Wyprawa – NAJ Meksyku

Zapraszam Cię na niezwykłą wyprawę, na której poznasz NAJ Meksyku.

W trakcie wyprawy nie tylko weźmiesz udział w Dia de los muertos (święto zmarłych), ale również poznasz historie tych magicznych obchodów. Odwiedzisz jedne z największych miast świata (Mexico City), przeniesiesz się w czasie odwiedzając piramidy wybudowane przez kultury Majów i Azteków. Zwiedzisz jedne z najpiękniejszych Pueblos Majicos (magiczne wioski). Zatańczysz narodowe tańce w Oaxaca. Nauczysz się przygotowywać tradycyjne meksykańskie danie (mole). Wypijesz mezcal w cieniu największej piramidy na świecie i wejdziesz na najmniejszy wulkan na świecie. Odwiedzisz najpiękniejsze parki narodowe i zrelaksujesz się na karaibskich plażach. Ta wyprawa to Naj Meksyku. Mało?  Sprawdź szczegółowy opis wyprawy.

Cel podróży: Meksyk

Terminy:

23.10 – 06.11.2019  

17.03 – 31.03.2020

PLAN WYPRAWY

W 2 tygodnie poznamy Naj Meksyku. Zaczniemy od Mexico City  – to jedno z największych miast świata. Zamieszkiwane przez ponad 20 milionów mieszkańców, jest według National Geographic najlepszą destynacją turystyczną 2019 roku. Pokażę Ci, że w takim olbrzymie, można znaleźć miejsca, gdzie poczujesz się jak w małym, kolonialnym miasteczku z XVIII wieku. To właśnie tutaj zaczerpniemy pierwszego meksykańskiego oddechu, zjemy pierwsze meksykańskie tacos doprawione pikantnymi przyprawami wsłuchując się w muzykę mariachi na żywo.

Meksyk to spotkanie 3 światów stworzonych przez 3 najważniejsze kultury: Majów, Azteków i hiszpańską. W trakcie wyprawy  odwiedzimy najważniejsze centra religijne i kulturowe tych światów.

Pojedziemy do Teotihuacan, by zobaczyć jedne z najważniejszych i najbardziej nieodkrytych piramid. Nazwa miejsca mówi, że to właśnie tam, ludzie przemieniali się w bogów. Do dzisiaj ludzie z całego świata przyjeżdżają, żeby zaczerpnąć energii, która podobno jest tam skumulowana. 

W Puebla  zobaczymy największą piramidę i najmniejszy wulkan na świeci. Tam również spotkamy się z hacjendami, które kiedyś były domami bogatych Hiszpanów, dzisiaj przepięknie zadbane i odrestaurowane służą za hotele i restauracje.

W całym Meksyku jest ponad 120 pueblos magicos (magicznych wiosek). To miejsca słynące nie tylko z pięknej kolonialnej zabudowy. Taxco słynie z wyrobów ze srebra. Spacerując pomiędzy wąskimi, stromymi uliczkami otoczonymi białą, kolonialną zabudową, będziecie mogli kupić srebrne pamiątki wyrabiane tylko tutaj  – oczywiście okazyjnej cenie. Przejedziemy się również jednym z (vochos) białych VW, które wprost zapełniają ulice miasteczka.

Czas ruszać dalej. Przed nami noc w wygodnym autobusie. Rano dojedziemy do stanu Oaxaca. To region meksykańskiego folkloru: prawie na każdym rogu słychać muzykę i widać kobiety ubrane w tradycyjne, długie suknie ręcznie haftowane. Tam również wyrabia się najsłynniejszy meksykański alkoho – mezcal –   to brat tequili wytwarzany z agawy, Gorzki, mocny, uwielbiany przez miejscowych. Nie pijcie za dużo, bo miasto Oaxaca zwiedzimy na rowerach .

Stan Chiapas to jeden z najsłynniejszych meksykańskich regionów. Tutaj spotykają się wszystkie kultury. Najbiedniejszy stan Meksyku, to również jedno z najbardziej dziewiczych miejsc. Pośrodku dżungli znajdziemy ruiny w Palenque wpisane na listę UNESCO, odwiedzimy Kanion Suridero, popływamy w wodospadach Agua Azul. Odwiedzimy również kolejne magiczne miasteczko: San Cristobal de las Casas, nazywane Oia Negra (czarną dziurą). Kto raz tu przyjechał, nie chce z niego wyjeżdżać. 🙂 Okolice zamieszkane przez rdzennych Indian, którzy do dzisiaj używają swoich języków. Przed nami oczywiście spotkanie z Indianami.

Chiapas to również region najsłynniejszej meksykańskiej kawy i czekolady. Przygotujcie się na porządną dawkę kofeiny i wybuch endorfin.

Przyjdzie też czas na odpoczynek na jednych z najpiękniejszych plaż na świecie. Costa Caribe (karaibskie wybrzeże) to iście rajskie plaże z białym piaskiem i krystalicznie czystą wodą. Na wybrzeżu znajdują się również słynne cenoty. Są to studnie wypełnione wodą. Według kultury Majów były one magicznym połączeniem świata żywych i umarłych. Majowie składali w nich ofiary swoim bogom. Przed nami pływanie w cenotach. Nie możemy ominąć najsłynniejszych piramid znajdujących się w Chichen Itza. Te prekolumbijskie miasto skrywa zabytki dwóch najważniejszych kultur Półwyspu Jukatan: Majów i Azteków.  Majowie tak wybudowali swoje świątynie, by współgrały one ze słońcem.  21 marca w równonoc wiosenną, zachodzące słońce daje niesamowity spektakl świateł. Na ścianie piramidy ukazuje się pełznący wąż.

