Tańcząca ze Światem na motocyklu przez Bałkany – film

Motocykl, kobieta, taniec i podróż. Połączenie tego wszystkiego zwiastuje mieszankę wybuchową.

Tym razem postanowiłam przemierzyć kraje Bałkańskie.

Skupiłam się głównie na Serbii, Czarnogórze oraz Bośni i Hercegowinie. To najkrótsza, bo zaledwie 17 dniowa wyprawa była dla mnie największym wyzwaniem. Wyprawa zaczęła się z przygodami –  już drugiego dnia motocykl się zepsuł, zepsuł się również kolejnego dnia, na granicy z Serbią.

Doznałam serdeczności i pomocy miejscowych, którzy nie tylko bezpłatnie naprawili mi motocykl ale również użyczyli swoich maszyn do jazdy!

Przez 17 dni przejechałam 3494 kilometrów, przemierzając 8 państw: Polskę, Czechy, Austrię, Węgry, Serbię, Czarnogórę, Bośnię, Chorwację oraz Słowenię.

Aby lepiej poznać życie ludności, nocowałam u miejscowych, którzy codziennie witali mnie tradycyjną potrawą i kieliszkiem rakiji – bałkańskiego alkoholu (to oczywiście po godzinach jazdy). Uczestniczyła też w zajęciach tańca ludowego „kolo”, który łączy bałkańskie narody.

Podsumowanie prawie 3,5 tysiąca kilometrów to 1 mandat za niepoprawne parkowanie Wiedniu, 1 stłuczka w Czarnogórze (z winy kierowcy samochodu), 1 parkingówka w Serbii. O takich rzeczach prawie już nie pamiętam, za to na długo zapamiętam niezliczone uśmiechy miejscowych, którzy widząc samotną motocyklistkę chętnie pomagali w każdej sytuacji.

 

Zapraszam do obejrzenia filmu! 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *