Wyprawa z dziećmi na Kubę

Marzą Ci się rodzinne wakacje na karaibskiej wyspie, jednak nie wiesz, gdzie mógłbyś zabrać swoje dziecko? Zapraszam Was na Kubę – najbardziej roztańczoną i najbardziej przyjazną dzieciom wyspę.

Kubańczycy, jak i ich dzieci są otwarci na innych i z łatwością zawierają przyjaźnie. Nie przeszkadza im brak wspólnego języka. Wystarczą wspólne uśmiechy.

To będzie przygoda zarówno dla Ciebie i Twojego dziecka. Przed nami nauka salsy, gra w domino, jazda konno, zabawa z  dziećmi, gra w piłkę, wizyta na farmie krokodyli i przejażdżki kubańskimi perełkami: cabrioletami i coco taxi.

Wyobraź sobie, że spacerujesz długą, wybrukowaną ulicą przy której stoją kolonialne domy. Co chwila mijają Cię stare amerykańskie samochody służące za taksówki. Kierowcy trąbieniem oznajmiają, że mają wolne miejsce na przejazd. Dochodzisz do sklepu, przed Tobą długa kolejka, w której ludzie z niebieskimi książeczkami (la libreta) stoją, żeby kupić to, co zostało przydzielone przez rząd. Chciałbyś podróżować w czasie i przenieść się w okres kolonialny? Chcesz pokazać swojemu dziecku kawałek świata, który był ważny także w naszej historii? A może chcesz przypomnieć sobie jak to było za czasów komunizmu? Nie potrzebujesz do tego specjalnej maszyny. Zapraszam Cię w podróż na Kubę. Podróż po wyspie absurdów komunizmu, kolonialnych zabytków i wesołych Kubańczyków, którzy właśnie uśmiechem i radością leczą wszystkie smutki.

 

Dziesięciodniowa wyprawa po Kubie nie przez słynne kurorty na piaszczystych plażach, ale miejsca magiczne na celu poznanie Kuby poprzez naukę i zabawę nie tylko dla Twojego dziecka, ale również dla Ciebie.

Plan wyprawy:
W Hawanie zaczerpniemy naszego pierwszego kubańskiego oddechu. Uważana przez wielu za perłę hiszpańskich kolonii do dzisiaj jest miastem szczególnym, w którym czas zatrzymał się już dawno temu. Zaczniemy naszą podróż od poznania rąbka historii Kuby, by lepiej zrozumieć jej przemiany.
Zajrzymy do kubańskiej szkoły, żeby zobaczyć jak uczą się miejscow dzieci. Zwiedzimy Havana Vieja (starą Hawanę). Kolejnego dnia czeka na nas przejażdżka amerykańskim samochodem z lat 50.

Wyjeżdżamy z Hawany. W drodze do Cienfuegos odwiedzamy farmę Krokodyli w Parku Narodowym Cienaga de Zapata i wybieramy się na krótki rejs po kanałach. To niespotykana atrakcja nie tylko dla Ciebie, ale również dla Twojej pociechy.
Cienfuegos małe, klimatyczne, miasteczko wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zostało zaprojektowane przez francuskich architektów, którzy przypłynęli na Kubę tuż po powstaniu na Haiti by zarządzać plantacjami cukru. Kubańska muzyka, słynna na cały świat, ma dla mieszkańców wyspy szczególne znaczenie, o czym przekonamy się na miejscu. Okazji do słuchania jej na żywo na pewno nie zabraknie.

Trynidad to najpiękniejsze kolonialne miasto, nie tylko Kuby, ale również całej Ameryki Łacińskiej nie bez powodu ulubione przez turystów. Brukowane, wąskie uliczki i piękne kolonialne domy pamiętają jeszcze czasy hiszpańskich kolonistów. Przed nami nauka lepienia w glinie. To świetna zabawa dla dużych i małych. Własnoręcznie ulepione dzieła oczywiście zabierzecie ze sobą na pamiątkę.

W Trynidad nauczymy się pierwszych kroków salsy kubańskiej, a wieczorem będziemy mogli praktykować je w Casa de La Musica przy dźwiękach muzyki na żywo. Nie obawiaj się, co zrobisz ze swoim dzieckiem, kiedy pójdziesz na tańce. Zostanie pod naprawdę dobrą opieką.

Oczywiście nie ominiemy karaibskich plaż. W okolicach Trinidadu mamy dzień plażowania! Jasny piasek, krystalicznie czysta woda i drinki z palemką. To nasz dzień na nabranie energii na dalszą podróż.

Jedziemy na zachód Kuby do Viniales, słynącego z plantacji tytoniu. Bo czym byłaby Kuba bez słynnych cygar. To właśnie tam nauczymy się zwijać cygara. Nie! Nie na udzie starej Kubanki! 🙂
W okolicy małego miasteczka znajduje się Park Narodowy Valle De Viniales. Miejsce wyjątkowe nie tylko na skalę wyspy. Krajobrazy zapierające dech w piersiach, rozległe niziny z plantacjami tytoniu otoczone wapiennymi skałami, w których wyryto indiańskie groty. Te wszystkie miejsca zwiedzimy na grzebiecie konia.

