Media społecznościowe
TOP
Image Alt

Madryt – Park Juan Carlos I

Madryt – Park Juan Carlos I

Park Juan Carlos I, to jeden z największych Parków w Madrycie i zdecydowanie najbardziej nowoczesny. Położony w północno wschodniej części miasta, w okolicach lotniska jest mało dostępny dla mieszkańców centrum, aby tam dojechać trzeba poświęcić  godzinę. Mimo wszystko warto. To istne muzeum sztuki nowoczesnej. Znajduje się tam wiele rzeźb, monumentów i fontann. Pomimo niewielkiej ilości drzew, to świetne miejsce na urządzenie pikniku (specjalne stoły zostały postawione właśnie w tym celu). To też miejsce do puszczania latawców.
W parku znajduje się również bezpłatna wypożyczalnia rowerów. Wystarczy, że pokażesz dowód lub paszport i możesz cieszyć się godzinną, bezpłatną przejażdżką po parku. Dokładnie tyle czasu potrzebujesz, aby zobaczyć wszystkie najważniejsze monumenty.
Dla nas to był świetny czas przypominający czasy dzieciństwa, rowery, plac zabaw, wspinanie się po linach. Mimo wszystko, muszę przyznać, że po godzinnej jeździe i zabawie byłam już lekko zmęczona. 
 
 

Post a Comment

Informacje odnośnie przetwarzania danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności. Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka), w celu zapewnienia jak najlepszego jej funkcjonowania, na zasadach wskazanych w regulaminie. Czy wyrażasz na to zgodę?

You don't have permission to register