To chyba czas, by dotrzeć na karaibskie wybrzeże. Zanim jednak będziemy leniuchować na plaży, przed nami jeszcze Las Coloradas. Różowa laguna zamieszkiwana przez flamingi. Tam będziemy nie tylko podziwiać  te przepiękne ptaki spacerujące po różowej wodzie, ale również udamy się na wyprawę łódką przez lasy namorzynowe zamieszkiwane przez aligatory.

Spragnieni słodkiego leniuchowania, na karaibski odpoczynek wybierzemy się w iście rajskie miejsce. Wyspa Holbox, to nie tylko plaże z  białym piaskiem i krystalicznie czystą wodą, ale również rezerwat przyrody. To idealne miejsce na odpoczynek na plaży, wypady na rowerze, podziwianie ptaków, czy nurkowanie. Gwarantuję, że nie będziecie chcieli stąd wyjeżdżać.

Zobacz mapę wyprawy

 

Dla kogo wyprawa?

Dla kobiet i mężczyzn. Szukających nie tylko przygody, ale również interesujących się kulturą i historią Meksyku, miłośników przyrody, obserwatorów ptaków i wielbicieli karaibskich plaż. To również wyprawa dla smakoszy, bo kuchnia meksykańska należy do najlepszych na świecie. Osób, którym nie straszne spanie w autobusie bądź dwuosobowym łóżku. Podróżników, którzy nie szukają wczasów All Inclusive, ale maja ochotę na podróż do przeszłości wypełnionej bogami kultury Azteków i Majów. Dla fanów filmowania i fotografii, bo Meksyk, to mieszanka kolorów zapierająca dech w piersiach.

Noclegi:

Śpimy w hostelach, bądź hotelach. Część z nich ma dwuosobowe łóżka. 3 noce spędzimy w rejsowych autokarach. Są bezpieczne i wygodne. Dzięki temu zaoszczędzamy czas na przejazdy w ciągu dnia i możemy odwiedzić więcej miejsc. 

Pilot:

Wyprawę do Meksyku  poprowadzę osobiście (Teresa Chudecka). Jestem podróżniczką zakochaną w latynoskich rytmach. W poszukiwaniu tańca przemierzyłam Amerykę Południową, karaibskie wyspy i Europę. Zamiłowana w backpackierskim stylu życia i zauroczona Meksykiem nie mogę z niego wyjechać. 😀  Pokażę Ci Meksyk, z całkiem innej perspektywy. Opowiem historie, których nie znajdziesz  przewodniku.

Więcej znajdziesz w zakładce O MNIE

Transport:

Po miastach przemieszczamy się pieszo bądź taksówkami. Poza nimi mamy wynajęte busy. Dłuższe przejazdy odbywamy rejsowymi autokarami. Będzie też trochę chodzenia –  to najlepszy sposób na poznanie miejsc i kultury.

Ilość uczestników: do 14

Kameralna grupa sprawi, że poczujesz się jak podróżując z przyjaciółmi.

Koszt wyprawy:  2000 zł +  600 euro + bilet lotniczy

Koszt biletu lotniczego: ok 3100 zł

Termin:

23 październik – 6 listopad  (specjalny termin – weźmiemy udział w obchodach Dia de Los Muertos)

wolnych miejsc:  1

17.03.2019 –  31.03.2019 

wolnych miejsc:  10

Rezerwacja miejsca na wyjazd

Warunkiem rezerwacji jest skontaktowanie się ze mną, w następnej kolejności dokonanie wpłaty rezerwacyjnej (2000 zł).  Pozostała kwota (600 euro) płatna w Meksyku po przylocie.

Cena zawiera

 • noclegi w  hostelach i hotelach
 • śniadania
 • wszystkie transporty do miast
 • transfery lotniskowe
 • autorski, bogaty program wyprawy
 • opiekę pilota
 • wszystkie atrakcje na miejscu (bilety wstępu do ruin: Teotihuacan, Chulula, Palenque, Chichen Itza; wejścia do rezerwatów przyrody: Wodospady Agua Azul, przepłynięcie łódką Kanionu Suridero, pływanie w jednym cenote, wyprawa łódką po Las Coloradas, koncert mariachi, naukę wytwarzania mazcala i przygotowania tradycyjnej meksykańskiej potrawy, pokaz wytwarzania srebrnej biżuterii, przejażdżkę voliche, wypożyczenie rowerów, degustację pox, przepłyniecie łódką na wyspę Holbox, wizytę w miejscowości zamieszkiwanej przez Indian i wiele niespodzianek) – to jedyna wyprawa zawierająca taką ilość atrakcji 
 • niezapomnianą przygodę

Cena nie zawiera

 • biletu lotniczego
 • pozostałego wyżywienia (ceny podobnie jak w Polsce)
 • napiwków
 • miejscowych przewodników na terenie ruin
 • opłat za transport lokalny, dla tych, co nie lubią chodzić
 • ubezpieczenia podróżnego
 • dodatkowych atrakcji dla chętnych (nurkowanie….)

W zależności od pogody istnieje możliwość nieznacznej zmiany planu wyprawy.

Masz pytania? Chcesz zgłosić się na wyprawę? Pisz!
<

Więcej informacji o wyprawach ze mną znajdziesz TUTAJ>>
 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *