Media społecznościowe
TOP
Image Alt
Wyprawa – NAJ Meksyku

Wyprawa – NAJ Meksyku

Wyprawa – NAJ Meksyku

Zapraszam Cię na niezwykłą wyprawę, na której poznasz najpiękniejsze miejsca w Meksyku.
Lubisz naturę? Chcesz poznać najpiękniejsze atrakcje Meksyku? Chcesz dotrzeć do ruin Majów położonych głęboko w dżungli? Marzy Ci się nurkowanie w cenotes? A może chcesz poznać najpiękniejsze kolonialne miasteczka Meksyku?

W trakcie wyprawy odwiedzisz jedno z największych miast świata (Mexico City), przeniesiesz się w czasie odwiedzając ruiny Majów i innych prehiszpańskich kultur. Zwiedzisz jedne z najpiękniejszych Pueblos Magicos (magiczne wioski), zatracisz się w folklorze Oaxaca i co najważniejsze poznasz naturę samą w sobie. Podróż bez komercyjnej ściemy – poznasz Meksyk taki, jaki jest naprawdę.

 

CEL: Meksyk

Terminy:
22.10 – 04.11.2021 (Dia de los muertos)

24.11 – 07.12.2021

27.01 – 09.02.2022

12.02-26.02.2022

15-29.03.2022

11-29.04.2022 

22.10 – 04.11.2022 (Dia de los muertos)

5.12 -08.12.2022

Rezerwacja bez ryzyka! Dostaniesz cały zwrot zaliczki w przypadku odwołania wyjazdu z powodu covid 19.

Sprawdź pozostałe wyprawy (Kuba, Peru, Gwatemala)  TUTAJ>>

Wyprawa Meksyk from Teresa Chudecka on Vimeo.

Zobacz filmową relację z wyprawy po Meksyku

PLAN WYPRAWY

Przylatujemy do Cancun, kolejnego dnia zaczynamy pełną parą od karaibskiego wybrzeża – to iście rajskie plaże z białym piaskiem i krystalicznie czystą wodą. Jedziemy do Tulum, miasta artystów i rajskich plaż. Przed nami dzień na rowerach (do przejechania ok 14 km) i plażowanie. Kolejnego dnia wyjazd na plażę Akumal, gdzie chętni mogą popływać z gigantycznymi żółwiami.

Nie możemy ominąć najsłynniejszych piramid znajdujących się w Chichen Itza. Te prekolumbijskie miasto skrywa zabytki dwóch najważniejszych kultur Półwyspu Jukatan: Majów i Tolteków. Majowie tak wybudowali swoje świątynie, by współgrały one ze słońcem. 21 marca w równonoc wiosenną, zachodzące słońce daje niesamowity spektakl świateł. Na ścianie piramidy ukazuje się pełznący wąż. Poznamy również słynne cenoty. Są to studnie wypełnione wodą. Według kultury Majów były one magicznym połączeniem świata żywych i umarłych. Składali w nich ofiary swoim bogom. Będziemy mogli poznać różne rodzaje tych studni krasowych. Przed nami oczywiście kąpiel w cenote

Wieczorem wyruszymy w drogę do Palenque. W Palenque zwiedzimy byłe królestwo Pacal (jednego z najsłynniejszych byłych przywódców Majów). To wszystko przy akompaniamencie mieszkających tam małp. Po południu spacer po dżungli i kąpiel w rzece. Noc w domkach w dżungli.

Kolejnego dnia jedziemy nad wodospady Roberto Barrios. To miejsce nie tylko na skoki do wody, czy chodzenie po dżungli, ale również na zjazdy z wodospadów. To wszystko w wodzie o niesamowitym kolorze.

Z samego rana wyruszamy do San Cristobal de las Casas, nazywane Oia Negra (czarną dziurą). Kto raz tu przyjechał, nie chce z niego wyjeżdżać. Kolonialne miasteczko zamieszkane przez rdzennych Indian, którzy do dzisiaj używają swoich języków. Przed nami oczywiście spotkanie z Indianami.

Odwiedzimy również wyjątkowy kościół w San Juan de Chamula, w którym Majowie do dzisiaj odprawiają swoje pradawne obrzędy wymieszane z katolicyzmem. Sama wioska to także miejsce niezwykłe.

Wieczorny wyjazd (możliwość przelotu wewnętrznego) do miasta Oaxaca. To miasto przepełnione meksykańskim folklorem: prawie na każdym rogu słychać muzykę i widać kobiety ubrane w tradycyjne, długie suknie ręcznie haftowane.

Tam również wyrabia się najsłynniejszy meksykański alkohol. Mezcal, bo tak się nazywa, to brat tequili wytwarzany z agawy. Gorzki, mocny, uwielbiany przez miejscowych. Przed nami również wizyta w Teotitlan del Valle – miasteczka, w którym wyrabia się dywany. Poznamy tajniki barwienia i wyrobu. Dla chętnych wejście na Picacho – świętą górę . Ze szczytu rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na całą dolinę.

