Media społecznościowe
TOP
Image Alt

Kuba tanecznie

Kuba tanecznie

7700PLN / za osobę

Lubisz latynoskie rytmy? Tańczysz salsę? A może dopiero chcesz rozpocząć swoją przygodę z tańcem. Ten wyjazd został stworzony specjalnie dla miłośniczek tańca, dla osób otwartych na przygodę i lokalne kultury.

Będziemy zwiedzać najpiękniejszych zakątki wyspy, uczyć się tańczyć i ćwiczyć nasze umiejętności na wyjściach z lokalsami. To wyprawa na luzie.  Leć z nami i daj się ponieść kubańskiej salsie!

TERMIN: zapytaj o  termin 

(formularz kontaktowy na dole strony)

Dlaczego taneczna Kuba z Adventure Tess?

 • Profesjonalni instruktorzy salsy i wiele możliwości praktyki… 🙂 
 • Przez cały czas jest z Wami pilotka bardzo dobrze znająca kraj
 • Masa dodatkowych atrakcji
 • To jedyna wyprawa taneczna, która dociera do Santiago de Cuba – kolebki muzyki afrokubańskiej
 • Pracujemy z pasją! Dzięki temu masz pewność, że dokładamy wszelkich starań, aby to były Twoje wakacje życia.
 • Dajemy szansę poznania Kuby “poza szlakami” – odwiedzamy lokalnych znajomych
 • Tylko małe grupy. Maksymalna wielkość grupy to tylko 16 osób! 
 • Posiadamy niezbędne wpisy do Rejestru Organizatorów Turystyki, masz 100% gwarancji, że dostaniesz zwrot wpłaconych pieniędzy, jeśli wyjazd nie dojdzie do skutku.

Atrakcje: 

 • Zwiedzanie Hawany
 • Przejażdżka konna i zwiedzenie Valle de Vinales
 • Przejażdżka oldtimerem po Hawanie
 • Plażowanie na karaibskich plażach
 • Zwiedzanie Santiago de Cuba
 • Wizyta w Sanktuaruim El Cobre i poznanie religi afro kubańskiej
 • Zwiedzanie Trynidadu
 • Lekcje salsy i tańca afrokubańskiego
 • Wiele możliwości praktyki tanecznej z Kubańczykami
 • Spotkania z lokalną ludnością
 • Poznanie miejsc, których nie ma w przewodnikach

 • Destynacja
 • Wylot
  Warszawa/Berlin/dowolne lotnisko
 • W cenie
  atrakcje w cenie
  opieka pilota
  śniadania
  transfery lotniskowe

Program Wyprawy

1

Przylot

Dzień przylotów i transferów. W zależności od godziny przylotu czas na spacer po Hawanię i kolacja (opcjonalnie), a jeśli znajdziecie siłę, to wyjście na imprezę :)
2

Hawana

Pierwszy dzień spędzimy w Hawanie. To właśnie w stolicy wyspy zaczerpniemy pierwszego kubańskiego oddechu. Zobaczymy najważniejsze zabytki kubańskiej stolicy. Skupimy się na dzielnicach Habana Vieja i Centro Habana. Po południu godzinna lekcja salsy. Każda z Was dostanie swojego prywatnego partnera. Wieczorem możemy wybrać się do klubu, żeby poćwiczyć nabyte umiejętności.
3

Hawana

Po śniadaniu jedziemy na plażę. Przyda się nam trochę słońca i kąpiel w krystalicznej wodzie. Po południu godzinna lekcja salsy. Wieczorem dla chętnych wyjście do Casa de la musica na koncert kubańskich artystów.  
4

Pinar del Rio

Wyjeżdżamy w kierunku Pinar del Rio. Po drodze wstąpimy do kompleksu Frustelandia. Będziemy miały okazję zobaczyć, jak kubański artysta nazywany nowym Gaudim „ozdobił” lokalne domy. W Viniales czeka na nas lekcja salsy i.. wieczorne ćwiczenia na parkiecie.
5

