Dużo podróżujesz? Tutaj znajdziesz wszystkie hasła WiFi na lotniskach!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jak większość podróżników, pierwszą rzeczą, którą robię po wylądowaniu samolotu jest włączenie sieci i próba skorzystania z Internetu. Jeśli miałabym wykorzystywać ten dostępny w roamingu, pewne większość budżetu wyprawy zmarnowałabym w tym celu.

Zawsze mam nadzieję, ze uda mi się skorzystać z bezpłatnej sieci WiFi, jednak tylko niektóre lotniska na świecie taką oferują. Za większość trzeba zapłacić.

Anil Polat – blogger i podróżnik zaczął spisywać lotniskowe hasła WiFi aby później udostępnić je wszystkim podróżującym.

Rozpoczął spisywanie haseł od lotnisk, które odwiedzał: Heathrow – bezpłatne przez godzinę, Barajas – również przez określony czas. Wkrótce zaczął wzbogacać  listę o hasła do płatnych sieci WiFi oraz tych ze strefy VIP.

Jego baza powiększała się, jednak wciąż była ograniczona do lotnisk, na których był. Poprosił więc czytelników swojego bloga o dosyłanie haseł z pozostałych lotnisk.

Powoli zaczęły napływać hasła z całego świata. Anil wpadł więc na pomysł, aby ujawnić hasła na mapce Google. Można kliknąć na wybrane lotnisko z mapy i zobaczyć hasło do WiFi w strefie VIP – bezcenne.

Sukces  mapy był tak duży, że Polat postanowił stworzyć płatną aplikację mobilną (iOS i Android) w której podróżnicy po prostu wybierają docelowe lotnisko a aplikacja sama kopiuje hasło WiFi . W Google Play aplikacja kosztuje 9,49 zł.

Prościej? Niemożliwe!

Innym serwisem, gdzie można znaleźć informacje o sieciach WiFi na lotniskach jest  Foursquare.

Obie inicjatywy: aplikacja oraz strona internetowa  są aktualizowane na bieżąco, dzięki czemu użytkownicy mogą wykorzystywać aktywne dane.

Aby zdobyć hasła WiFi próbowałam jeszcze z aplikacją WPS Connect , która powinna łamać hasła do WiFi, jednak aplikacja wymaga rootowania telefonu, co docelowo skończyło się utratą wszystkich danych z telefonu.

Korzystaliście z którejś z powyższych opcji?

Może macie własne sposoby na zdobycie haseł do WiFi? Podzielcie się nimi w komentarzu!

 

 

 Źródło:  http://tecnologia.elpais.com/tecnologia/2016/09/28/actualidad/1475057923_735993.html?id_externo_rsoc=FB_CC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *