Media społecznościowe
TOP
Image Alt

Tańcząca ze Światem na Kubie – prezentacja w Warszawie

Tańcząca ze Światem na Kubie – prezentacja w Warszawie

Zapraszam Was już 14 maja do Południka Zero w Warszawie.

Będę opowiadała o moich kubańskich przygodach – zapewniam Was, że było ich dużo! 🙂

 

 

 

To kolejna wyprawa w ramach projektu Tańcząca ze Światem. Tym razem Tess wyruszyła w poszukiwaniu korzeni tańca na Kubę. To właśnie tam narodziło się wiele znanych dzisiaj tańców: salsa, rumba, cha cha cha. Zrodzone z mieszanki kulturowej mieszkańców do dzisiaj są jednym z najważniejszych przejawów kulturowych. Chciała nie tylko tańczyć, ale również obserwować jak zmienia się ta jedna z najbardziej kolorowych wysp świata tuż po śmierci wieloletniego, komunistycznego przywódcy – Fidela Castro. Pytała ludzi o ich nastroje, nadzieje i perspektywy na zmiany.

Jak dała sobie radę w komunistycznym kraju, gdzie chciała wtopić się w codzienne życie mieszkańców i poznać je od podszewki? Czy udało jej się wbrew ogólnemu zakazowi bezpłatnie nocować u lokalnej ludności? Czy udało jej się podróżować autostopem? Ta wyprawa, chociaż prowadzona tańcem, na przeszkodzie miała jeszcze mało sprzyjający samotnie podróżującym kobietom komunizm i policję, która śledzi wszystkie kroki turystów na Kubie.

Jeśli chcecie dowiedzieć się:

· Jak przygotować się do podróży na Kubę

· Jak wyglądają dwa oblicza wyspy

· Czy autostop na Kubie istnieje

· Jak podróżować „jak kubańczyk” i dlaczego to jest nielegalne

· Dlaczego policja rekwiruje domy za przenocowanie turysty

· Jak wygląda sex turystyka na Kubie

· Co daje kubańczykowi taniec

· Jak komunizm zabił chęć do pracy

· Czy Kubańczyk jest szczęśliwy

· Jak zostać posądzonym o szpiegostwo

Zapraszam do magicznego świata muzyki i tańca ale również wielu kontrastów, uderzającego komunizmu i codziennej walki o przetrwanie. Podróż całkowicie łamiąca wyobrażenia o Kubie. Pokazującej prawdziwe oblicze wyspypachnącej cygarami i moczem. Rozbrzmiewającej muzyką i płaczem. Kuby pełnej absurdów.
To projekt napisany tańcem, bo czym byłby świat, gdyby ludzie nagle przestali tańczyć

 

reasons to love the season

Comments

  • Niewiele osób wie, że na Kubie można kupić auto warte dziesiątki tysięcy dolarów, za równowartość tysiąca kilkuset złotych. A dlaczego niewiele osób o tym wie? Ponieważ nie da się go zabrać ze sobą. Zakup auta w porównaniu z jego eksportem z Kuby to jak porównanie zdobycia karty rowerowej z licencją jumbojeta 🙂

    21 czerwca 2017 at 15:33

Post a Comment

Informacje odnośnie przetwarzania danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności. Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka), w celu zapewnienia jak najlepszego jej funkcjonowania, na zasadach wskazanych w regulaminie. Czy wyrażasz na to zgodę?

You don't have permission to register