Viniales

Konno pojedziemy na plantacje tytoniu położ̇one w Valle de Viniales. Sama dolina Viniales wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W trakcie wycieczki zobaczymy jak zwija się słynne kubańskie cygara. Po trasie wizyta w jaskini i możliwość pływania. Nauczymy się też wyrabiania rumu (oczywiście z degustacją). Wieczorem wyjście na koncert.
6

Viniales

Poranny spacer po okolicy, wizyta na wsi i obcowanie z Kubańczykami. Dla chętnych wizyta w jaskini Santo Tomas. To najdłuższa jaskinia znajdująca się na Kubie. Ma ponad 46 kilometrów. Po południu powrót do Hawany i nocy przejazd autobusem rejsowym do Santiago de Cuba. Stolicy rytmów afro – kubańskich
7

Santiago

Pomimo tego, że Santaigo de Cuba to drugie co do wielkości kubańskie miasto, od Hawany dzieli je przepaść. Mieszkańcy Santiago to głównie Afrokubańczycy – potomkowie afrykańskich niewolników, którzy do dziś kultywują swoje wierzenia.W Santiago ulice rozbrzmiewają muzyką w dzień i w nocy. Zwiedzamy miasto: zatracamy się w małych uliczkach, odwiedzamy grób Fidela, dla chętnych Museo de la revolucion, proces wytwarzania najsłynniejszego kubańskiego rumu (oczywiście z degustacją na miejscu). W Santiago de Cuba wybierzemy się na cmentarz, gdzie znajduje się grób Fidela. tylko historię katolicyzmu na wyspie, ale również wierzenia joruba. Wieczorne zajęcia z tańca afrokubańskeigo i wyjście na imprezę z muzyką na żywo.  
8

Santigo de Cuba

Wycieczka loklanym transportem (camion) do najważniejszego sanktuarium na Kubie: El Cobre. Tam poznamy nie tylko historię nie tylko religii katolickiej, ale również joruba, wywodzącą się z afryki. Przed nami krótki trekking na święte wzgórze. Po południu lecka z salsy.
9

Santiago de Cuba

Dla chętnych wycieczka do Parku Narodowego i trekking na Piedra Grande.
10

Trynidad

Trynidad to najpiękniejsze kolonialne miasto, nie tylko Kuby, ale również całej Ameryki Łacińskiej nie bez powodu ulubione przez turystów. Brukowane, wąskie uliczki i piękne kolonialne domy pamiętają jeszcze czasy hiszpańskich kolonizatorów. Jest perłą architektury kubańskiej. Kolorowe, brukowane uliczki. Będziemy mogli usiąść sobie w małej knajpce popijając canchancahra (tradycyjny kubański drink). Przed nami zwiedzanie miasta, a wieczorem oczywiście lekcja salsy, po której wspólnie wybierzemy się do słynnej Casa de la Musica.
11

Trynidad

Oczywiście nie ominiemy karaibskich plaż. W okolicach Trinidadu mamy dzień plażowania! Jasny piasek, krystalicznie czysta woda i drinki z palemką. Dla chętnych wycieczka do Valle de los Ingenios.
12

Trynidad

Poranny czas na plaży. Po południu powrót do Hawany.
13

Hawana

Jazda oldtimerem i zwiedzanie Vedado - najbogatszej dzielnicy miasta. Odwiedzimy także słynny Hotel Nacional, miejsce spotkań amerykańskich mafiozów. Dla chętnych muzeum rumu z degustacją. Dla chętnych wieczorne wyjście na koncert.
14

Wylot

Dzień wylotów
Koszt wyprawy: 3200 zł + 1000 euro + bilet lotniczy

Loty:

Nasi agenci lotniczy kupują dla Was bilety. Można też kupić bilet samodzielnie, po potwierdzeniu przez nas grupy i lotu. Grupa leci z Warszawy, ale możesz dolecieć z dowolnego lotniska i kraju!

