Media społecznościowe
TOP
Image Alt

Publikacje

Piszę bo to kocham, bo wierzę, że to co robię może uczynić świat choć trochę piękniejszym.

 W bałkańskim kotle

Artykuł o mojej motocyklowej podróży przez Bałkany ukazał się  w magazynie Motocykl.

motocykl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kubańska rzeczywistość

Kto nie marzy, nawet po kryjomu, żeby pewnego dnia postawić stopę na gorącym piasku kubańskiej plaży, obaczyć jak stara kubanka zwija cygaro na swoim grubym udzie i wypić rum przy dźwiękach salsy rozsławionych na całym świecie?

Teraz kiedy dosłownie chwilę temu zmarł Fidel Castro – wieloletni dyktator komunistyczny, tym bardziej każdy pędzi na Kubę. Chce zobaczyć ją tuż przed nadchodzącymi, wielkimi zmianami które według nas są nieuniknione. Chcemy zobaczyć karaibską wyspę bez Sturbackswó i MCdonaldów i tłumów amerykanów.

Kuba to wyspa o dwóch twarzach. Pierwszej – pokazywanej mediom . Drugiej – prawdziwej Kuby, skrzętnie ukrywanej przed turystami.

Jaka właśnie jest ta prawdziwa Kuba i dlaczego tak trudno ją poznać? (…).

Artykuł ukazał się w magazynie Wrocławianin 

 

KUBA

Huśtawka Końca Świata

W pobliżu miasteczka Baños jest miejsce, do którego dąży prawie każdy podróżnik odwiedzający Ekwador. Zostało wymyślone przez pewnego staruszka mieszkającego nad wulkanem, stając się jednym z najpopularniejszych punktów turystycznych na mapie Ameryki Południowej. To Huśtawka Końca Świata… Huśtawka zawieszona jest dosłownie nad przepaścią, oddzielającą górę od czynnego wulkanu Tungurahua (5023 m n.p.m.). Jeśli ma się szczęście, można z niej także zobaczyć niezasłonięty dymiący krater, który przypomina, że wulkan właśnie śpi, choć nikt nie wie, kiedy się znów obudzi (…).

Artykuł ukazał sie w numerze 12.2015 miesięcznika Poznaj Świat

12301676_760776370722730_4788689473266194023_n

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tańcząca ze Światem samotnie przez Kolumbię

Kolumbia zawsze była moim marzeniem. Nie mogłam już dłużej się jej opierać, pełna strachu i podekscytowania leciałam tam oczekując czegoś wielkiego. Doczekałam się. Najczęściej wypowiadanymi przeze mnie dźwiękami były rozmaite okrzyki zachwytu. Wyrywały mi się co chwilę, bo widziałam wszystko to, co mogłam sobie wcześniej wyobrazić. Kolumbia przerosła moje oczekiwania , co krok pokazując  swoje różne oblicza (…).

Artykuł podsumowujący mój miesieczny pobyt w Kolumbi ukazał się w numerze 6(62)/2015 miesięcznika Filiżanka Smaków 

IMG_38891

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lass Fallas – święto ognia

Wczesna wiosna, w Polsce zaledwie kilkanaście stopni – tutaj prawie 30. Pierwsze promienie upalnego lata, które w tej części Hiszpanii mocno daje się we znaki. Jestem w jednym z najpiękniejszych Hiszpańskich miast- Walencji. To miasto, gdzie dni świątecznych jest prawie tak samo dużo jak pracujących, a pieniądze które są na nie przeznaczane wprawiają mnie o ból głowy. W Hiszpanii nikt się tym nie przejmuje. Tutaj najważniejsza jest zabawa (…).

Wtedy jeszcze nie wiedziałam, że chwilę po ukazaniu się tego artykułu zamieszkam w Walencji. Ukazał się w numerze 6(52)/2014 miesięcznika  Filiżanka Smaków 

 

 

Jordania – w krainie wielu smaków

Zapach kawy z kardamonem, wszędzie unoszący się pyl i niekończące się pustynie. To pierwsze skojarzenia, które przychodziły mi na myśl, gdy słyszałam nazwę tego kraju. Państwo Bliskiego Wschodu w rzeczywistości okazuje się być bardzo odległe. Klimat, mentalność i kultura tworzą ogromną przepaść pomiędzy Polską a Jordanią. Przepaść, która tym bardziej przyciąga turystów (…).

 

Artykuł ukazał się w numerze 5 (61), czerwiec 2015 miesięcznika Filiżanka Smaków.

 

IMG_38701

 

 

 

 

 

 

O

 

 

 

 

 

Kolumbijskie motyle 

Kolumbijskie motyle są przepiękne, mienią się wieloma barwami – przyciągają badaczy z całego świata (…)

Artykuł ukazał się w numerze 50/2016 miesięcznika Witaj w Podróży

Zrzut ekranu (41)11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Od czasu do czasu spełniam się też jak twórca. Z dumą mogę stwierdzić, że mój pierwszy pomysł na reklamę był bardzo udany. Być może szczęście początkującego. 🙂

 Kreacja reklamy “Do Lewaiatna jeden krok”

Post a Comment

Informacje odnośnie przetwarzania danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności. Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka), w celu zapewnienia jak najlepszego jej funkcjonowania, na zasadach wskazanych w regulaminie. Czy wyrażasz na to zgodę?

You don't have permission to register