Pojedziemy także do Teotihuacan, by zobaczyć jedne z najważniejszych i najbardziej nieodkrytych piramid. Nazwa miejsca mówi, że to właśnie tam, ludzie przemieniali się w bogów. Do dzisiaj ludzie z całego świata przyjeżdżają, żeby zaczerpnąć energii, która podobno jest tam skumulowana.

Naszą podróż zakończymy w Mexico City – to jedno z największych miast świata. Zamieszkiwane przez ponad 20 milionów mieszkańców, jest według National Geographic najlepszą destynacją turystyczną 2019 roku. Zobaczymy, że w takim olbrzymie, można znaleźć miejsca, gdzie poczujesz się jak w małym, kolonialnym miasteczku z XVIII wieku. To właśnie tutaj zaczerpniemy pierwszego meksykańskiego oddechu, zjemy pierwsze meksykańskie tacos doprawione pikantnymi przyprawami wsłuchując się w muzykę mariachi na żywo. Dla chętnych rejs po chinampas w Xochimilco i bonus: możliwość wejścia na nieczynny wulkan Ajusco (3960 m n.p.m) – to niezapomniane przeżycie i widoki zapierające dech w piersiach.

Istnieje możliwość przedłużenia podróży o pobyt na plaży. Zapytaj o szczegóły.

Noclegi:

Śpimy w wygodnych i klimatycznych hostelach, hotelach we współdzielonych pokojach. 2 noce spędzimy w rejsowych autokarach (możliwość zamiany na loty wewnętrzne). Są bezpieczne i wygodne, jednak przygotuj się na noce poza łóżkiem. Dzięki temu zaoszczędzamy czas na przejazdy w ciągu dnia i możemy odwiedzić więcej miejsc.

Pilot:

Większość wypraw prowadzę osobiście – (Teresa Chudecka). Jestem podróżniczką zakochaną w latynoskich rytmach. W poszukiwaniu tańca przemierzyłam Amerykę Południową, karaibskie wyspy i Europę. Zamiłowana w backpackierskim stylu życia i zauroczona Meksykiem nie mogę z niego wyjechać. Pokażę Ci Meksyk, z całkiem innej perspektywy. Opowiem historie, których nie znajdziesz przewodniku. Więcej znajdziesz w zakładce O MNIE

Jeśli to nie ja będę pilotować Twój wyjazd, masz pewność, że pojedzie z Tobą doświadczony pilot znający kraj.

Zobacz mapę naszej podróży

Transport:

Poza miastami mamy wynajęte busy/auta. 2 dłuższe przejazdy odbywamy rejsowymi autokarami (wygodne, pierwszej klasy z rozkładanymi siedzeniami i toaletą). Będzie też trochę chodzenia – ale to najlepszy sposób na poznanie miejsc i kultury. (nie chodzimy z bagażem głównym, zawsze zostawiamy go w miejscach noclegowych).

Dla kogo wyprawa?

Dla kobiet i mężczyzn. Szukających nie tylko przygody, ale również interesujących się kulturą i historią Meksyku, szczególnie dla miłośników przyrody, obserwatorów ptaków i wielbicieli karaibskich plaż. To również wyprawa dla smakoszy, bo kuchnia meksykańska należy do najlepszych na świecie. Osób, którym nie straszne spanie w autobusie bądź dwuosobowym łóżku. Podróżników, którzy nie szukają wczasów All Inclusive, ale maja ochotę na podróż do przeszłości wypełnionej bogami kultury Azteków i Majów. Dla fanów filmowania i fotografii, bo Meksyk, to mieszanka kolorów zapierająca dech w piersiach. Minimalna liczba uczestników: 4

Maksymalna liczba uczestników: 12
Mała, kameralna grupa sprawi, że poczujesz się jak podróżując z przyjaciółmi.
Koszt wyprawy: 2900 zł + 900 euro + bilet lotniczy
Rezerwacja bez ryzyka! Dostaniesz cały zwrot zaliczki w przypadku odwołania wyjazdu z powodu pandemii.
Koszt biletu lotniczego: ok 2500 – 3500 zł

Terminy: 

27.01 – 09.02.2022

12.02-26.02.2022

15-29.03.2022

11-29.04.2022 

22.10 – 04.11.2022 (Dia de los muertos)

5.12 -08.12.2022

Rezerwacja miejsca na wyjazd
Warunkiem rezerwacji jest skontaktowanie się ze mną, i wpisanie na listę. Opłata rezerwacyjna 1000 zł (zwracam całą kwotę w przypadku odwołania wyjazdu z powodu pandemii). Kwota w PLN płatna do 30 dni przed wylotem. Kwota w euro płatna w Meksyku po przylocie.

