Media społecznościowe
TOP
Image Alt
Najlepsze miejsca

Meksyk ferie zimowe z dziećmi

Meksyk ferie zimowe z dziećmi

7900PLN / za osobę

Terminy:

 20.01 – 02.02.2025

1200 USD + 3100 PLN

Atrakcje:

 • Snorkeling z żółwiami
 • Degustacja lokalnych smaków
 • Wstęp do Ruin Calacmul, Chitzen Itza, Palenque
 • Wycieczka po dżungli w Palenque
 • Wycieczka łódkami po lasach namorzynowych
 • Pokaz wytwarzania kapeluszy jipijapa
 • Wstęp do sotano de los murcielagos
 • Wstęp do dwóch cenot
 • Wizyta na targu i degustacja lokalnych produktów
 • Katamaran lub kajaki na jeziorze Bacalar

 • Destynacja
 • W cenie
  atrakcje w cenie
  opieka pilota
  śniadania
  transfery lotniskowe

Program Wyprawy

1

Dzień przylotów. Naszą przygodę zaczniemy od Playa del Carmen.  Wieczorem wspólne wyjście na tacos. 
2

Dzień na relaks na plaży w Playa del Carmen.
3

Naszą przygodę zaczniemy od karaibskiego wybrzeża. Riviera Maya jest w światowej czołówce miejsc do nurkowania. Nie możecie przegapić okazji do poznania podwodnego świata. Po śniadaniu wyjeżdżamy do Akumal. Tam przy rajskiej plaży odbędzie się snorkeling z żółwiami. Będzie też czas na słodkie leniuchowanie na pięknej, porośniętej palmami plaży. Po południu przejazd na obiad do Tulum, a następnie na nocleg do Bacalar.  
4

Jezioro Bacalar. To siedmiokolorowe jezioro zyskało swoją nazwę od różnych odcieni turkusu wody. Majańska nazwa znaczy: miejsce, gdzie rodzi się niebo. Czas na pływanie, dla chętnych kajaki lub rejs katamaranem. Po południu jedziemy do Chetumual (stolicy stanu Quintana Roo). Po zwiedzeniu miasta, przejedziemy kręta drogą wzdłuż dżungli do Sotano de Murcielagos – każdego dnia o wschodzie i zachodzie słońca wylatuje, bądź wlatuje do niej kilka miliardów nietoperzy. Śpimy na skraju dżunglii.
5

Wcześnie rano jedziemy drogą prowadzącą przez dżunglę do Calacmul. W trakcie drogi możemy zauważyć dzikie pawie, małpy i pumy. Po 60 kilometrach w magicznych tropikach dojedziemy do Piramid. Rezerwat Przyrody Calacmul to jeden z największych lasów tropikalnych w Meksyku, żyją w nim jaguary, pumy, małpy i cała masa egzotycznych zwierząt. Pośrodku rezerwatu znajduje się ukryte miasto Majów. W Calacmul wybudowano najwyższą piramidę na półwyspie Jukatan (55m). Z samej góry, będąc nad koronami drzew, będziemy mieć widok na rezerwat. Przejazd do Palenque.
6

Zaczynamy od spaceru po dżungli, zobaczymy ukryte budynki majów, poszukamy tarantuli, będziemy mogli zobaczyć wyjce, zjemy termity i odbędziemy chrzest majański. Następnie zwiedzanie Majańskiego miasta Palenque, po południu dla chętnych wizyta w Aluxes - sierocińcu dzikich zwierząt, gdzie można zobaczyć między innymi jaguara - święte zwierzę Majów.
7

Po śniadaniu wizyta na wodospadach Roberto Barrios. Czas na pływanie, zabawę i skoki do wody. Po południ przejazd do Campeche. Wieczorny spacer po mieście.
8

Poranne zwiedzanie miasta. Kolorowa starówka Campeche otoczona murami została wpisana na listę UNESCO. Tego dnia odwiedzimy również niezwykły cmentarz w Pomch. Rodziny zmarłych czyszczą kości swoich najbliższych. W Becan zobaczymy jak plecie się tradycyjne kapelusze jipijapa. Nocleg w hotelu przy plaży w Celestun.
9

Wycieczka łódkami po lasach namorzynowych, będziemy poznawać lokalne ptaki (czaple, kolibry pelikany, flamingi, czy ptaki endemiczne). Zobaczymy miejsce, w którym produkuje się sól. Czas na plażowanie. Przejazd do Meridy i spacer po mieście. Wieczorny przejazd do Piste na nocleg.  
10

Poranne zwiedzanie ruin Chichen Itza. Te prekolumbijskie miasto skrywa zabytki dwóch najważniejszych kultur Półwyspu Jukatan: Majów i Tolteków. Tego dnia odwiedzimy również cenotę. Cenotey to studnie wypełnione wodą. Według kultury Majów były one magicznym połączeniem świata żywych i umarłych. Atrakcją jest nie tylko pływanie tam, ale również podziwianie skamieniałości wapiennych. Wieczorny spacer po Valladolid.
11

