Media społecznościowe
TOP
Image Alt

Muzeum Las Fallas – ironia mieszkańców Walencji

Muzeum Las Fallas – ironia mieszkańców Walencji

Nie jestem wielką miłośniczką muzeów, jednak od czasu do czasu odwiedzam te najbardziej interesujące. Tym razem postanowiłam odwiedzić muzeum las Fallas. Jakby ktoś jeszcze  nie wiedział, Las Fallas jest świętem ognia corocznie organizowanym w Walencji z okazji nadejścia wiosny. Organizowane corocznie, jednak Falle przygotowywane są przez cały rok. Kilkudziesięciu artystów tworzy olbrzymie kartonowe figury by później wszystkie spalić. Prawie wszystkie, bo  każdego roku jedna Falla trafia do muzeum.
Muzeum Las Fallas trzeba odwiedzić i to nie tylko dlatego, żeby zobaczyć istne działa sztuki.  Dokładnie pokazuje osobowość mieszkańców Walencji.
Walencjanie słyną z czarnego humoru. Uwielbiają ironię i nie umieją bez niej żyć. Korzystają z każdej okazji, żeby spłatać sobie figla. Takie właśnie są Falle. Przepełnione ironią pokazują codzienne życie miejscowych. Z daleka wyglądają normalnie, jednak wystarczy przyjrzeć się im z bliska aby dostrzec małe elementy, które oddają charakter całej figury.  Nie wierzycie? Sprawdźcie! 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Post a Comment

Informacje odnośnie przetwarzania danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności. Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka), w celu zapewnienia jak najlepszego jej funkcjonowania, na zasadach wskazanych w regulaminie. Czy wyrażasz na to zgodę?

You don't have permission to register