Media społecznościowe
TOP
Image Alt

Madryt – market El Rastro

Madryt – market El Rastro

Niedzielny poranek w Madrycie, to jeden z niewielu, kiedy na ulicach La Latiny można spotkać tłumy. Wszystko za sprawą największego w Madrycie marketu El Rastro, czynnego w każdą niedzielę w porannych godzinach. Użytkowane normalnie ulice zostają zamknięte dla samochodów. W zamian pojawiają się tam liczne stragany ze wszystkim, co tylko możemy sobie wyobrazić. Można tu kupić ubrania, pamiątki, kosmetyki, jedzenie i starocie. Wszystko wymieszane z zapachem jedzenia zachęcającym do wstąpienia do jednej z wielu kawiarni oraz kadzideł. Na dokładkę dźwięki muzyki wykonywanej przez ulicznych artystów oraz nieustające rozmowy w wielu językach. Market La Latina przyciąga nie tylko miejscowych na niedzielne zakupy, ale również turystów, którzy nie zamierzają nic kupić. Przyszli tylko zobaczyć to niezwykłe miejsce.
Cały market, to kilkanaście ulic i uliczek położonych dookoła metra La Latina. Wystarczy, że wejdziesz w którąś z małych uliczek, a cały dzień możesz podziwiać starocie i antyki, naprawdę warte swojej ceny. Nawet jeśli nie chcesz nic kupować, naprawdę warto zobaczyć.  
 
 
 

Post a Comment

Informacje odnośnie przetwarzania danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności. Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka), w celu zapewnienia jak najlepszego jej funkcjonowania, na zasadach wskazanych w regulaminie. Czy wyrażasz na to zgodę?

You don't have permission to register