Media społecznościowe
TOP
Image Alt

Madryt – niedziela w Parku Retiro

Madryt – niedziela w Parku Retiro

Czasami tak bywa, że cały dzień chcę spędzić sama z dala od wielkiego zgiełku miasta, hucznych hiszpańskich pubów, wystaw i lejącego się strumieniami wina… Chciałam tylko spacerować, porozmyślać, pomarzyć… nic więcej. Postanowiłam wybrać się do Parku Retiro.
Park Retiro to dawne ogrody królewskie, które Król- burmistrz Karol III udostępnił mieszkańcom.  To jeden z licznych Parków Madrytu, jednak zdecydowanie najbardziej znany i najbardziej warty odwiedzenia. 
Wybrałam się tam w porannych godzinach, czyli ok. 15. Tak, to są poranne godziny w Hiszpanii. Jeśli wszyscy wrócili do domu ok. 7 rano, to przecież nikt nie wstanie przed południem.
 
 W parku Retiro można spędzić cały dzień podziwiając przyrodę, pływając łódkami po jeziorze, i słuchając muzyki w wykonaniu uliczny artystów. Szybko zauważyłam, ze nie tylko ja wpadałam na pomysł spędzenia niedzieli w parku. Były tam tłumy: rodzice z dziećmi, pary czule się obejmujące, starsze małżeństwa i turyści, który przyszli zobaczyć obowiązkowy punkt Madrytu.Pomimo tego, że jest zimna, było tam naprawdę dużo zieleni. Cały ten bajkowy obrazek psuli czarnoskórzy sprzedawcy „eleganckich” którzy każdemu spacerowiczowi usiłowali sprzedać coś w super, wyjątkowej cenie, która przecież więcej się nie powtórzy.  Było ich tak dużo, że czasami nie można było przejść.
 

Palacio de Cristal

Jednym z głównych zabytków w Parku Retino jest Palacio de CristalSzklany Pałac został wybudowany w 1887 roku by chronić filipińskie rośliny. Dziś żadnych roślin tam już nie ma, ale cyklinie organizowane są w nim wystawy  i wernisaże. Nawet jeśli w obecnie nie ma w nim żadnej wystawy, sam Pałac robi niesamowite wrażenie.  

Post a Comment

Informacje odnośnie przetwarzania danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności. Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka), w celu zapewnienia jak najlepszego jej funkcjonowania, na zasadach wskazanych w regulaminie. Czy wyrażasz na to zgodę?

You don't have permission to register