Media społecznościowe
TOP
Image Alt

Wyprawa motocyklowa na Kubę – 2020

Wyprawa motocyklowa na Kubę – 2020

UWAGA! Dostępność terminów przez cały rok i możliwość zobaczenia innych prowincji Kuby. Zapytaj o szczegóły >>

Jedyna okazja, by nie tylko zobaczyć słynną karaibską wyspę, ale na motocyklu dojechać do jej głównych atrakcji. W planach Zachód Kuby – część wyspy słynąca nie tylko z historycznej Hawany, ale również pięknych gór z jaskiniami, plantacji tytoniu i słynnych na cały świat fabryk kubańskich cygar. Dodatkowo kilometry piaszczystych plaż z białym piaskiem i oczywiście najpiękniejsze trasy motocyklowe. Rozkoszuj się Kubą na wyjątkowej wyprawie motocyklowej.

Zachód Kuby – co zobaczymy 

Najważniejsze miejsca na Kubie, owiane historią i legendami. Hawana z prawie 500 latami historii, góry Sierra del Rosario, region plantacji tytoniu Pianr del Rio i oczywiście imponująca dolina Viniales. 

Motocykle:

Wyprawa odbywa się na motocyklach BMW F 700 GS (55 kW). To idealny sprzęt na kubańskie drogi. Najpiękniejsze miejsca na Kubie znajdują się poza głównymi szlakami, nie dojedziemy do nich asfaltem. Dzięki motocyklom Enduro, będziemy w stanie dojechać do najdzikszych plaż, najpiękniejszych zachodów słońca, najmniejszych wiosek… Małe ilości samochodów na drodze, tradycyjne jedzenie i niesamowita przygoda.

Plan wyprawy

Dzień 1. Witamy na Kubie

Pierwszego kubańskiego oddechu zaczerpniemy w Hawanie (nazywanej perłą miast kolonialnych). W zależności od godziny przylotu, mamy szansę na odkrywanie życia nocnego w Hawanie oraz delektowanie się kolacją (opcjonalnie) w Havana Vieja (centrum historyczne Hawany). Przed nami spacery po najpiękniejszych ulicach miasta – zakochasz się w zabytkowych motocyklach, które kiedyś bywały na polskich drogach. Na Kubie, czas się zatrzymał. Najpiękniejsze osiągnięcia czasów PRL-u tam do dzisiaj służą za typowy środek transportu.

Dzień 2. (50 km): Jazda testowa w Hawanie

Po śniadaniu odkrywamy centrum historyczne Hawany oraz jej największe atrakcje. Zabieramy nasze motocykle i jedziemy na pierwszą przejażdżkę. Malecon, Miramar, Vedado… przejeżdżamy przez najważniejsze hawańskie dzielnice. Później oczywiście miasto nocą.

Dzień 3. (130 km) Sierra del Rosario

Obieramy kierunek na zachód. Przejeżdżamy przez Miramar, Jaimanitas i Mariel aby dotrzeć do gór Sierra del Rosario i w końcu rezerwatu przyrody Las Terrazas. W większości droga jest asfaltowa, jednak miejscami jej jakość jest różna. Spędzamy noc w Soroa.

Dzień 4. (180 km) Do Viniales

Po pięknych górskich krajobrazach i wąskiej drodze docieramy do „Cueva de los Portales”. Ta cudownie położona jaskinia wykorzystywana była jako schronienie przez Ernesto Che Guevara w trakcie Kryzysu Kubańskiego w 1960 roku. Po krótkiej przerwie, kontynuujemy do Viniales, gdzie możemy zrelaksować się w casa particular.

Dzień 5. (80 km) Odkrywanie zachodu

Dzień na odkrywanie okolic. Wąska droga poprowadzi nas do Moncanda, małej miejscowości na zachód od Vininales z pomnikiem upamiętniającym poległych w trakcie kubańskiej Rewolucji. Odwiedzimy Gran Cueva de Santo Tomas, piękną jaskinię, która dopiero niedawno została udostępniona zwiedzającym.

