Media społecznościowe
TOP
Image Alt

25 powodów dla których powinieneś pokochać podróżnika

25 powodów dla których powinieneś pokochać podróżnika

 

Marzysz o prawdziwej miłości… Takiej na dobre i złe. Z kimś kto będzie Cie rozumiał, podzielał pasje i na dodatek nigdy nie będzie nudny.

Przychodzisz na imprezę i go widzisz. Przyciąga Cię nieodparty magnetyzm tej osoby. Być może dostrzegasz ją opowiadającą  niesamowite historie, beztroską. Już wiesz, że nie masz do czynienia ze zwykłym człowiekiem.

Poniżej przedstawiam Ci 25 powodów, dla których powinieneś pokochać podróżnika

IMG_73541

 

 1. Ponieważ nigdy nie zobaczysz go gniewającego się za głupoty. Podróżowanie to stałe dostosowywanie się do innego kraju, nowych zwyczajów, nagłe zmiany planów. Rutyna to luksus dla osób podróżujących. Jeśli nie narzekał podczas nocy spędzonej na lotnisku, na pewno nie będzie narzekał z powodu braku zmiany pościeli
 2. Ponieważ nie angażuje się w głupie dyskusje. Po co przez pół godziny kłócić się dlaczego wybraliście taką trasę  a nie inną skoro można iść jakąkolwiek aby do celu? Doświadczony podróżnik jedynie chce wykorzystać czas w najlepszy sposób i w dobrym towarzystwie.
 3. Ponieważ zawsze ma ciekawą historię do opowiedzenia. Będzie opowiadał o samotnej nocy spędzonej w dżungli, jak zamieszkał z nieznajomą rodziną…. Jego anegdoty nigdy się nie kończą
 4. Zawsze będzie gotowy na przygodę. O 3 nad ranem będzie chciał jechać nad morze, prowadząc auto aż do wschodu słońca. Prawdziwy miłośnik przygód zawsze je znajdzie, gdziekolwiek nie pójdzie.
 5. Ponieważ wie dużo, o wielu różnorodnych dziedzinach. Jeśli czytanie książki jest jak podróż, to podróż jest jak przeczytanie wielu książek.
 6. Ponieważ podróżuje również umysłowo. To znaczy, że będzie lubił muzykę, taniec, teatr, sztukę… . Już rozumiesz dlaczego jest taki rozrywkowy?
 7. Ponieważ nigdy się nie nudzi. Mówimy o ludziach, którzy spędzili ponad 12 godzin w samolocie aby dolecieć na drugi koniec świata. Oni zawsze znajdą sobie ciekawe zajęcie.
 8. Ponieważ nie potrzebuje Cię do niczego. Jest z Tobą ponieważ tego chce, nie ponieważ jego istnienie opiera się na Tobie. Przeszedł wzdłuż i wszerz ten świat, walcząc ze swoimi lękami i siłą woli aby dowiedzieć się, że wszystko czego potrzebuje w życiu to wewnętrzne pragnienie. Jeśli już zdecyduje się być z Tobą, znaczy, że jesteś kimś naprawdę wartościowym.
 9. Ponieważ spogląda na wszystko oczami obcego. Czuje taki sam zachwyt widząc nowe drzewo w swojej dzielnicy, co spadające gwiazdy na pustyni. Nie chcę powiedzieć, że spoglądają na wszystko tymi samymi oczami, jednak, że mnóstwo rzeczy ich zachwyca. Robią wtedy gest zachwytu wyglądając przy tym jak dziecko, a co może być bardziej urocze?
 10. Jest niekończącym się źródłem planów i działania. Lubią wiele aktywności i wiecznie je realizują. Niezaplanowana wycieczka do muzeum? Dlaczego nie! Improwizacje? Idziemy!
 11. P1010550Zawsze znajdzie odpowiednie słowo aby cos wytłumaczyć. Mówimy o ludziach którzy nie raz musieli wychodzić z tarapatów, tłumacząc policji, że znalazł się w niedozwolonym miejscu całkiem przez przypadek, przekonując kierowcę, aby zabrał go pomimo braku miejsc w autobusie…  Wytłumaczenie Ci dlaczego był zły ostatniej nocy bułka z masłem
 12. Ponieważ jest hojny. Prawdziwy podróżnik zatrzyma się aby podwieźć autostopowiczów, poświeci czas aby wytłumaczyć przyjezdnym gdzie można znaleźć knajpkę z najlepszym polskim jedzeniem. Wie, że z dala od domu najważniejsza jest wymiana i wzajemna pomoc
 13. I nie jest materialistą. Wie że najlepszych przeżyć nie można kupić. Widok spadających gwiazd, zapach dżungli, słuchanie napotkanych ludzi.
 14. Ponieważ wie, jak dobrze gospodarować pieniędzmi. Kiedy w zamian za lekcje języka dla dzieci jest w stanie zwiedzić pół Europy, wie gdzie można oszczędzić i jak dobrze zarobić.
 15. Wie, jak zachować się w każdej sytuacji Nie sprawia mu kłopotu zarówno obiad w eleganckiej restauracji jak i wspólny posiłek z afrykańskim plemieniem.
 16. Nie oceni Cię bez powodu! Prawdziwy podróżnik widział tak wiele rzeczy, że nie będzie Twoim sędzią. Zna wiele kultur, ludzi wielu ras i wyznań. Rozumie, że każdy ma swoje poglądy, przekonania i sposób zachowania się. Jeśli Ty wyrażasz szacunek do innych przekonań nigdy nie będzie z nim żadnego problemu.
 17. Ponieważ ma zaufanie do ludzkości. Pomyśl jak ciężko jest być z kimś, kto nie ufa, kieruje się przesądami, kto zawsze ma w sobie strach wobec innych. Teraz wyobraź sobie kogoś odmiennego- taki jest podróżnik. Wie, że nawet najbiedniejsi ludzie zapraszają innych do swojego domu i że bez względu na to co mają, są tacy sami. Wierzy, że ludzie na ogół są dobrzy.
 18. Ponieważ zawsze jest gotów ,aby spróbować nowych rzeczy. Nie boi się wypróbowania nowootwartego tunelu próżniowego, choć słyszał, że to bardzo niebezpieczne, nauki nowego tańca, czy jazdy na desce. Jego odpowiedź na nowe propozycje zazwyczaj brzmi „tak”. Jest kimś kto chce spróbować i próbuje
 19. Ponieważ zawsze jest podekscytowany. Prawdziwe życie to podróż. Cokolwiek by się w nim nie działo, zawsze powoduje wielki entuzjazm.
 20. Zawsze jest pokorny. Widział wiele rzeczy, ale wie, że brakuje mu jeszcze bardzo dużo do całkowitego poznania, co przecież nigdy nie nastąpi.
 21. Ponieważ to dziwak. Dziwak z pozytywnym znaczeniu. Na Twoje urodziny nigdy nie podaruje Ci biletu do kina, ale za to coś wyjątkowego, często zrobionego własnoręcznie albo wygrzebanego na targu staroci.
 22. Ponieważ jego dom to prawdziwy skarbiec. Piasek z pustyni, pocztówka z Brazylii, ręcznie malowany obraz z Hiszpanii. Masz pewność, że jego dom będzie jak żaden innyIMG_87311
 23. Ponieważ zna siebie. Podróże dają dużo samotnych momentów, stwarzają konieczność dostosowania się do nieprzewidzianych warunków. Każda podróż zawiera w sobie wewnętrzne życie. Każdy podróżnik jest dużo bardziej dojrzały niż jego rówieśnicy.
 24. Ponieważ będzie Cię zaskakiwał. Chce dać Ci dużo emocji, dlatego będzie Cię zaskakiwał zostawiając na łóżku książkę, którą chciałeś przeczytać, albo zabierając Cię na weekend za miasto.
 25. Ponieważ to Ty będziesz towarzyszem podróżnika. Nie ma nic bardziej seksownego niż odkrywanie świata (i odkrywanie siebie) z tą osobą. I tak będziesz oszołomiony feromonami. Przygotuj się, że adrenalina Cię nie opuści… aż do śmierci. Ostrzegałam!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Zgadzasz się z wszystkimi powodami? A może jeszcze coś dodałbyś do tej listy? 

Comments

 • Jerzy Pleszyniak

  Tekst powinien mieć nazwę “25 powodów dla których powinieneś pokochać idealnego podróżnika”. Takich ludzi nie ma, a przynajmniej nie dane mi było poznać ich empirycznie. Rozumiem chęć podbudowania pozycji podróżników i wskazania na ich zalety ale nie ma co przesadzać z tymi pozytywami. Poza tym ludzie są bardzo różni i to co dla Ciebie może być plusem, niekoniecznie nim jest dla innego osoby.