Poranny powrót do Playa del Carmen. Po drodze możliwość odwiedzenia cenoty położonej w jaskini. Relaks w hotelu.
12

Transfer na lotnisko. / Możliwość przedłużenia wakacji o pobyt hotelowy w Playa del Carmen.
Koszt wyprawy:1200 USD + 3100 PLN+ bilet lotniczy

Loty:

 Można kupić bilet samodzielnie, po potwierdzeniu przez nas grupy i lotu,  lub skorzystać z agencji lotniczej. Grupa leci z Berlina, ale możesz dolecieć z dowolnego lotniska i kraju!

Noclegi:

Śpimy w wygodnych i klimatycznych hotelach 3-4*. Noclegi w dżungli, w domkach bez klimatyzacji, za to przy akompaniamencie przyrody i małp.

Pilot:

Większość wypraw prowadzę osobiście – (Teresa Chudecka). Jestem podróżniczką zakochaną w latynoskich rytmach. W poszukiwaniu tańca przemierzyłam Amerykę Południową, karaibskie wyspy i Europę. Zamiłowana w backpackierskim stylu życia i zauroczona Meksykiem nie mogę z niego wyjechać. Pokażę Ci Meksyk, z całkiem innej perspektywy. Opowiem historie, których nie znajdziesz przewodniku. Więcej znajdziesz w zakładce O MNIE

Jeśli to nie ja będę pilotować Twój wyjazd, masz pewność, że pojedzie z Tobą doświadczony pilot znający kraj.

Transport:

W trakcie wyjazdu poruszamy się wynajętym busem.

Dla kogo wyprawa?

Dla rodzi z dziećmi bez względu na wiek.  Szukających nie tylko przygody, ale również interesujących się kulturą i historią Meksyku, szczególnie dla miłośników przyrody, obserwatorów ptaków i wielbicieli karaibskich plaż. To również wyprawa dla smakoszy, bo kuchnia meksykańska należy do najlepszych na świecie.  Podróżników, którzy nie szukają wczasów All Inclusive, ale maja ochotę na podróż do przeszłości wypełnionej bogami kultury Azteków i Majów. Dla fanów filmowania i fotografii, bo Meksyk, to mieszanka kolorów zapierająca dech w piersiach.

Maksymalna liczba uczestników: 16 Mała, kameralna grupa sprawi, że poczujesz się jak podróżując z przyjaciółmi.

Rezerwacja bez ryzyka! Dostaniesz cały zwrot zaliczki w przypadku odwołania wyjazdu z powodu pandemii.

Koszt biletu lotniczego:

 ok 2500 – 3500 zł

Terminy:

 20.01 - 02.02.2025

Rezerwacja miejsca na wyjazd Warunkiem rezerwacji jest skontaktowanie się ze mną, i wpisanie na listę. Opłata rezerwacyjna 3000 zł. Pozostała kwota  w PLN płatna do 40 dni przed wylotem. Kwota w dolarach płatna w Meksyku po przylocie.

Cena zawiera

 • noclegi w wygodnych i klimatycznych hostelach i hotelach
 • śniadania
 • wszystkie transporty
 • transfery lotniskowe (wspólny transfer dla całej grupy)
 • autorski program wyprawy
 • opiekę pilota znającego kraj i biegle mówiącego po hiszpańsku
 • atrakcje na miejscu (bilety wstępu do ruin:  Chichen Itza, Tulum, Calacmul pływanie w jednym cenote, naukę wytwarzania tequili, wypożyczenie rowerów, wejście do sotano de murcielagos, wejście na cmentarz w Pomuch)
 • miejscowych przewodników na terenie ruin
 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna Economy
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • niezapomnianą przygodę

Cena nie zawiera

 • biletu lotniczego Berlin- Cancun - Berlin  (pomagamy przy zakupie biletu lotniczego)
 • pozostałego wyżywienia (ceny podobnie jak w Polsce)
 • zwyczajowych napiwków (10% do cen jedzenia)
 • ewentualnych dopłat do pokoi dwuosobowych
 • dodatkowych atrakcji dla chętnych (nurkowanie, kajaki, pływanie z żółwiami )

W zależności od pogody lub sytuacji politycznej istnieje możliwość zmiany planu wyprawy. 

 

Biuro podróży Adventure Tess posiada wpis do rejestru Organizatorów Turystyki przez Marszałka Województwa Mazowieckiego (numer wpisu: 225), oraz Gwarancję Ubezpieczeniową w Signal Idiuna.

 

Informacje odnośnie przetwarzania danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności. Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka), w celu zapewnienia jak najlepszego jej funkcjonowania, na zasadach wskazanych w regulaminie. Czy wyrażasz na to zgodę?

You don't have permission to register