Media społecznościowe
TOP
Image Alt

Meksyk na motocyklu

Meksyk na motocyklu

11850PLN / za osobę

Jesteś motocyklistą? Kochasz podróże? Chcesz poznać najpiękniejsze zakątki Meksyku? Jeździć na motocyklu pomiędzy lasami tropikalnymi, plażami, ruinami i magicznymi miasteczkami? Tęsknisz za jazdą jednośladem w sezonie zimowym? W Meksyku sezon nigdy się nie kończy! Jedź z nami.

12 dni, w trakcie których zwiedzimy Meksyk na motocyklach. W trackie tej wyprawy masz pewność, że pilotować będzie Cię osoba, która nie tylko zna Meksyk, ale objeździła go wzdłuż i wszerz na motocyklu, przy czym wybrała najpiękniejsze miejsca.

 

Zobacz film z  motocyklowej podróży po Jukatanie 

Półwysep Jukatan.  To jeden z najpiękniejszych regionów Meksyku. Ze względu na swoją różnorodność nie bez powodu jest najchętniej wybierany przez turystów.  Karaibskie plaże, krystalicznie czysta woda, magiczne miasteczka, prehiszpańskie ruiny, dżungla, dzikie zwierzęta. Do tego kuchnia uznana za jedną z najlepszych na świecie i spotkania z kulturą.

 

Motocykle:  W cenie wyprawy do dyspozycji mamy BMW 310 (możliwość dopłaty do większego motocykla)

 

Pogoda:  luty to jeden z najpiękniejszych miesięcy na Jukatanie, niskie opady, temperatury 28-18 C.

 

Trasa:  w większości jeździmy po asfalcie, czasem po szutrze, piachu, plaży

 

Masz pytania? Chcesz się zgłosić na wyprawę? Napisz do nas! 

 

Sprawdź pozostałe wyprawy z Adventure Tess (Meksyk, Peru, Gwatemala) TUTAJ>>

 • Destynacja
 • W cenie
  atrakcje w cenie
  opieka pilota
  śniadania
  transfery lotniskowe

Program Wyprawy

1

Przylot

Naszą moto przygodę zaczniemy od Playa del Carmen. Tam na karaibskim wybrzeżu czeka na nas powitalne, meksykańskie asado (grill) z pierwszą degustacją tequili.
2

Tulum

Z samego rana wsiadamy na motocykle i jedziemy do Tulum. Miasteczko artystów i rajskich plaż. Przed nami przejazd drogą pomiędzy Morzem a lasami namorzynowymi do Punta Allen. Można się zachwycić. Czas na plażowanie.
3

Bacalar

Czas na pływanie, dla chętnych kajaki. Przed nami noc w wygodnych namiotach (namioty mają normalne materace z łóżek) nad brzegiem jeziora. Będzie okazja do podziwiania gwiazd na niebie.
4

Sotano de Murcielagos

Po śniadaniu jedziemy do Chetumual (stolicy stanu Quintana Roo). Po zwiedzeniu miasta, przejedziemy kręta drogą wzdłuż dżungli do Sotano de Murcielagos – każdego dnia o wschodzie i zachodzie słońca wylatuje, bądź wlatuje do niej kilka miliardów nietoperzy. Śpimy na skraju dżunglii.
5

Calacmul

Wcześnie rano jedziemy drogą prowadzącą przez dżunglę do ruin Calacmul. W trakcie drogi uwaga na dzikie pawie, małpy i pumy. Po 60 kilometrach w magicznych tropikach dojedziemy do Ruin w Calacmul. Rezerwat Przyrody Calacmul to jeden z największych lasów tropikalnych w Meksyku, żyją w nim jaguary, pumy, małpy i cała masa egzotycznych zwierząt. Pośrodku rezerwatu znajduje się ukryte miasto Majów. W Calacmul wybudowano najwyższą piramidę na półwyspie Jukatan (55m). Z samej góry, będąc nad koronami drzew, będziemy mieć widok na rezerwat. Powrót przez dżunglę. Nocleg po drodze w motelu.
6

Uxmal

Przejazd przez małe wioski, lasy, trochę pustkowia, by dotrzeć do ruin w Uxmal. Przed nami także zwiedzanie jednych z najgłębszych jaskiń na Jukatanie Xtacumbilxunaan.
7

Merida

Droga do Meridy (białego miasteczka). Przed nami wizyta w mieście i degustacja miejscowych przysmaków. Po południu przejazd na wybrzeże do Puerto Progreso. Tym razem Morze Karaibskie zamieniamy na Zatokę Meksykańską.
8

Rio LAgartos

Zostajemy na wybrzeżu. Będziemy jechać drogą prowadzącą pomiędzy Zatoką, a jeziorami. Te okolice zamieszkują flamingi, które na pewno spotkamy w trakcie przejazdu. Wieczorem dojedziemy do Rio Lagartos.
9

Valladolid

To chyba czas, by dotrzeć na karaibskie wybrzeże. Zanim jednak będziemy leniuchować na plaży, przed nami jeszcze Las Coloradas. Różowa laguna zamieszkiwana przez flamingi. Tam będziemy nie tylko podziwiać te przepiękne ptaki spacerujące po różowej wodzie, ale również udamy się na wyprawę łódką przez lasy namorzynowe zamieszkiwane przez aligatory. Po południu jedziemy do Valladolid (magiczne miasteczko).
10