Dzień 6. (250 km) Kręcimy cygara

Po krótkim przystanku w fabryce cygar w Pinar del Rio udajemy się w kierunku Sumidero, jedną z najpiękniejszych dróg na Kubie. Całkiem dobra trasa, poprowadzi nas wzdłuż doliny Guante i dalej do pięknej plaży Maria la Gorda, gdzie zatrzymamy się na lunch. Po południu jedziemy w kierunku Cabo San Antonio, gdzie zostajemy na noc.

Dzień 7. (180 km) Powrót na Wschód

Na naszej drodze powrotnej do Hawany zostajemy na Carretera Central, najważniejszej drodze na Kubie wiodącej przez całą wsypę z zachodu na wschód. Przejeżdżamy przez największy region plantacji tytoniu, gdzie zatrzymujemy się na jednej z plantacji, żeby nie tylo zobaczyć jak uprawia się to kubańskie złoto, ale również samemu skręcić kubańskie cygaro. Dalej jedziemy do San Diego de los Banos.

Dzień 8. (160 km) Powrót do Hawany

Na naszej drodze powrotnej wciąż jedziemy Carretera Central do Candelaria. Przecinamy autostradę i obieramy dużo ciekawszą drogę do Cabanas ad Quiebra Hacha. Oddajemy motocykle i wracamy do centrum Hawany aby jeszcze raz zasmakować nocnego życia miasta.

Dzień 9. Czas na rozstanie z Kubą

To ostatnie dzień. Jeśli chcesz zostać kilka dni dłużej, zapytaj o możliwość przedłużenie pobytu.

Noclegi:

Śpimy w Casas Particulares – kubańskich domach. Do dyspozycji pokoje 2-osobowe. Dzięki temu będziemy mogli od środka zobaczyć kubańskie życie, poznać zwyczaje i porozmawiać.

Ilość uczestników: 2– 10

Mała, kameralna grupa sprawi, że poczujesz się jak podróżując z przyjaciółmi.

Koszt wyprawy: już od 2244 euro + bilet lotniczy (ok. 2000 – 2800 zł)

koszt dla pasażera motocykla: 700 euro zniżki

Koszt biletu lotniczego: ok 2000 -2800 zł

Terminy: dostępność wypraw przez cały rok. Zapytaj o dogodny dla Ciebie termin>>

Rezerwacja miejsca na wyjazd

Warunkiem rezerwacji jest skontaktowanie się ze mną, w następnej kolejności dokonanie wpłaty rezerwacyjnej w wysokości 20% ceny wyprawy. 

Cena zawiera

 • 8 noclegów w casa particular (pokoje 2-osobowe) ze śniadaniami – istnieje możliwość dopłaty do pokoju jednoosobowego (+200 euro do ceny wyprawy)
 • transfer z lotniska do Hawany
 • wypożyczenie motocykla
 • autorski program wyprawy
 • opiekę anglojęzycznego przewodnika (możliwość dopłaty do polskojęzycznego pilota) 
 • przechowalnie bagażu w Hawanie
 • mapy
 • wszystkie wstępy do atrakcji, które nie są opisane jako opcjonalne
 • niezapomnianą przygodę

Cena nie zawiera

 • biletów lotniczych do Hawany
 • benzyny do motocykli (ok. 130 euro w trakcie całej podróży)
 • wszystkich posiłków, biletów wstępu opisanych jako opcjonalne
 • wizy na Kubę (130zł – oferuję pomoc w zakupie wizy) 
 • dodatkowego programu podróży, jak wydłużenie pobytu
 • ubezpieczenia podróżnego

Zaleca się zabranie ok 20-30 euro na każdy dzień pobytu.

Wyprawa odbędzie się przy minimalnej ilości 2 uczestników.

Masz pytania? Chcesz zgłosić się na wyprawę? Pisz! 🙂

UWAGA! Dużo terminów i możliwość zobaczenia innych prowincji Kuby. Zapytaj o szczegóły >>

  Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę.

   

   

   

   

   

   

   

  Post a Comment

  Informacje odnośnie przetwarzania danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności. Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka), w celu zapewnienia jak najlepszego jej funkcjonowania, na zasadach wskazanych w regulaminie. Czy wyrażasz na to zgodę?

  You don't have permission to register