Noclegi:

Śpimy w Casas Particulares – kubańskich domach. Do dyspozycji pokoje 3-4 osobowe (z pojedynczymi i podwójnymi łóżkami, istnieje możliwość dopłaty do pokoju 2-osobowego). Dzięki temu będziemy mogli od środka zobaczyć kubańskie życie, poznać zwyczaje i porozmawiać. W trakcie długich przejazdów po wyspie (2 noce), spędzimy w autobusach. Nie obawiaj się ich, po każdym takim przejeździe kolejny dzień będzie spokojniejszy, z możliwością wypoczynku.

Transport:

Przemieszczamy się typowo po Kubańsku: camiones, taxi colectivo, carros, stare auta, autobusy. To jedna z niewielu oferowanych na rynku wypraw, która daje możliwość przemieszczania się kubańskim transportem i dająca możliwość poznania Zachodu oraz Wschodu wyspy.

Pilot:

Monika Bronikowska  Latynoskie szaleństwo i otwartość, niemiecka organizacja oraz polska natura. Jej dusza to jedna wielka mieszanka, a języki są formą poznawania ludzi, ich kultury oraz krajów. Lubi podążać mniej wydeptanym szlakiemi zgubić się świadomie w jakimś nowym miejscu.  Monika uwielbia taniec. Tańczy salsę cubanę, afro, son cubano i timbę, uczy się od instruktorów polskich i zagranicznych.

Dla kogo wyprawa?

Dla miłośników tańca i dobrej zabawy. Nie tylko dla osób już tańczących, ale także tych, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tańcem.  

Więcej informacji o wyprawach organizowanych przez Adventure Tess TUTAJ

 

Ilość uczestników: do 16 osób - mała, kameralna grupa sprawi, że poczujesz się jak podróżując z przyjaciółmi.

Koszt biletu lotniczego: ok 3000 zł – 4500 zł

 

TERMIN: zapytaj o termin

 

Rezerwacja miejsca na wyjazd Warunkiem rezerwacji jest dokonanie wpłaty rezerwacyjnej (1000 zł). Kolejna wpłata w PLN płatna do 30 dni przed wylotem. Pozostała kwota 1000 euro przekazywana w gotówce na Kubie po przylocie.

   

Cena zawiera

 • noclegi w casa particular (pokoje 2-3osobowe)
 • śniadania (w casas particulares lub na mieście)
 • transfery lotniskowe  (jeden wspólny dla grupy)
 • wszystkie transporty 
 • autorski program wyprawy
 • 10 godzin lekcji tańca (salsa, afro)
 • opiekę pilota
 • atrakcje na miejscu nie opisane jako atrakcje dodatkowe (godzinną przejażdżkę oldtimerem po Hawanie, wizytę w Parku Narodowym Valle de Viniales  wraz z przejażdżką konną, nauką zwijania cygar, wejście na cmentarz w Santiago de Cuba, wstęp do Frustylandii)
 • opłatę składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • ubezpieczenie podróżne NNW Signal Iduna Economy
 • niespodzianki
 • niezapomnianą przygodę
Cena nie zawiera
 • biletu lotniczego do Hawany
 • obowiązkowej karty turysty (koszt 125 zł)- w razie potrzeby pomagamy w zakupie
 • pozostałego wyżywienia (około 5-25 euro dziennie)
 • napiwków
 • dodatkowych atrakcji dla chętnych
 • testu covid 19 jeśli wymagany (na obecną chwilę nie ma takich wymogów) 

Dlaczego warto podróżować z Adventure Tess?

