Media społecznościowe
TOP
Image Alt

Najciekawsze książki o Kubie

Najciekawsze książki o Kubie

Lubisz czytać? Interesuje Cię życie na Kubie? Sprawdź moje zestawienie  najlepszych książek z Kubą w tle. 

Kuba. Syndrom Wyspy – Krzysztof Jacek Hinz

Świetnie napisana reporterska książka przedstawiająca życie na Kubie ujęte w oczach studenta, reportera, a później dyplomaty. To moja ulubiona kubańska lektura, którą przeczytałam już nie raz i zawsze odkrywam w niej nowe smaczki kubańskich absurdów.

Kuba. Daleka piękna wyspa – Agnieszka Buda-Rodriguez

Historia jakich wiele. Polka żyjąca w czasach komunizmu wychodzi za mąż za Kubańczyka, by razem z nim wyjechać na Kubę. Tam okazuje się, że znalazła się w rzeczywistości pełnej jeszcze większych absurdów, z której przez wiele lat nie umie się uwolnić. Napisana prostym językiem, ale z wielkim smaczkiem książka przedstawia historię miłości i życia autorki ukazaną w tle kubańskiej rzeczywistości.

Nasz człowiek w  Hawanie – Graham Greene

Zaczęłam od obejrzenia filmu, jednak książka zasługuje na jeszcze większą uwagę. Komedia kryminalna o Angliku mieszkającym w Hawanie, który dla zapewnienia dostatniego życia swojej córce zgadza się zostać szpiegiem. Jak się szybko okazuje, nie ma pojęcia jak nim być, tworzy więc nieistniejącą siatkę szpiegowską, popełniając przy tym mnóstwo gaf.

Che Guevara – Johan Lee Anderson

Niewiele osób w Polsce nie słyszało nigdy nazwiska słynnego komunistycznego rewolucjonisty Che Guevara. Ikona studenckich walk, lekarz i wielki bojownik. Chciał walczyć z nędzą poprzez rewolucję. Kim był? Bohaterem, czy mordercą? Dlaczego zostawił rodzinę, obywatelstwo i dostojne życie? Książka ukazuje nieznane fakty z życia rewolucjonisty.

Znasz jakąś ciekawą książkę o Kubie, której zabrakło w moim zestawieniu? Podziel się w komentarzu. 

Comments

 • Karolina

  Kuba -Miami Joanny Szyndler- o emigracji- polecam!
  Hawana Mark Kurlansky – dużo o historii Kuby i Hawany
  Diabeł umiera w Hawanie – ciężka pozycja, ale konieczna

  2 kwietnia 2019 at 23:38
 • Krzysztof Hoła

  Witam!
  Kocham Kubę i jej mieszkańców, pokręciłem się po niej wiosną 2018 roku, a owocem tej miłości jest… moja książka – “Kuba. Gorzki smak cygar”. Ludzie mówią, że fajna 😉

  Pozdrawiam
  K. Hoła

  19 lipca 2021 at 19:07
 • Krzysztof Hoła

  Witam!
  Kocham Kubę i jej mieszkańców, pokręciłem się po niej wiosną 2018 roku, a owocem tej miłości jest… moja książka – “Kuba. Gorzki smak cygar”.
  Podobno ciekawa 🙂

  Pozdrawiam
  K. Hoła

  19 lipca 2021 at 19:08

Sorry, the comment form is closed at this time.

Informacje odnośnie przetwarzania danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności. Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka), w celu zapewnienia jak najlepszego jej funkcjonowania, na zasadach wskazanych w regulaminie. Czy wyrażasz na to zgodę?

You don't have permission to register