  Pozdrawiam,
  Jerzy Pleszyniak

  20 czerwca 2016 at 15:31
  • Edward

   Tekst jakby pisany na zamówienie:) Zgodzę się z wieloma rzeczami w nim zawartymi, jednak tak idealizowanego tematu dawno nie widziałem:) Pamiętajcie, ze ten kto podróżuje samotnie, staje się samotnikiem. I żeby pojechac w podroż za pieniadze na angielski dla dzieci? masakra:)

   20 czerwca 2016 at 16:44
  • A więc poznaj, na imię mi Angelika. Pozdrawiam

   20 czerwca 2016 at 19:10
 • anonim

  Trzeba pamiętać, że podróżnicy to tylko ludzie, nie są lepsi, ani gorsi – są inni.

  Dziękuję, pozdrawiam
  Anonim

  20 czerwca 2016 at 17:29
 • Mocno wyidealizowana wizja. Niestety, rzeczywistość przeczy wymienionym zaletom w bardzo dobitny sposób. Podkreślam, niestety, bo w dużej mierze zgadzam się z Tobą i uważam, że prawdziwy podróżnik właśnie takimi cechami powinien się odznaczać…:) Listę zawęziłabym do 10, za to bardziej uniwersalnych pozycji, z którymi trudno byłoby polemizować.

  20 czerwca 2016 at 17:43
 • …a ja nie odbieram tego tekstu dosłownie, przecież ludzie nie są stworzeni wg kryteriów. Bardzo fajny artykuł, wiele fajnych wątków. Myślę, że każdy z nas, lubiący podróże odnajduje w tym tekście w jakimś stopniu siebie.
  Dla mnie podróże to optymizm, zdobycie dystansu i w tym artykule tez to odnajduję .
  pozdrawiam

  20 czerwca 2016 at 19:39
 • Marcin

  Optymistyczny tekst. Pozwolił mi przypomnieć sobie wiele z tego jaki byłem w czasach, kiedy podróżowałem częściej niż obecnie. Dzięki Tess! 😀

  21 czerwca 2016 at 10:06
 • Jva

  Znam kilkudziesięciu podróżników i jednak nie do końca się z tym zgadzam, ale no cóż – sama czekam na faceta z tego opisu – być może kiedyś się pojawi 😉

  21 czerwca 2016 at 10:25
 • Serio, dawno nie czytałem czegoś tak fajnego 😉 Pokazałaś mi wersje mnie do jakiej chce dążyć. 🙂
  Dziękuje za poprawienie dnia 🙂

  21 czerwca 2016 at 11:41
 • No i stanę w Twojej obronie. Ludzie zawsze będą gadać, że nie ma takich osób, że tekst przeidealizowany. Nie przejmuj się! Nigdy wszystkim nie dogodzisz! A ludzie zamiast szukać w tym inspiracji, żeby stać się ideałem to krytykują 🙂

  21 czerwca 2016 at 11:48
 • Ana

  Dokładnie tak, utożsamiam się z tym tekstem całkowicie. Wielu podróżników, których dane było mi poznać podczas własnej podróży, miało większość wyżej wymienionych cech. Świetny artykuł!

  24 czerwca 2016 at 09:17
 • Marcin

  Czytam komentarze i zastanawiam się skąd w ludziach tyle negatywnych emocji. Bardzo fajny wpis Tess. Pozdrawiam 🙂

  26 czerwca 2016 at 11:53
 • Ojjj.. to chyba nie do końca partner dla mnie, ale niektóre punkty imponujące i pociągające!

  27 października 2016 at 15:39
 • Bardzo fajny tekst! Najbardziej podoba mi się nr 8 😉

  27 października 2016 at 20:09
 • Ileż bym dała, żeby kogoś podobnego znaleźć 🙂

  27 października 2016 at 23:33
 • paulina

  Bardzo ciekawy artykuł i dał pole do poposu wyobraźni 😀 Natomiast wracając do szarej rzeczywistości, razem z moim facetem jesteśmy podróżnikami, a opisuje go może 1/4 tych punktów 😀

  14 lutego 2017 at 13:37
 • Bardzo fajny i budujący artykuł. 100% popieramy!

  18 lutego 2017 at 18:01

Post a Comment

Informacje odnośnie przetwarzania danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności. Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka), w celu zapewnienia jak najlepszego jej funkcjonowania, na zasadach wskazanych w regulaminie. Czy wyrażasz na to zgodę?

You don't have permission to register