Media społecznościowe
TOP
Image Alt

Mercado de Sonora – magia w Meksyku

Mercado de Sonora – magia w Meksyku

W samym mieście Meksyk jest co najmniej kilkadziesiąt targów na których można kupić wszystko, o czym zamarzysz. Jednym z najciekawszych z nich jest Mercado de Sonora, gdzie lokalna ludność udaje się w celu zakupu zabawek dla dzieci i… akcesoriów służących do magii.

Pomimo tego, że 80% mieszkańców Meksyku to katolicy, wciąż nie zapomnieli o sowich dawnych wierzeniach, które nierozłącznie powiązane są z wiarą w wielu bogów,  wykorzystywaniem zdrowotnych roślin i odprawianych czarów. W Meksyku mówi się o czterech typach magii: czarna, biała, czerwona i zielona. Biała magia nie czyni ludziom nic złego. Jest to tak zwana: magia pozytywna. Dzięki niej można komuś pomóc, zdjąć zły urok. Biała magia wykorzystywana jest również do przyciągnięcia pozytywnych rzeczy, jak: miłość, zdrowie, czy pieniądze. Czarna magia igra ze złymi demonami, nie tylko pomaga, ale również może innych skrzywdzić, rzucając na kogoś zły czar, czy kontrolować czyjeś działania.  Magia czerwona (magia krwi) związana jest z ofiarami. Uważa się, że jest bardziej niebezpieczna, niż czarna. W darze musi zostać złożone zwierze.  Czerwona magia może skutkować nagłą utratą zdrowia, bądź czegoś ważnego. Najbardziej niebezpieczną ze wszystkich, jest magia zielona, pochodząca z Afryki. Mówi się, że czarownicy, bez poznania osoby, na której odprawiane są czary, są zdolni do sprowadzenia na nią wielkiego bólu lub śmierci.  

Na Mercado de Sonora można kupić wszystko to, co niezbędne do odprawiania magicznych obrzędów. Od amuletów i mieszanki pisku i nasion, które daje się najbliższym z okazji różnych świąt. Poprzez olejki na wszystko. Można tu znaleźć olejek na wieczną młodość, odwzajemnienie miłości, deszcz pieniędzy, umycie samochodu, a także olejek o nazwie „ja mogę więcej od Ciebie” – ciekawe jak działa. 🙂  Na targu można znaleźć także różaniec w płynie.

Szeroką ofertę mają sprzedawcy ziół do odprawienia limpi (oczyszczenia). Na oddzielnych stoiskach czosnek (na wampiry) oraz koguty które składa się w ofierze przy uprawianiu czerwonej magii. Tuż obok katolickich świętych znajdują się tu figurki Santa Muerte (Świętej śmierci), której kult opanował narkotykowe części Meksyku.

Na Targu można również znaleźć czarowników, którzy za niewielką opłatą wykonają na nas oczyszczenie. Uwzględniając nasze potrzeby, możemy udać się także do magicznych rytuałów. W zależności od tego, czego potrzebujemy w życiu, do takiego rodzaju magia może zostać wykorzystana.

Bez względu na to, czy ktoś wierzy w działanie magii, czy też nie, Mercado de Sonora to miejsce magiczne, które warto odwiedzić choć na chwilę przebywając w Mieście Meksyk.

Dla zainteresowanych polecam film o Meksykance, która udała się na Marcado de Sonora aby dokonano na niej oczyszczania. Po wizycie u chińskiego terapeuty sfrustrowana życiem dziewczyna zaczyna życie bez filtrów, ujawniając wszystkie emocje.

 

 

 

 

Comments

  • Lista miejsc, które musimy zwiedzić własnie się powiększyła. Extra zdjęcia!
    Pozdrawiamy 🙂

    28 czerwca 2019 at 10:45

Sorry, the comment form is closed at this time.

Informacje odnośnie przetwarzania danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności. Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka), w celu zapewnienia jak najlepszego jej funkcjonowania, na zasadach wskazanych w regulaminie. Czy wyrażasz na to zgodę?

You don't have permission to register