Media społecznościowe
TOP
Image Alt

Porto – Rady praktyczne

Porto – Rady praktyczne

Przelot do Porto:
Niestety żadna linia lotnicza nie oferuje bezpośrednich lotów z polski do Porto, najtańszą opcją jest przesiadka w Menchesterze, Brukseli, bądź Barcelonie.
Jeśli natomiast przebywasz w Hiszpanii, możesz bardzo łatwo znaleźć lot za nie więcej niż 20 euro w jedną stronę zarówno z Barcelony, Madrytu jak i Walencji.
Noclegi: Hostele w Porto są stosunkowo tanie, ale jest tam też bardzo dużo Couchsurferów chętnie przyjmujących na nocleg.
 
Porto w jeden dzień: To naprawdę nie jest duże miasto, poniżej publikuję plan zwiedzenia miasta w jeden dzień.
Pojedź metrem do do Serra do Pilar, to świetne miejsce na pierwsze spojrzenie na miasto. Przejdź przez stary most i odwiedź Katedrę i jej okolicę. To piękna, zabytkowa dzielnica miasta.  Obejrzyj kolejkę linową i idź do Ribeira, czyli historycznego placu w Porto. Idź na spacer przy rzece podziwiając różnokolorowe kamienice. Odwiedzić Igreja de São Francisco (gotycki kościół z barokowym wnętrzem)  , a następnie odwiedzić Palacio da Bolsa . Koniecznie odwiedź zabytkową księgarnię,  Lello.  Jeśli tam jesteś, to tuż obok znajduje się Era una vez un Porto, wstąp na lampkę portugalskiego wina. Stamtąd tylko 10 minut spacerem na miejski Targ: Bolhao. Kupisz tam naturalną portugalską żywość. Następnie odwiedź Pacos de Concehlo (tam urzęduje Rada Miejska). Po spacerze wokoło placu otaczającego budynek, pojedź metrem do Casa da Musica (to Portugalski dom kultury wybudowany w bardzo nowoczesnym stylu). Dalej autobusem do Serralves, gdzie znajduje się muzeum sztuki współczesnej i piękny ogród.  To czas na spacer po parku. Jeśli jesteś już zmęczony jedź nad morze obejrzeć pięknych zachód słońca i skosztować wyśmienitych ryb.  Możesz zostać tam aż do rana, bądź wrócić do miasta ostatnim metrem. Przyjemnego zwiedzania. 
 
 

Post a Comment

Informacje odnośnie przetwarzania danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności. Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka), w celu zapewnienia jak najlepszego jej funkcjonowania, na zasadach wskazanych w regulaminie. Czy wyrażasz na to zgodę?

You don't have permission to register