Wyprawy z Adventure Tess powstały z olbrzymiej pasji założycielki do podróżowania. Zanim Tess zaczęła organizować wyprawy, wybrała się w kilkuletnią podróż po krajach Ameryki Łacińskiej. Dzisiaj zabieramy Cię w podróż po ukochanych miejscach starając się, żeby były to Twoje wakacje marzeń! Zabieramy tylko małe grupy, dając możliwość poznania nowych przyjaciół. Stawiamy na wysoką jakość przekazywanej wiedzy pokazując Ci nie tylko znane atrakcje turystyczne, ale zabierając często poza utarte szlaki.

Podróżując z nami masz pełną gwarancję bezpieczeństwa. Firma Adventure Tess jest wpisana na listę Organizatorów Turystyki. Za każdą podpisaną umowę odprowadza składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Ubezpieczeniowy.

To my szukamy dla grupy wygodnych i w miarę możliwości tanich biletów. Dostajesz od nas linka do zakupu. Jeśli jednak jest Ci wygodniej, Twój bilet może kupić zaprzyjaźniona z nami agencja lotnicza, która będzie czuwała nad Twoją rezerwacją.

Czy cała grupa leci tym samym lotem?

Staramy się tak dopasować loty, żeby w miarę możliwości grupa leciała wspólnym lotem. Jeśli boisz się, że zgubisz się na lotnisku przy przesiadce, w grupie zawsze raźniej. Zazwyczaj wylatujemy z Warszawy lub Berlina. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby Uczestnik doleciał z dowolnego lotniska na świecie. Ważne jest to, aby wszyscy Uczestnicy stawili się w wyznaczonej dacie na lotnisku przylotu.

Nie ważne w jakim miejscu na ziemi mieszkasz. Możesz wylecieć z dowolnego lotniska świata. Ważne, abyśmy zobaczyli się w dniu przylotów w umówionym miejscu. Jeśli potrzebujesz pomocy przy zakupie biletów, możesz nas o tym poinformować.

Tak. Jeśli chcesz dostać fakturę, napisz nam o tym w trakcie rezerwacji wyprawy.

Cena podzielona jest na część w PLN oraz w walucie (euro/dolar).Do trzech dni po podpisaniu umowy wpłacasz nam opłatę rezerwacyjną. Pozostałą część w PLN wpłacasz do 40 dni przed datą wylotu. Kwotę w walucie przekazujesz pilotowi na po przylocie, w dniu rozpoczęcia wyprawy.

Tak, możesz bezkosztowo zrezygnować z wyprawy do 60 dni przed datą wylotu.

Rezygnacja z wyjazdu po tym terminie wiąże się z umownymi kosztami. Jeśli chcesz mieć gwarancję zwrotu kosztów, wykup UBEZPIECZENIE OD REZYGNACJI.

Tak, Twoje ubezpieczenie obejmuje zachorowanie na COVID-19 poza Polską, w trakcie podróży. Polisa obejmuje koszty leczenia i transportu.

Na bieżąco informujemy jak wygląda sytuacja związana z COVID-19.

Jeśli wyprawa zostanie odwołana z powodu pandemii, możesz zamienić wyjazd na dowolny wyjazd z naszej oferty. Jeśli nie jesteś nim zainteresowany/a, w ciągu 14 dni zwracamy Ci 100% wpłat.

Przy podpisaniu umowy wysyłamy Ci niezbędnik pomagający przygotować się do wyprawy. Znajdziesz w nim między innymi informacje, co spakować.

Większość podróżujących z nami osób to single, więc nie musisz mieć osoby towarzyszącej. Śpimy w pokojach 2-4 osobowych. Zostaniesz dokwaterowany do pokoju z innymi osobami. Dzięki temu możesz poznać nowych super znajomych.

Z Adventure Tess podróżują osoby młode duchem. Nie ważne, ile masz lat, ważne, że czujesz się młodo i odpowiada Ci nasz styl podróżowania.

Informacje odnośnie przetwarzania danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności. Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka), w celu zapewnienia jak najlepszego jej funkcjonowania, na zasadach wskazanych w regulaminie. Czy wyrażasz na to zgodę?

You don't have permission to register