Media społecznościowe
TOP
Image Alt

Dużo podróżujesz? Tutaj znajdziesz wszystkie hasła WiFi na lotniskach!

Dużo podróżujesz? Tutaj znajdziesz wszystkie hasła WiFi na lotniskach!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jak większość podróżników, pierwszą rzeczą, którą robię po wylądowaniu samolotu jest włączenie sieci i próba skorzystania z Internetu. Jeśli miałabym wykorzystywać ten dostępny w roamingu, pewne większość budżetu wyprawy zmarnowałabym w tym celu.

Zawsze mam nadzieję, ze uda mi się skorzystać z bezpłatnej sieci WiFi, jednak tylko niektóre lotniska na świecie taką oferują. Za większość trzeba zapłacić.

Anil Polat – blogger i podróżnik zaczął spisywać lotniskowe hasła WiFi aby później udostępnić je wszystkim podróżującym.

Rozpoczął spisywanie haseł od lotnisk, które odwiedzał: Heathrow – bezpłatne przez godzinę, Barajas – również przez określony czas. Wkrótce zaczął wzbogacać  listę o hasła do płatnych sieci WiFi oraz tych ze strefy VIP.

Jego baza powiększała się, jednak wciąż była ograniczona do lotnisk, na których był. Poprosił więc czytelników swojego bloga o dosyłanie haseł z pozostałych lotnisk.

Powoli zaczęły napływać hasła z całego świata. Anil wpadł więc na pomysł, aby ujawnić hasła na mapce Google. Można kliknąć na wybrane lotnisko z mapy i zobaczyć hasło do WiFi w strefie VIP – bezcenne.

Sukces  mapy był tak duży, że Polat postanowił stworzyć płatną aplikację mobilną (iOS i Android) w której podróżnicy po prostu wybierają docelowe lotnisko a aplikacja sama kopiuje hasło WiFi . W Google Play aplikacja kosztuje 9,49 zł.

Prościej? Niemożliwe!

Innym serwisem, gdzie można znaleźć informacje o sieciach WiFi na lotniskach jest  Foursquare.

Obie inicjatywy: aplikacja oraz strona internetowa  są aktualizowane na bieżąco, dzięki czemu użytkownicy mogą wykorzystywać aktywne dane.

Aby zdobyć hasła WiFi próbowałam jeszcze z aplikacją WPS Connect , która powinna łamać hasła do WiFi, jednak aplikacja wymaga rootowania telefonu, co docelowo skończyło się utratą wszystkich danych z telefonu.

Korzystaliście z którejś z powyższych opcji?

Może macie własne sposoby na zdobycie haseł do WiFi? Podzielcie się nimi w komentarzu!

 

 

 Źródło:  http://tecnologia.elpais.com/tecnologia/2016/09/28/actualidad/1475057923_735993.html?id_externo_rsoc=FB_CC

Post a Comment

Informacje odnośnie przetwarzania danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności. Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka), w celu zapewnienia jak najlepszego jej funkcjonowania, na zasadach wskazanych w regulaminie. Czy wyrażasz na to zgodę?

You don't have permission to register