Media społecznościowe
TOP
Image Alt

Niemcy – okolice Lichtenfels

Niemcy – okolice Lichtenfels

Pierwszy raz odczułam, co to znaczy niemiecki ład i porządek. Lichtenfels jest przykładem małego, niemieckiego miasteczka, gdzie z pierwszej strony może się wydawać, że życie kulturalne nie istnieje, a z drugiej, widzimy jak spragnieni rozrywki Niemcy organizują weekendowe festyny. Co tydzień w innej, pobliskiej miejscowości. 
Miasteczko położone jest w dolinie, dookoła widok na otaczające je wzgórza. Na każdym wzgórzu inny klasztor.
 
Wszędzie panuje porządek. Stare, zadbane domy są istnym muzeum przedwojennych budynków. Tylko coś tu nie pasuje. Przed tymi starymi domami, stoją nowe, luksusowe samochody. Chyba luksusowe tylko dla nas, Polaków, bo najwidoczniej dla Niemca nowe audi RR to samochód na porządku dziennym.
 
zabytkowe BMW
 
 
Lichtenfels, jako małe, urokliwe miasteczko oferuje też atrakcje dla turystów szukających ciszy i odpoczynku. Otoczone jest wybetonowanymi ścieżkami rowerowymi, biegnącymi wzdłuż okolicznych miejscowości. Można jechać nimi bez końca. Dla spragnionych kąpieli, w okolicy znajdują się dwa jeziora, nad które w weekendy tłumnie przybywają okoliczni Niemcy.
 
Rynek w Lichtenfels
odbicie kamienicy w szybie
kościół w Lichtenfels
przejażdżka na rowerach po okolicy
 
 
W  Bad Staffelstein, miasteczku położonym opodal, znajduje się klasztor: Kloster Banz. Jest to dawny klasztor Benedyktynów. Dziś służy jako miejsce spotkań władz państwowych.
Klasztor wybudowany jest na wzgórzu. Z jego terenu cięgnie się przepiękny widok na cała okolicę. 
 
 
widok na okolicę
Kloster Banz
 

Post a Comment

Informacje odnośnie przetwarzania danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności. Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka), w celu zapewnienia jak najlepszego jej funkcjonowania, na zasadach wskazanych w regulaminie. Czy wyrażasz na to zgodę?

You don't have permission to register