Media społecznościowe
TOP
Image Alt

5 najlepszych filmów o Kubie

5 najlepszych filmów o Kubie

Chciałbyś poszerzyć swoją wiedzę o Kubie? Sprawdź moje zestawienie filmów o Kubie. To pozycje, których nie możesz ominąć.

  1. Fresa y Chocolate (Truskawki i czekolada)

To pierwszy film o Kubie jaki obejrzałam. Pomieszanie dramatu z komedią to główne słowa, którymi określiłabym Kubę nawet dzisiaj. Film przedstawiający życie wykształconego homoseksualisty na wyspie pełnej uprzedzeń. Nie bez powody dzieło obsypane Oskarami.

 

  1. Nasz człowiek w Hawanie

Komedia kryminalna o Angliku mieszkającym w Hawanie, który dla zapewnienia dostatniego życia swojej córce zgadza się zostać szpiegiem. Jak się szybko okazuje, nie ma pojęcia jak nim być, tworzy więc nieistniejącą siatkę szpiegowską, popełniając przy tym mnóstwo gaf.

 

  1. Los Polacos

Dokument przedstawiający losy Polaków żyjących na Kubie. Każdy z nich przybył tu z innego powodu, jednak łączy ich tęsknota za krajem.

  1. Kuba i człowiek z kamerą (Cuba and the Camaramen) 

Amerykański filmowiec od 20 lat wraca na Kubę odwiedzając tych samych ludzi. Filmuje ich losy i sprawdza, co się u nich zmieniło. Film dostępny na Netflix

       5.Dirti Dancing 2

W tle życia amerykańskiej rodziny przeprowadzającej się na Kubę, pokazane jest życie Kubańczyków w latach 50 i historia miłosna, której (jak to na Kubie) podstawą jest taniec.

Znasz jakiś ciekawy film o Kubie, który pominęłam w zestawieniu? Podziel się nim. 🙂 

Marzy Ci się wyjątkowa wyprawa na Kubę? Sprawdź szczegóły TUTAJ 

Post a Comment

Informacje odnośnie przetwarzania danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności. Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka), w celu zapewnienia jak najlepszego jej funkcjonowania, na zasadach wskazanych w regulaminie. Czy wyrażasz na to zgodę?

You don't have permission to register