Media społecznościowe
TOP
Image Alt

Najllepsze aplikacje dla podróżnika

Najllepsze aplikacje dla podróżnika

Ciężko wyobrazić sobie podróże bez telefonu. Choć niedawno mapa i notes wystarczały, dzisiaj znaczenie ułatwiają nam podróże aplikacje, które zainstalowane na telefonie przydają się w wielu sytuacjach.
Zanim jednak pomyślisz o aplikacjach, pamiętaj, aby odpowiednio wybrać telefon. Smartony się przydają, jednak ich baterie mają bardzo małą wytrzymałość. Dlatego ja zawsze podróżuję z dwoma telefonami: smart fonem oraz telefonem z bardzo wytrzymałą baterią i odpornym na kurz i wodę. Jego koszt to 200 zł, a często ratuje mnie, kiedy smart fon nie daje rady.

Kiedy już wybierzesz telefon, zastanów się, jakie aplikacje mogę przydać Ci się w podróży.
Poniżej lista aplikacji z których sama korzystam.


 LOKALIZACJA


 

011

 

Google maps

Najlepsze i chyba najbardziej znane mapy z nawigacją, widokiem satelitarnym i informacjami o korkach. Od jakiegoś czasu wybrane obszary mapy można też zapisywać offline przydaje się szczególnie, kiedy podróżujemy po obcym państwie i nie mamy Internetu w telefonie.

DARMOWA

 

 


sygicSygic

To nawigacja, która nie potrzebuje dostępu do internetu. Jest płatna, ale po jej wykupieniu, dostajesz na ZAWSZE mapy TomTom, oznaczenia użytecznych punktów (POI), funkcje planowania tras i aktualizacje map.

PŁATNA

 

 

 

 

 

 


 

unnamedGPS logger

Dzięki niej możemy zapamiętać mapę podróży, ustawiamy co ile metrów ma się logować i po wyjeździe eksportujemy do do gpx. Kml. Albo txt. Kml możemy eksportować do Google maps, co da nam obraz naszej całej podróży.

DARMOWA

 

 

 

 

 

 


 

glympse_android

Glympse

Przekazuje wybranej osobie nasze aktualne położenie.Ważne dla naszego bezpieczeństwa.

DARMOWA

 

 

 

 

 

 

 


 

tripTriposo

World Travel Guide- działa Office. Przed wyjazdem musimy ściągnąć mapę miasta/państwa. Na miejscu program na podstawie lokalizacji i pogody będzie sugerował nam co możemy zobaczyć w okolicy.

DARMOWA

 

 

 

 


 

been-iPad-World-Landscape-660x495

Been

Aplikacja do śledzenia postępów w Twoim zdobywaniu świata. Wybierz z listy kraje w których byłeś a zobaczysz ile procent z każdego kontynentu udało Ci się już zobaczyć.

DARMOWA

 

 

 

 

 


 SŁOWNIKI


coloditColodict

słownik Offine.  Ściągnij na swój telefon i korzystaj zawse, kiedy nie znasz jezyka danego kraju.

DARMOWA

 

 

 

 

 

 

 


 

google-translate-hindi-largeGoogle translator

Przetłumaczone słowa zostają w pamieci do której mamy dostęp Offine.

DARMOWA

 

 

 

 


 

Duolingo-Screenshots

Duolingo

Znacznie łatwiej podróżuje się przynajmniej z podstawową znajomością miejscowego jezyka. Ucz się hiszpańskiego, angielskiego, francuskiego, niemieckiego, portugalskiego i włoskiego. Jest prosta w użyciu.

DAMROWA

 

 

 


NOCLEGI


 

unnamed (1)Booking.com

Aplikacja do wyszukiwania i rezerwowania najtańszych i najlepszych hoteli na całym świecie. Ceny bardzo często dużo tańsze niż na oficjalnej stronie hotelu.

DARMOWA

 

 

 

 

 

 

 


airbnb-568pxAirbnb

Aplikacja do wynajmowania mieszkań i pokoi od miejscowych bo bardzo preferencyjnych cenach. Nie tylko znajdujesz tani pokój, ale często również „prywatnego przewodnika” bo użytkownicy Airbnb są bardzo gościnni.

