Media społecznościowe
TOP
Image Alt

Argentyna

TOP 5 ATRAKCJI W ARGENTYNIE

Piękne widoki, znakomita kuchnia i przyjaźni mieszkańcy – brzmi kusząco? Taka jest właśnie Argentyna – miejsce słynące z tanga czy wybitnej drużyny piłkarskiej. Do jej kultury jednak zaliczają się również zapierające dech w piersi miejsca, które pozostaną w pamięci na długi czas. Co więc warto odwiedzić w Argentynie?

 

1. Wodospady Iguazú

To z pewnością jedno z najpiękniejszych i zarazem najpopularniejszych cudów natury Argentyny. Szum wody spadającej z ponad 80 metrów (najwyższa kaskada ma ich aż 82! ) słychać z odległości 20 kilometrów – to tylko świadczy o potężnych rozmiarach tego miejsca. Na szerokości 2 kilometrów rozlokowanych jest 275 wodospadów, a przez najwyższy z nich – Gardziel Diabła – przebiega granica argentyńsko- brazylijska. Kręcono tu takie hity filmowe, jak “Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki” oraz “Moonraker”, czyli jedna z części przygód Jamesa Bonda. Okolice wodospadów otacza również Park Narodowy Iguazú, który zapewnia schronienie wielu zwierzętom, od imponujących ptaków, poprzez mrówkojady, tapiry i szopy, aż do jaguarów czy ocelotów. Te wodospady powinny się znaleźć na liście każdego odkrywcy Argentyny!

2. Lodowiec Perito Moreno

Wydaje się, że słowa “lodowiec” i “Argentyna” nieszczególnie się ze sobą łączą. Nic bardziej mylnego! Duma Parku Narodowego Los Glaciares to jedna z najważniejszych atrakcji w argentyńskiej Patagonii. Lodowiec liczy sobie 30 km długości i jest trzecią największą rezerwą wody pitnej na świecie. Co ciekawe, codziennie się powiększa – jego dzienny przyrost wynosi około dwóch metrów. Niesamowite wrażenie robią odrywające się co jakiś czas bryły lodowca, które z wielkim hukiem wpadają do wody. Położenie tego miejsca sprawiło, iż mieszkańcy najliczniejszego miasteczka w okolicy – El Calafate, nazwane po odkrywcy Francisco Moreno – w zdecydowanej większości utrzymują się głównie z turystyki wokół parku. Warto zobaczyć!

3. Punta Tombo

To rezerwat przyrody znajdujący się w centralnej części wybrzeża Argentyny. Nie bez powodu określany jest jako idealne miejsce dla fanów przyrody – jego główną “atrakcją” jest świetnie zachowane  ogromne siedlisko pingwinów magellańskich – ponad pół miliona zwierząt migruje z Brazylii do Punta Tombo, aby zbudować gniazdo i wychować młode. Ciekawostka: pingwiny stają się “dorosłe” już po 90 dniach! W rezerwacie można obserwować również słonie morskie. Śledzenie z bliska codziennego życia pingwinów to z pewnością niezapomniane przeżycie!

4. Plaza de Mayo -Buenos Aires

O tym mieście można by było pisać godzinami – to tu bije prawdziwe serce Argentyny. Przyjeżdżając do niego, warto pamiętać o najciekawszych miejscach do zwiedzania, które trzeba koniecznie odwiedzić. Jednym z nich jest z pewnością Plaza de Mayo (a po naszemu – Plac Majowy) – najbardziej reprezentatywne miejsce w Buenos Aires, gdzie znajduje się wiele ciekawych budynków, na przykład dom prezydenta (Casa Rosada), siedziba rządu czy też liczący sobie 19 metrów Piramida Majowa.

 

5. Ushuaia

To najdalej wysunięte na południe miasteczko na świecie. Mimo niewielkich rozmiarów (zaledwie 23 km kwadratowych!), na jego terenie znajduje się naprawdę pokaźna liczba atrakcji. Od licznych muzeów – na przykład Muzeum w byłym więzieniu czy Muzeum Morskiego – poprzez rejsy po kanale Beagle, gdzie przy odrobinie szczęścia można obserwować wolno żyjące pingwiny, foki i lwy morskie, aż po ogromny Park Narodowy Ziemi Ognistej, który każdego roku przyciąga rzesze miłośników natury i pieszych wycieczek. Nic dziwnego – to miejsce zamieszkiwane przez różnorodne zwierzęta i zasobne w rośliny, których nie spotkamy w żadnym innym miejscu na świecie.

To co, pakujemy plecaki? 🙂

Następną wycieczkę do Argentyny planujemy już niedługo! Więcej informacji tutaj:

Argentyna i Chile

 

Informacje odnośnie przetwarzania danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności. Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka), w celu zapewnienia jak najlepszego jej funkcjonowania, na zasadach wskazanych w regulaminie. Czy wyrażasz na to zgodę?

You don't have permission to register