Chitzen Itza

Dzień na zwiedzanie Chitzen Itza – prekolumbijskie miasto skrywa zabytki dwóch najważniejszych kultur Półwyspu Jukatan: Majów i Azteków. Majowie tak wybudowali swoje świątynie, by współgrały one ze słońcem. 21 marca w równonoc wiosenną, zachodzące słońce daje niesamowity spektakl świateł. Na ścianie piramidy ukazuje się pełznący wąż. Na własne oczy zobaczymy dlaczego były jednym z najważniejszych siedzib w tym okresie, dlaczego piramida to kalendarz i w jaki sposób Majowie zyskali miano najlepszych obserwatorów gwiazd. Tego dnia wykąpiemy się także w Cenote – jaskiniami skalnymi, które w dawnych wierzeniach były przejściem do zaświatów.
11

Isla Mujeres

Przejazd do Cancun. Po drodze zwiedzamy odwiedzamy inne cenote. W zależności od godziny dojazdu możemy popłynąć na Isla Mujeres i objechać wyspę dookoła. Widoki zapierające dech w piersiach. Tego dnia żegnamy się z motocyklami.
12

Wylot

Dzień wylotów. Istnieje możliwość indywidualnego przedłużenia wyjazdu.
Pilot: Wyprawę do Meksyku poprowadzę osobiście (Teresa Chudecka). Jestem motocyklową podróżniczką zakochaną w latynoskich rytmach. W poszukiwaniu tańca przemierzyłam Amerykę Południową, karaibskie wyspy i Europę. Meksyk przemierzyłam na motocyklu, w trakcie mojej dziewięcio miesięcznej wyprawy do tego kraju. Zakochana w kraju tequili i wiecznego słońca, zamieszkałam na Jukatanie, gdzie sezon motocyklowy trwa wiecznie.  Pokażę Ci Meksyk, z całkiem innej perspektywy. Opowiem historie, których nie znajdziesz przewodniku.   Noclegi: Śpimy w hostelach/hotelach/motelach/namiotach w pokojach 2—osobowych. Namioty są wygodne, mają normalne materace.   Liczba motocykli: do 10   Mała, kameralna grupa sprawi, że poczujesz się jak podróżując z przyjaciółmi.   Koszt wyprawy: 2600 euro + bilet lotniczy (ok. 2000 – 3500 zł)   Koszt dla pasażera motocykla: 1700 euro   Koszt biletu lotniczego: ok. 2500 - 3500 zł   Termin:

ZAPYTAJ O TERMIN

Zorganizujemy wyprawę w wybranym przez Ciebie terminie

  Rezerwacja miejsca na wyjazd Warunkiem rezerwacji jest wpisanie na listę.   Cena zawiera
 • 10 noclegów w pokojach 2—osobowych, istnieje możliwość dopłaty do pokoju jednoosobowego (+350 euro do ceny wyprawy)
 • wynajęcie motocykla na 10 dni
 • śniadania
 • transfer z lotniska (jeden wspólny dla grupy)
 • autorski program wyprawy
 • opiekę polskojęzycznego pilota biegle mówiącego po hiszpańsku, na co dzień podróżującego na motocyklu
 • przechowalnie bagażu w Playa del Carmen
 • mapy
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • wsparcie samochodu z kierowcą, który może zabrać bagaże (jeśli grupa ma powyżej 5 osób)
 • niezapomnianą przygodę
 • ubezpieczenie podróżne NNW Signal Iduna Economy
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 zł) i Turystyczny Fundusz Ubezpieczeniowy (13 zł)
Cena nie zawiera
 • biletów lotniczych do Cancun
 • benzyny do motocykli
 • posiłków poza śniadaniami
 • dodatkowego programu podróży, jak wydłużenie pobytu
 • zwyczajowych napiwków (10% do cen jedzenia)
 • miejscowych przewodników na terenie ruin dla chętnych
 • dodatkowych atrakcji dla chętnych (nurkowanie, wypożyczenie rowerów, kajaki, pływanie z żółwiami…
 • opłaty za uszkodzenie motocykla
 • kaucji za wypożyczenie motocykla (600 dolarów)
 • dopłaty do ewentualnej zmiany motocykla na inny model
 • rozszerzenia ubezpieczenia Zaleca się zabranie ok 15-30 euro na każdy dzień pobytu.

W zależności od pogody i sytuacji politycznej kraju istnieje możliwość zmiany planu wyprawy.

Biuro podróży Adventure Tess posiada wpis do rejestru Organizatorów Turystyki przez Marszałka Województwa Mazowieckiego (numer wpisu: 225), oraz Gwarancję Ubezpieczeniową w Signal Idiuna.

 

Masz pytania? Chcesz zgłosić się na wyprawę? Pisz!

Informacje odnośnie przetwarzania danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności. Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka), w celu zapewnienia jak najlepszego jej funkcjonowania, na zasadach wskazanych w regulaminie. Czy wyrażasz na to zgodę?

You don't have permission to register