Cena zawiera

• noclegi w wygodnych i klimatycznych hostelach i hotelach (pokoje 3-4 osobowe, często z dwuosobowymi łóżkami)

 • śniadania jeśli są dostępne w obiektach noclegowych

 • wszystkie transporty do miast

 • transfery lotniskowe (wspólny transfer dla całej grupy)

 • autorski program wyprawy

 • opiekę pilota znającego kraj i biegle mówiącego po hiszpańsku

 • atrakcje na miejscu (bilety wstępu do ruin: Teotihuacan, Palenque, wejścia do rezerwatu palenque, pływanie w jednym cenote, naukę wytwarzania mazcala, wizytę w kościele San Juan Chamula)

 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna Economy

 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 • niezapomnianą przygodę

Cena nie zawiera

 •  biletu lotniczego Warszawa- Cancun, Mexico City-Warszawa (pomagamy przy zakupie biletu lotniczego)
 • pozostałego wyżywienia (ceny podobnie jak w Polsce)

 • zwyczajowych napiwków (10% do cen jedzenia)

 • miejscowych przewodników na terenie ruin

 • ewentualnych dopłat do pokoi dwuosobowych

 • opłat za taksówki, dla tych, co nie lubią chodzić

 • dodatkowych atrakcji dla chętnych (nurkowanie, wypożyczenie rowerów, kajaki, pływanie z żółwiami… )

W zależności od pogody lub sytuacji politycznej istnieje możliwość zmiany planu wyprawy. 

Biuro podróży Adventure Tess posiada wpis do rejestru Organizatorów Turystyki przez Marszałka Województwa Mazowieckiego (numer wpisu: 225), oraz Gwarancję Ubezpieczeniową w Signal Idiuna.

Masz pytanie?  Chcesz się zapisać na wyprawę? Pisz! 

  Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę.

  Więcej informacji o wyprawach z Adventure Tess TUTAJ>>

  Comments

  • whynot

   Dużo można mówić o Teresie, ale skracając to na maksa – dziewczyna jest świetna, bezkonfliktowa i w bardzo fajny, trochę backpakerski sposób pokazuje szeroki przekrój Meksyku – od plaż przez klimatyczne ruiny po małe miasteczka zagubione gdzieś w górach. To na pewno nie jest wycieczka Itaki, z przewodnikiem z parasolką 😉 Sam program jest bardzo zróżnicowany, dostosowywany czasem do zmieniającej się sytuacji i możliwości uczestników. Jest w nim i wspinaczka na wulkan (dosyć wymagająca), powolne wałęsanie się po miasteczkach, poznanie Mexico City i jego okolic, posmakowanie dżungli, snorkeling i cudowne wschody i zachody słońca. To z pewnością jest program bardziej krajoznawczy dla osób chcących popodglądać trochę naturę, trochę normalne życie, spróbować zwyczajnych potraw, odwiedzić lokalne sklepiki. Sugerujemy dodanie sobie we własnym zakresie lub z pomocą Tess 3-4 dni nad morzem na czysty chillout – daje to power po długiej podróży i lepiej pozwala porównać dwa światy – ten cukierkowy z all inclusive i ten prawdziwy w głębi Meksyku. Jeżeli dotychczas podróżowaliście bardziej “all-in” i chcecie zrobić krok w kierunku bardziej samodzielnego podróżowania, to ten program i sama Tess są świetnym sposobem na zmianę sposobu zwiedzania świata – z turysty w podróżnika.

   20 maja 2021 at 18:30
  • Ewa

   Polecam z całego serca. Wyprawa po Meksyku to niepowtarzalna , przepiękna przygoda. Wakacje życia!!! Tess Bardzo Ci dziękujemy że dzięki Tobie mogliśmy te przgodę przeżyć

   1 czerwca 2021 at 19:27
  • Ania

   Rewelacyjna organizacja, ciekawy plan zwiedzania zawierajacy mniej turystyczne miejsca, rozne srodki transportu. Nie ma czasu na nude! Goraco polecam wyprawy z Teresa!

   1 czerwca 2021 at 19:29
  • Alek

   Wakacje czy wyprawa, sam nie wiem jak to nazwać. Najpierw leniwie po plażach a potem …. potem to już trzeci bieg i zwiedzanie przepięknego Meksyku, dzikiego, kolonialnego, ubogiego, zabobonnego, z masą historii i legend. Będę pamiętać po wsze czasy – podróż życia. Polecam Tess i dziękuję Ci, że mogłem w tym uczestniczyć !

   28 kwietnia 2022 at 18:08

  Post a Comment

  Informacje odnośnie przetwarzania danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności. Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka), w celu zapewnienia jak najlepszego jej funkcjonowania, na zasadach wskazanych w regulaminie. Czy wyrażasz na to zgodę?

  You don't have permission to register