podróżując z przyjaciółmi.

Koszt wyprawy:  3200 zł +  1000 euro + bilet lotniczy

Rezerwacja miejsca na wyjazd

Warunkiem rezerwacji jest dokonanie wpłaty rezerwacyjnej (1000 zł). Kolejna wpłata w PLN płatna do 30 dni przed wylotem. Pozostała kwota 1000 euro przekazywana w gotówce na Kubie po przylocie.

TERMINY:

30.11 – 14.12.2024 

27.12.2024 – 10.01.2025 Sylwester na Kubie

Rezerwacja bez ryzyka! Dostaniesz cały zwrot opłaty rezerwacyjnej w przypadku odwołania podróży z powodu pandemii.    Cena zawiera:
 • noclegi w casa particular (pokoje 3-4 osobowe)
 • śniadania (w casas particulares lub na mieście)
 • transfery lotniskowe  (jeden wspólny dla grupy)
 • wszystkie transporty do miast
 • autorski program wyprawy
 • opiekę pilota
 • atrakcje na miejscu (wypożyczenie rowerów, wstęp do rezerwatu el Younke z przewodnikiem, godzinną przejażdżkę oldtimerem po Hawanie, przejażdżkę bryczką, wizytę na plantacji kakao, przepłynięcie łódką kanionu Youmuri, wizytę w Parku Narodowym Valle de Viniales  wraz z przejażdżką konną, nauką zwijania cygar, godzinną lekcję salsy)
 • opłatę składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • ubezpieczenie podróżne NNW Signal Iduna Economy
 • niespodzianki
 • niezapomnianą przygodę
Cena nie zawiera:
 • biletu lotniczego do Hawany
 • obowiązkowej karty turysty (koszt 125 zł)- w razie potrzeby pomagamy w zakupie
 • pozostałego wyżywienia (około 5-25 euro dziennie)
 • napiwków
 • dojazdu do plaż na obrzeżach miast, o ile będzie taka potrzeba
 • dodatkowych atrakcji dla chętnych
 • testu covid 19

Dlaczego warto podróżować z Adventure Tess?

Wyprawy z Adventure Tess powstały z olbrzymiej pasji założycielki do podróżowania. Zanim Tess zaczęła organizować wyprawy, wybrała się w kilkuletnią podróż po krajach Ameryki Łacińskiej. Dzisiaj zabieramy Cię w podróż po ukochanych miejscach starając się, żeby były to Twoje wakacje marzeń! Zabieramy tylko małe grupy, dając możliwość poznania nowych przyjaciół. Stawiamy na wysoką jakość przekazywanej wiedzy pokazując Ci nie tylko znane atrakcje turystyczne, ale zabierając często poza utarte szlaki.

Podróżując z nami masz pełną gwarancję bezpieczeństwa. Firma Adventure Tess jest wpisana na listę Organizatorów Turystyki. Za każdą podpisaną umowę odprowadza składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Ubezpieczeniowy.

To my szukamy dla grupy wygodnych i w miarę możliwości tanich biletów. Dostajesz od nas linka do zakupu. Jeśli jednak jest Ci wygodniej, Twój bilet może kupić zaprzyjaźniona z nami agencja lotnicza, która będzie czuwała nad Twoją rezerwacją.

Czy cała grupa leci tym samym lotem?

Staramy się tak dopasować loty, żeby w miarę możliwości grupa leciała wspólnym lotem. Jeśli boisz się, że zgubisz się na lotnisku przy przesiadce, w grupie zawsze raźniej. Zazwyczaj wylatujemy z Warszawy lub Berlina. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby Uczestnik doleciał z dowolnego lotniska na świecie. Ważne jest to, aby wszyscy Uczestnicy stawili się w wyznaczonej dacie na lotnisku przylotu.

Nie ważne w jakim miejscu na ziemi mieszkasz. Możesz wylecieć z dowolnego lotniska świata. Ważne, abyśmy zobaczyli się w dniu przylotów w umówionym miejscu. Jeśli potrzebujesz pomocy przy zakupie biletów, możesz nas o tym poinformować.

Tak. Jeśli chcesz dostać fakturę, napisz nam o tym w trakcie rezerwacji wyprawy.

Cena podzielona jest na część w PLN oraz w walucie (euro/dolar).Do trzech dni po podpisaniu umowy wpłacasz nam opłatę rezerwacyjną. Pozostałą część w PLN wpłacasz do 40 dni przed datą wylotu. Kwotę w walucie przekazujesz pilotowi na po przylocie, w dniu rozpoczęcia wyprawy.

Tak, możesz bezkosztowo zrezygnować z wyprawy do 60 dni przed datą wylotu.

Rezygnacja z wyjazdu po tym terminie wiąże się z umownymi kosztami. Jeśli chcesz mieć gwarancję zwrotu kosztów, wykup UBEZPIECZENIE OD REZYGNACJI.

Tak, Twoje ubezpieczenie obejmuje zachorowanie na COVID-19 poza Polską, w trakcie podróży. Polisa obejmuje koszty leczenia i transportu.

Na bieżąco informujemy jak wygląda sytuacja związana z COVID-19.

Jeśli wyprawa zostanie odwołana z powodu pandemii, możesz zamienić wyjazd na dowolny wyjazd z naszej oferty. Jeśli nie jesteś nim zainteresowany/a, w ciągu 14 dni zwracamy Ci 100% wpłat.

Przy podpisaniu umowy wysyłamy Ci niezbędnik pomagający przygotować się do wyprawy. Znajdziesz w nim między innymi informacje, co spakować.

Większość podróżujących z nami osób to single, więc nie musisz mieć osoby towarzyszącej. Śpimy w pokojach 2-4 osobowych. Zostaniesz dokwaterowany do pokoju z innymi osobami. Dzięki temu możesz poznać nowych super znajomych.

Z Adventure Tess podróżują osoby młode duchem. Nie ważne, ile masz lat, ważne, że czujesz się młodo i odpowiada Ci nasz styl podróżowania.

Subscribe Now and Quench Your Wanderlust!

Informacje odnośnie przetwarzania danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności. Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka), w celu zapewnienia jak najlepszego jej funkcjonowania, na zasadach wskazanych w regulaminie. Czy wyrażasz na to zgodę?

You don't have permission to register