DARMOWA

 

 

 

 

 

 

 


 

couchCouchsurfing

Wersja mobilna popularnego serwisu Couchsurfing – wyszukiwarka darmowych noclegów na kanapie u miejscowych. Pamiętaj, że nie chodzi tylko o darmowy nocleg. CouchSurfng to wymiana kultur więc zawsze zaoferuj coś w zamian.

DARMOWA

 

 

 

 

 


 

Captura-de-pantalla-2012-06-21-a-las-13.19.41Hotel Tonight

Dla tych, którzy nie rezerwują noclegów z wyprzedzeniem. Dzięki Hotel Tonight możesz znaleźć nocleg w hotelu, który desperacko sprzedaje niezablokowane pokoje i dostaś super cenę. Jeśli zazwyczaj podróżujesz last minute to świetna aplikacja.
DARMOWA

 

 

 

 

 

 


KOMUNIKACJA


skypeSkype

Popularna aplikacja do darmowych rozmów i wideorozmów na całym świecie. Wystarczy tylko dostęp do Internetu (wifi) i możesz zadzwonić do znajomych na drugiej półkuli.
DARMOWA

 

 

 

 

 

 


 

WhatsApp-Messenger-iPhoneWhatsapp

jedna z najbardziej popularnych aplikacji. Dzięki niej, możesz nie tylko wysyłać wiadomości, ale również zdjęcia, lokalizacje, ustawiać grupy do konwersacji… od niedawna dzięki whatsapp można również dzwonić. Wystarczy dostęp do Internetu.
DARMOWA przez pierwszy rok

 

 

 


 

gloGogobot

Podróże społecznościowe, pomoże Ci w znalezieniu miejsca noclegowego, jedzenia oraz rozrywek. To społeczność backpackerów którzy dodają zdjęcia, informacje otagowując je w kilku kategoriach. Możesz podróżować z aplikacją, zachowując interesujące rzeczy na liście aplikacji.
DARMOWA

 

 

 

 

 


POZOSTAŁE PRZYDATNE APLIKACE


 

XE-Converter-App play_w3ii_h480_screenshot_2_oanda-fxtrade-for-androidXE Currency

na bieżąco aktualizuje kursy walut. Można dodać ich dowolną licznę a nawet na wykresie zobaczyć jak zmieniają się dane kursy.

DARMOWA

 

 

 

 

 

 


 

ipolakIPolak

Stworzona przez MSZ. Znajdują się w niej dane wszystkich polskich konsulatów, ostrzeżenia MSZ, informacje o krajach. Automatycznie wyszukuje po pozycji gps. Z aplikacji można też zadzwonić do konsulatu.

DARMOWA

 

 

 

 


ustream2Ustream

możesz zrobić ze swojej komórki kamerę online i wrzucić film np.: na bloga.

DARMOWA

 

 

 

 

 

 

 


Sunrise

GPS Sunrice Sunset Calculator – wylicza wschodu i za chody słońca w miejscu, w którym aktualnie jesteśmy.


 

 

azuonAzuon

wykorzystuję ją na moim tablecie. Aplikacja do wyszukiwania najtańszych połączeń lotniczych. Do korzystania z niej potrzebujesz Internetu, jednak jest niezawodna. Możesz korzystać z wersji DEMO!

 

 

 

 


 

oandaOanda

currency conventer. Działa Office, jednak aktualizuje się za każdym razem, kiedy łączymy się z Internetem.
XE Currency – na bieżąco aktualizuje kursy walut. Można dodać ich dowolną licznę a nawet na wykresie zobaczyć jak zmieniają się dane kursy.

 

 

 

 

 

 

 

Znasz jeszcze jakieś przydatne aplikacje dla podróżnika? Jeśli tak, to podziel się nimi w komentrzu. 🙂 

Post a Comment

Informacje odnośnie przetwarzania danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności. Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka), w celu zapewnienia jak najlepszego jej funkcjonowania, na zasadach wskazanych w regulaminie. Czy wyrażasz na to zgodę?

You don't have permission to register