Viniales również idealne miejsce, żeby zasmakować „la vida cubana” – życia na Kubie. W małym domku, pod jedną z wapiennych skał, żyje zaprzyjaźniona rodzina, u której będziemy mogli zobaczyć plantację bananów, juki, trzciny cukrowej – nie tylko zobaczyć jak wyrabia się słynny cukrowy napój guarapo, ale również samemu go wycisnąć.
Nasze dzieci również znajdą tam coś dla siebie. Czeka na nich zabawa z małymi Kubańczykami.

Transport: Po Kubie przemieszczamy transportem „cubano” – stare samochody przerobione na taksówki, amerykańskie ciężarówki i wiele, wiele innych, które są atrakcją samą w sobie.

Noclegi: Śpimy w casas particulares w pokojach 2-4 osobowych. Aby wznowić przypływ gotówki na Kubę, Fidel pozwolił Kubańczykom wynajmować pokoje w swoich domach. Ich standard nie jest zbyt wysoki, ale zawsze jest czysto i przyjemnie. Kubańczycy są bardzo gościnny i chętnie dzielą się z turystami opowieściami o swoim życiu. Tam również jemy śniadania.

Pilot: Karolina Dejnert Absolwentka turystyki z akcentem na rekreację, studiując filologię hiszpańską, pewnego dnia zakochała się w latynoskich klimatach. Uwielbia wszystko to, co związane z tą kulturą – rozpoczynając od podróży po Hiszpanii – nie sądziła, że zajedzie na drugi koniec świata, aby poznać Kubę czy Meksyk. Zauroczona Kubą, jej muzyką, ludźmi i różnorodnością w kulturze. Jej największym marzeniem nadal pozostaje Peru. Na co dzień pomaga w poznaniu pięknego Wrocławia oprowadzając turystów z różnych stron świata.

Dla kogo wyprawa

Dla rodziców z dziećmi, szukających nie typowych wakacji na plaży, ale przygody połączonej z zabawą i nauką dla dzieci. Chcących poznać prawdziwe oblicze Kuby. Tych, którzy nie szukają wczasów All Inclusive, ale maja ochotę na podróż do przeszłości pełnej kubańskich absurdów. Dla fanów filmowania i fotografii, bo Kuba to widoki zapierające dech w piersiach
Ilość uczestników: do 15
Mała, kameralna grupa sprawi, że poczujesz się jak podróżując ze dobrymi znajomymi
wyprawa dla dzieci w wieku 7 -13 lat
Koszt wyprawy dorosły: 4390 zł (2000 zł + 560 euro)   + bilet lotniczy 

koszt wyprawy dziecka: Rabat dla każdego dziecka 10% Koszt biletu lotniczego: ok 2400 -3000 zł
Termin: 10.02.2020 – 20.02.2020 (10 dni)
wolnych miejsc: 13
Rezerwacja miejsca na wyjazd
Warunkiem rezerwacji jest skontaktowanie się ze mną, w następnej kolejności dokonanie wpłaty rezerwacyjnej (1000 zł).  Kolejna wpłata (1000 zł) płatna do 30 dni przed wylotem.  560 euro zabieracie ze sobą w gotówce i przekazujecie na lotnisku w Hawanie.

Cena zawiera
⦁ noclegi w casas particulares (pokoje 2-4 osobowe)
⦁ śniadania
⦁ wszystkie transporty do miast
⦁ autorski program wyprawy

⦁ opiekę przewodnika w trakcie całej podróży
⦁ atrakcje na miejscu (wstęp na famę krokodyli, przejażdżka oldtimerem po Hawanie, lekcja salsy, nauka skręcania cygar,  przejażdżka konno i wiele atrakcji niespodzianek)
⦁ składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

⦁ ubezpieczenie podróżne 

⦁ niezapomnianą przygodę 

Cena nie zawiera
⦁ biletu lotniczego Warszawa – Hawana – Warszawa

⦁ pozostałego wyżywienia (około 5-15 euro dziennie)
⦁ napiwków
⦁ dodatkowych atrakcji dla chętnych
⦁ wejść do muzeów dla chętnych

⦁ wizy turystycznej (oferuję pomoc z zamówieniu, koszt: 125 zł )

 

 

Więcej informacji o wyprawach z Adventure Tess znajdziesz TUTAJ 

Masz pytania? Chcesz się zgłosić na wyprawę? PISZ! 

Biuro podróży Adventure Tess posiada wpis do rejestru Organizatorów Turystyki przez Marszałka Województwa Mazowieckiego (numer wpisu: 225), oraz Gwarancję Ubezpieczeniową w Signal Idiuna.   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *